Mastodon

Napikispest 2022/07/28

Batik // már az NSO is megírta, hogy távozhat Kispestről, és helyette a legutóbb a Kisvárdában játszó Cirkovic (transfermarkt, fbref) érkezhet.

szélső // és bedobtak egy nevet a szélre is: Oleksiy Kashchuk (transfermarkt, fbref).

„Napikispest 2022/07/28” bővebben

Napikispest 2022/07/27

Batik // nevét bedobta a csakfoci, hogy Egerszegre kerülhet. (Vicces lenne Gergényi, Batik, Kálnoki Kis védelem, három exünkkel.) [Amúgy a pletyi nem teljesen alaptalan.]

  • mivel Bence kb. végigjátszotta a felkészülést (310 perc, Klemenz 204 perc, Lovric 195 perc, Prenga 195 perc, Gomis 91 perc, Szabó Tibor 58 perc), így mindenképp szükség lenne a pótlására.
  • Klemenz a játékpercei alapján sem tűnik úgy, hogy értelmes alternatíva lenne, tehát ha Bence megy, akkor a Prenga, Lovric párosnak lehet legfeljebb a cseréje, vagyis
  • tényleg igazolnunk kell egy huszadik középhátvédet* is az elmúlt évek viszonylatában.
  • valamint, mivel se Batik, se Hidi, se Nagy Geri nem lenne, így új csékára is szükség lesz, és nem lepődnék meg egy Szappanoson, mert az sem baj, ha a cséká általában a pályán van.
„Napikispest 2022/07/27” bővebben

Az isteni Docherty nyilatkozata végighaknizta tegnap a sajtót

Illetve volt vele egy sajtóbeszélgetés, ami lejött az MTI-n, és azt elég sokan átvették.

Az MTI anyagát mi is változtatás nélkül közöljük, azonban a klub körüli dolgokra érzékeny blogként lenne pár apró pontosításunk a normaszöveghez.

„Az isteni Docherty nyilatkozata végighaknizta tegnap a sajtót” bővebben

Pár igazán remek igazolás, és irtózatos mennyiségű baklövés eddig a Metalcom-éra mérlege

Minap feltettük a nagy kérdést:

hogyan ítélitek meg a Metalcom-éra igazolásait?

Az összes 47 igazolásból 43-ra lehetett szavazni, köztük az idén nyáron szerződtetett játékosokra is, akiket természetesen nem veszünk egy kalap alá a többiekkel.

Gyorselemzés következik.

„Pár igazán remek igazolás, és irtózatos mennyiségű baklövés eddig a Metalcom-éra mérlege” bővebben

Napikispest 2022/07/20

Holender // iránt érdeklődik a Vasas egy szerbiai lap szerint. (via zte.hu/transfer)

  • az előző bajnokságban // 22 meccsen lépett pályára (3 gólt lőtt) a Partizanban, azonban a 22 meccse tiszta játékidőben, vagyis 90 percben számolva mindössze 8,3-at tesz ki. (via fbref)
  • ebben a szezonban // 2 meccsen kapott 8 percet.
  • ne szépítsük // hatalmas szégyen lenne nekünk, ha Hidi, Baráth, Ihrig-Farkas, Bobál Geri, Cipf és Vernes mellett egy újabb kispesti nevelés kerülne a Vasashoz. Holcsika ráadásul válogatott, magyar gólkirály, és egy európai csapatból igazolna haza. (Bár egyedül pofa és bőr dolgában nem áll sz*rul a klubház, azt pontosan tudjuk.)
  • update // az NSO-nak megerősítették a Vasastól, hogy tárgyalnak Holenderrel.
„Napikispest 2022/07/20” bővebben