Mastodon

Jegyárképzési modellek a magyar másodosztályban

A Honvéd és Videoton megoldásainak összehasonlítása.

Kijöttek a Videoton jegy- és bérletárai a következő szezonra, ami egy remek alkalom egy jó kis összehasonlításra velünk. Amit mindenképp fontos tisztázni előre, de úgyis kifejtjük a későbbiekben részletesebben:

  • a Videoton a város tulajdonában került, a Honvéd a Leisztinger Tamáshoz tartozó AragoSport tulajdonában van.
  • a Videoton stadionját a város, a Honvédét az állam üzemelteti, és tőle béreljük alkalmanként.
„Jegyárképzési modellek a magyar másodosztályban” bővebben

Kijöttek az idei jegy- és bérletárak

Gyorselemzés.

  • Sorozatban harmadik évet kezdjük meg az NB II-ben.
  • A bérletárak átlagosan 15,66 százalékkal drágultak tavalyhoz képest.
  • Legkevesebbet a C5-C6-ban szóló felnőtt-, illetve a C1 és C10-be szóló diákbérletek (12,8-14 százalékot), legtöbbet a kanyarba a felnőtt (18,7-19 százalékot).
  • A rekord 20,9 százalékkal a kanyarba szóló új diákbérlet.
  • A jegyárak átlagosan 9,96 százalékot drágultak.
  • Érdekes módon, a leginkább a kanyarba szóló diákjegyek drágultak meg (11-13 százalékot.)
  • A bérletekben rejlő árelőny a jegyekhez képest a korábbi 4-6 meccsről átlagosan 3-ra csökkent.
  • A tribünt (A szektorok) idén sem nyitják meg.
  • A Bozsik jegy- és bérletárai nagyjából visszatértek az utolsó NB I-e szezonunk áraihoz.
„Kijöttek az idei jegy- és bérletárak” bővebben

Csíkszereda után itt az új partner, az azeri Sabah?

Ha tényleg történt valami, akkor az nyilván ránk tartozik utoljára.

Beesett tegnap egy érdekes hivatkozás kommentben, ami elsőre akkora abszurditásnak tűnt, hogy miért ne lehetne igaz?

Az azeri Sabah FC és a Kispest együttműködési megállapodást kötött.

A hivatkozás egy helyi híroldalra mutat, azonban némi böngészés után könnyen el lehet jutni a Sabah honlapjára, ahol még most is vezető anyagként szerepel az együttműködésről szóló hírecske. Mive azeriül viszonylag kevés olvasónk beszél, innen inkább a Google által fordított verziót idézzük.

„Csíkszereda után itt az új partner, az azeri Sabah?” bővebben

Rasszizmus, Videoton, cicaharc

Napiizé 2025/06/10

_sokszínű vidék

A FEB a Csákvár–Soroksár mérkőzéssel kapcsolatban a Csákvárt szurkolójának rasszista megnyilvánulásáért („huhogás” az ellenfél színes bőrű játékosa felé) pénzbüntetés megfizetésére kötelezi, továbbá elrendeli a sportszervezet 1 soron következő hazai NB II-es férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésén a Tersztyánszky Ödön Sportközpont „D” szektorának a lezárását.

via MLSZ fegyelmi bizottság, 2025.06.04.

Jövőre nagyon figyeljünk egymásra a csákvári vendég felé vezető turistaúton. Ebben a fertőben, ezen a fékeveszett helyen bármi megtörténhet.

„Rasszizmus, Videoton, cicaharc” bővebben

Kialakult az NB II(-be első körben nevezési joggal bíró) klubok listája

Alakul a bajnokság mezőnye.

Befejeződtek az osztályozók, megvan az NB II-be le- és feljutott csapatok teljes listája: Videoton, Kecskemét, Tiszakécske, Karcag.

Tiszakécske–Mosonmagyaróvár 0–2. Az első meccsen a Tiszakécske 3–0-ra nyert.

Karcag–Nagykanizsa 2-2, tizenegyesekkel 4-3. Mivel az első meccs is 2–2 lett, így a Karcag jutott fel.

„Kialakult az NB II(-be első körben nevezési joggal bíró) klubok listája” bővebben