Mastodon

A legújabb kispesti találmány: egy sportigazgató, aki nem szól bele a szakmai munkába

Ez az igazi nóvum, nem a hidegfúziós reaktor.

Feltételezni sem merem, hogy az Állami Sportmédia hazudott volna, hiszen az állami hírügynökségek sohasem hazudnak, amikor 2024. november 19-én a következőt írta:

(…) Fórizs Sándor, a Honvéd sportigazgatója úgy fogalmazott, a jövőben sem szól bele a szakmai munkába.

M4 Sport

Ehhez képest Fórizs ott vigyorgott a törökországi küldöttség csoportképének kellős közepén, és a minap mint sportigazgatót jelentették be a szurkolói ankét egyik lehetséges fellépőjeként.

Vagyis úgy nem szól bele, hogy közben egyre látványosabban tolja előre magát.

„A legújabb kispesti találmány: egy sportigazgató, aki nem szól bele a szakmai munkába” bővebben

Eddig mi igazoltunk a Juventusból, most a Juventus tőlünk

Megfordult az irány.

Donato Bottone, Davide Lanzafame, Ayub Daud, Raffaele Alcibiade és még ki tudja hányan érkeztek a Juventusból a Honvédhoz, hirtelen megszámolni sem tudjuk. Vagy mondjuk egyenesen az AC Milantól (Donald Bende Bende és Harmony Ikande).

Eddig mi fosztogattuk az itáliai piac csúcsát, azonban a trend most megfordulni látszik, ugyanis olasz sajtóértesülések szerint a Juventus a nemzetközi átigazolási szezon utolsó napján átigazolta a Honvéd U16-os válogatottba is meghívott kapusát, a tizenhatot most januárban betöltő Jakab Mátyást. A Transfermarkt máris a Juventus kapusaként kezeli.

Hatalmas gratuláció!

„Eddig mi igazoltunk a Juventusból, most a Juventus tőlünk” bővebben

Én jobban be vagyok szarva a Sahtar U19 elleni meccs miatt, mint a Honvéd

Nagyon, de nagyon remélem, hogy csak a szurkolókkal parasztok, és legalább a szabályokat betartották.

A képen egy részlet olvasható az MLSZ hatályos versenyszabályzatából (59. §).

A szabály egyszerűen fogalmaz: minden nemzetközi meccset, pláne ha külföldön rendezik, le kell jelenteni a szövetségnek. Száz éve így van, ráadásul manapság, a fogadási csalások korszakában egészen új értelmet nyert, hogy ne lehessen csak úgy játszani.

A Sahtar U19–Honvéd U19 (sic!) meccs létezését a Sahtar a hivatalos felületein közölte, a tény alól kibújni lehetetlen. Ráadásul a képeken jól látható, hogy a meccset a török szövetség által delegált bírók vezették (pont úgy, ahogy az MLSZ területén az MLSZ küldi a bírókat).

„Én jobban be vagyok szarva a Sahtar U19 elleni meccs miatt, mint a Honvéd” bővebben

Váratlan edzőmeccs a semmiből: győzelem egy ukrán ificsapat ellen

Sahtar-Honvéd 0-2

Egy egészen érdekes hivatkozás landolt a postaládánkban. A tartalma szerint az ukrán Sahtar Doneck U19-es csapata a napokban két edzőmeccset játszott a törökországi edzőtáborában.

Hogy mi ebben az érdekes?

Mindössze annyi, hogy a fordítás alapján az egyik ellenfél a Honvéd U19-es csapata volt, és a történet innen kezd érdekes lenni.

„Váratlan edzőmeccs a semmiből: győzelem egy ukrán ificsapat ellen” bővebben

Podcast: előrehaladási jelentés #02 + Futball házi apróságok

Nagyon, de nagyon sok minden történt az elmúlt két hétben.

[podcast] A múlt héten történt

  • Bővült a műsorban potenciálisan és gyakrabban résztvevők száma egy fővel, aki kimondottan a mi korosztályunknak (negyvenes-ötvenesek) kedveskedne a fiatalságunkra visszatekintő műsorsorozattal.
  • Az utómunkálatokra szintén jelentkezett egy fő, aki vállalná, hogy az utasítások alapján megvágja, gondozza, rendbe teszi az egyes adásokat.
  • Több felajánlás is érkezett, ezeket a poszt végén listázzuk, azonban már itt is nagyon szépen köszönünk mindent!
„Podcast: előrehaladási jelentés #02 + Futball házi apróságok” bővebben