Egy edzőmeccsünk már ismert a téli felkészülésből, mert az Ajka bejelentette:
A magyar «futball» aktuális kérdéseiből: akik megmondják, hogy ki a szurkoló és ki nem
Évadnyitó hőbörgés.
a következő poszt egy kommentár, és nem tükrözi a szerkesztőség egészének véleményét.
Nem is mi lennénk, ha nem dobnánk be, mint társadalmi vitára alkalmas kérdést a Győzike-jelenséget. Illetve nem is feltétlen Győzikét, hanem Bohárt, és a többit, akiknek a nevét sem tudom, azonban mostanában megjelentek a mindenféle mérkőzéseken, és a jelenlétükkel nem csak a közösségi média összes felületét árasztották el, hanem egyben jogot formáltak arra is, hogy ők határozzák meg: ki a szurkoló, és ki nem. Az ő kategorizációjukat aztán magáévá teszi a hatalom, újraosztja, és innentől hivatalos álláspont lesz belőle.
A téma aprója mindössze annyi, hogy megjelent a 24-en egy podcast, amiben Pető Péter hangot adott a sok kisemberben fortyogó sérelemnek: a Fidesz ezúttal a futballszurkolóságunkat akarja elvenni.
„A magyar «futball» aktuális kérdéseiből: akik megmondják, hogy ki a szurkoló és ki nem” bővebben2023 legemlékezetesebb kispesti pillanatai
Események, amikre évek múlva is emlékezni fogunk.
Mindannyian pontosan tudjuk, a «jövőre csak jobb jöhet» feszes ellentmondásban van a «régen minden jobb volttal», amiből az következik, hogy 2023-at nem a klubtörténelem egyik legrosszabb, hanem valójában a jövőben várhatóan történetekhez képest egy mérsékelten sikeres évként kellene értelmezni. Az, hogy erre a ma embere mentálisan nem alkalmas, az egy újabb kritikája a magyar fajunknak. Képtelenek vagyunk valódik sikerként megélni a valódi sikereket a valódi sikerek pillanatában.
Hihetetlen, de közöttünk járnak az olyan emberek, akik például a kiesésünkben nem a rendszer, a klub, és legfőképp a csapat sikereit látják. Akik szerint nem az egytől-egyig csodálatos férfiak maradtak alul a pályán, hanem valamiféle sötét erő, egy háttérhatalom ármánykodása (talán listázni kéne őket!) vezetett idáig minket.
2023 volt az év, amikor a NER teljes mellszélességgel megérkezetett Kispestre, és megmutatta a valódi arcát.
Nekünk nincs más dolgunk, mint talpra pattanni, és véresre tapsolni a tenyerünket. A többit intézik.
„2023 legemlékezetesebb kispesti pillanatai” bővebbenKéthetikispest #2023/12/30
Ha jövőre is ilyen lesz a karácsony, akkor már most tűkön ülve várjuk.
Igen, belefeledkeztünk a bejgli, töltöttkáposzta, halászlé, szénsavas üdítő, hashajtó verklibe, miközben a délutánokat és estéket mindenféle évzáró eseményeken töltöttük aktív sörözéssel. Mintha januártól, vagyis holnaputántól nem ugyanaz a verkli menne, mint a mögöttünk hagyott óévben. Cserébe viszont nemigen volt poszt, pedig bőven lett volna miről írni a szépemlékű labdabiztostól („Magyar Futball és Egyéb Más Varázslatos Dolgok”) eredeztetett mottónk mentén:
Független szurkolói blog a Bp. Honvéd múltjáról, jelenéről, jövőjéről, a csapatról, a klubról, a kispestiségről, Puskásról, Hidi Patrikról, utánpótlásról, túrákról és úgy általában mindenről, valamint az életérzésről.
A napló kedvéért most mégis bedobálunk pár keresetlen hivatkozást egy posztba, és próbáljuk nem kommentálni őket.
„Kéthetikispest #2023/12/30” bővebben
