Mastodon

Amíg készül a témába vágó poszt, addig egy kis játék a mezszámokkal

Egyfajta egyszámjáték következik.

Valamikor mostanában frissült a Honvéd oldalán a keret, vagyis azoknak a mezszáma is ismertté vált erre az évre, akiket idáig nem neveztük egyetlen meccsre sem (Pekár és Szabó Tibi). Gondolom szeptember magasságában érkezik a csapatkép is, mert valamiért úgy érzem, megvárják vele az átigazolási szezon végét.

De visszatérve a mezszámokra, mert most az lenne a témánk. Mi a 2006/07-es bajnokságtól ismerjük minden bajnoki meccsre nevezett játékosunk mezszámát, függetlenül attól, hogy pályára lépett, vagy sem. Ennél valószínűleg több szám lett kiosztva, azonban páran a jegyzőkönyvig sem jutottak el.

„Amíg készül a témába vágó poszt, addig egy kis játék a mezszámokkal” bővebben

Nem történt semmi váratlan: Siófokon is Dúzst láttátok a legjobbnak

Egy apró megjegyzés az elejére: az nem biztos, hogy jó, ha egy feljutni szándékozó csapat első öt meccséből háromszor is a kapus a legjobb.

Másik olvasatban: legalább van, aki tartja a lelket a csapatban, amíg összeáll.

ellenfél123
1Csákvár2-1DúzsKerezsiHolman
2Kozármisleny1-2HolmanBenczenleitnerDúzs
3Nyíregyháza0-0DúzsKocsis DominikLovric
4Tiszakécske2-1Kovács NikolaszKerezsiKocsis Dominik
5Siófok1-2DúzsHolmanKocsis Dominik
„Nem történt semmi váratlan: Siófokon is Dúzst láttátok a legjobbnak” bővebben

Egyszerűen képtelenek vagyunk megtartani a vezetést

Siófok – Honvéd 2-1

  1. Csákvár 1-0 (öngóllal) -> 2-1, 3 pont
  2. Kozármisleny 1-0 -> 1-2, 0 pont
  3. Nyíregyháza 0-0, 1 pont
  4. Tiszakécske 1-0 -> 2-1, 3 pont
  5. Siófok 1-0 (öngóllal) -> 1-2, 0 pont

Öt meccsből negyedszer szereztük meg a vezetést, mégis mindössze kettőt sikerült megnyernünk. Másodikat rárúgni is csak egyszer sikerült, vagyis van baj.

Amíg az első félidőkben 5-1 a gólkülönbségünk, addig a másodikban már 1-5. Komolyabb bontásba egyelőre nem érdemes belemenni, mert hat gól kilencven percre kevés ehhez.

„Egyszerűen képtelenek vagyunk megtartani a vezetést” bővebben

Közben telefonáltam egyet, hogy melyik vonat legyen pontosan

Siófok – Honvéd @ Siófok, 19:00

Azon gondolkodom, hogy utoljára talán 2017-ben, Tel-Avivban fordult az elő velem, hogy természetes vízben lubickolásból mentem még aznap meccsre. Most az épített strandokat kifejezetten nem számolom, csak a tavakat, folyókat, tengereket.

Illetve 2020-ban majdnem összejött. Az első fordulóban nagy rössel nekivágtunk reggel a Velencei tónak, hogy estig ott múlassuk az időt, aztán jöhet a felcsúti idénynyitó. A szuperkorrekt akkori szabályozásnak hála, a meccs végül elmaradt, így helyette a Csákvár-Ajkát néztük meg, akik történetesen épp a Felcsút és a Honvéd fiókcsapatai voltak ez idő tájt.

Valamiért Zalaegerszegre, vagy Kaposvárra menet sosem álltunk meg a Balatonnál, legfeljebb hazafelé, és akkor is csak azért, hogy engem kitegyenek. A Tiszánál nincs olyan csapat, ami vízközelben játszana, és Pakson se jutott egyszer sem eszünkbe, hogy nézd már, ott a Duna.

Aztán Siófokon is legutóbb 2019-ben, télen játszottunk. A hógolyózás mondjuk pont víz, viszont nem strandolós.

Ha nem lesz vihar, eső, ésatöbbi, akkor az egész NB II egyetlen pozitív dolga – a semmirekellőktől megszabaduláson túl – a Balaton lehet. Az ún. csobbanás, a lángos, a hideg sör, és a jómagyarosch végtelen hőbörgés a Magyar Tenger partján elszabadult árak miatt.

update [9:00] // Pesten szakad az eső, és az előrejelzések szerint délig a Balcsinál is ez a terve.

„Közben telefonáltam egyet, hogy melyik vonat legyen pontosan” bővebben

Dúzs (és a randomgenerátor) megcsinálta a szinte lehetetlent

A 2018/19-es szezon óta foglalkozunk úgy osztályozókönyvvel, hogy mi kiteszünk egy kérdőívet, ti pedig válaszolhattok rá. Eleinte legfeljebb öt játékost lehetett megnevezni meccsenként, és a legjobb öt pontot kapott, a továbbiak négyet, hármat, kettőt, egyet. Idővel azonban váltottunk, és az elmúlt pár idényben már csak három játékost lehet megjelölni, és a győztes három pontot kap, a többiek pedig kettőt és egyet. A játékos pontszáma pedig a szerzett pontjainak átlaga lesz. Ebből aztán könnyen kiszámolható, hogy korábban az öt, most pedig a három az elméleti maximum.

Újraszámolás nélkül nem igazán korrekt azonos listába rendezni a két eltérő módszert, azonban kivételesen nem tervezzük bonyolítani az életünket feleslegesen, és megtesszük, ugyanis olyan fordult elő, ami még soha:

Dúzs a Nyíregyháza ellen kimaxolta az osztályozókönyvet!

„Dúzs (és a randomgenerátor) megcsinálta a szinte lehetetlent” bővebben