Mastodon

A Dorogot kaptuk a kupában

Nem örülök neki. Egyrészt a Dorog egy NB II-es csapat, vagyis a számunkra húzható legnehezebbek közül került ki, másrészt, ami ennél is nagyobb baj, hogy Dorogon már jártunk, hogy Dorog közel van, miközben a Magyar Kupa harmadik fordulója az egyetlen, amit hétvégén rendeznek, szeptember közepén, még jó időben, vagyis nagyon sokan mehetnénk, új, akár világvégi helyeket pipálhatnánk ki, de nem, mert nincs szerencsénk.

Ott lett volna egy jó Monostorpályi a régi kisloki, vagyis Létavértes mellett, erre megkapják a szomszéd megyéből a Nyíregyházát, pedig tutira veszem, engem sokkal jobban érdekelne a környéken található földikutya rezervátum. Zalaszentgrót se lett volna rossz, van arrafelé pár fürdő. Persze a Monor kapta. Vagy Füzesgyermat Békés megyéből, ami egy kis kitérővel Békésszentandrás és sörfőzde, valamint Szarvas és régiországközepe, és még inkább az egyik kedvenc helyem Magyarországon: a Holt-Körös. Gondolom a mosonmagyaróváriak is ennyire örülnek.

„A Dorogot kaptuk a kupában” bővebben

Napikispest 2022/08/30

lett időpontja // a Kecskemét elleni meccsnek: 09.10. (szombat): 17:45

ajánló // a Futballkutató elindította a webkikötőjét – meglepő módon – a futballkutato.hu doménen. Érdemes a srácot követni, tele van jó sztorikkal és elfeledett focipályákkal.

„Napikispest 2022/08/30” bővebben

Nem történt semmi meglepetés, mindössze könnyűnek találtattunk

FTC – Honvéd 3-1

Próbáljuk meglátni a jót a történtekben: legalább gyorsan lerendeztek minket, így lehetőségünk adódott tartalékolni a csütörtöki, Újpest elleni nyerhetőnek tűnő mérkőzésre (Kocsis Dominik, Lukic, Gomis gyorsan le, később Ennin és Zsótér is), játszathattunk fiatalokat (Kerezsi és a debütáló Pukhtieiev), valamint a szurkolótábor is mindenféle izgalom nélkül érezhette jól magát.

Nagyjából ennyi történt, valamint kiderült, hogy Traore és Traoré között ugyanúgy hatalmas különbségek adódhatnak, mint Smith és Smith, Kovács és Kovács, továbbá ésatöbbi ésatöbbi között.

„Nem történt semmi meglepetés, mindössze könnyűnek találtattunk” bővebben

A mi szintünkön értelmezhető igazolás érkezett: Jairo Samperio

Honvedfc.hu: Európa-liga győztes Kispesten!

Tapasztalt Honvéd-drukkerek: március óta nem játszott meccset, és akkor is a spanyol kettő kiesőjénél átlagban alig egy félidőket.

Igen, ugyanarról a játékosról beszélünk, azonban egy klubhonlapnak nem feltétlen feladata az új igazolások részletes bemutatása, helyette egy pár apróság elhallgatásával, és egy másik pár apróság kiemelésével könnyen csavarható egy kicsi a valóságon.

„A mi szintünkön értelmezhető igazolás érkezett: Jairo Samperio” bővebben

Nem mi vagyunk az esélyesek, azonban még egy gyufával is nagyot nyerhetünk ezen a meccsen

FTC – Honvéd @ Üllői, vasárnap 17:30h

Jól kezdődött a szombat. Ugyan még csak az ötödik forduló, azonban az álmoskönyvek szerint se jelent jót, ha már az elején leszakad egy csapat a bajnokságban.

Idény előtt négy csapatra merte azt mondani úgy nagyjából a közvélemény, hogy bajos lesz a bentmaradása, mégpedig a Mezőkövesd, a Kecskemét, a Vasas és a Honvéd, esetleg az Újpest. Szóval, legyen inkább öt.

Titkos fegyverünk, a Mezőkövesdet edző Supka Attila szépen leikszelt a Vasassal úgy, hogy náluk Nagy Geri 90 és Bobál Dávid 90, a Vasasban Hidi 90 és Holender 73 percet játszott, sőt, Holcsika még gólt is lőtt.

Remek kezdés. Közben (amikor ezek a sorok íródnak), vezetett a ZTE 1-0-ra Kecskeméten, bár pont most állították ki tőlük Husztit, és Banó-Szabó beverte a tizenegyest. 1-1. Sebaj, az egy pont is kevesebb, mint a három, ha így marad.

Legyen csak sűrű a mezőny, mert

„Nem mi vagyunk az esélyesek, azonban még egy gyufával is nagyot nyerhetünk ezen a meccsen” bővebben