Mastodon

Most durvulhat be igazán a globális felmelegedés: az MLSZ elnöksége is úgy döntött, hogy legyen rövidebb a tél!

Vajon erről Tél Tábornokot is értesítették?

Kiemelten hosszú a magyar profi bajnokságok téli szünete, és ennek a futball színvonalára gyakorolt kedvezőtlen hatásáról több hazai és külföldi szakember is elmondta már véleményét. Tény, a stadionok felújítása előtt hazánkat a térség leghosszabb téli szünete jellemezte.

Az MLSZ elnöksége olyan NB I-es bajnoki naptár kidolgozását kérte, amely – az adott körülmények, közöttük a stadionok pályafűtésének megléte mellett – a lehető legrövidebb téli szünet megtartását iktatja be az idény során. Ez a gyakorlatban már az induló új szezon esetében is „folyamatosabb” játékot, rövidebb szünetet jelenthet a szurkolók számára.

A szabályozás részleteit az MLSZ elnöksége következő ülésein véglegesíti. (via MLSZ)

„Most durvulhat be igazán a globális felmelegedés: az MLSZ elnöksége is úgy döntött, hogy legyen rövidebb a tél!” bővebben

Napikispest 2018.06.04.

  • RangAdó díjátadó //
    • NB I. legjobb játékosa // Lanzafame
    • NB I. gólkirálya // Lanzafame
    • NB I. legszebb gólja // Gazdag @ Balmazújváros
  • King @ MTK // bejelentették hivatalosan is.
  • Kabangu out // Dark az instagramon jelentette be, hogy távozik.
  • Kukoc // az megvolt, hogy az instagramja szerit (instapillanat!) az esküvőjén volt a Vasas elleni meccsünk idején? Az ellenféltől meg Benes, ezt ki is emelte a sportlap, szóval 1-1.
  • adósságspirál // nahát, nahát, tényleg vannak olyan klubok az NB I-ben, akiket kívülről kell finanszírozni, és állandó tőkebevonásra kényszerülnek? Az mfor anyaga erről szól.
  • Európa-liga // elméletileg június 20-án lesz a sorsolás, az első forduló pedig július 12. és 19. (via UEFA)
    • a döntő május 29-én az azerbajdzsáni Bakuban, szóval útlevelet mindenki csináltasson!
  • Diego // az év játékosa lett a francia kettőben, feljutottak, erre az Egyesült Arab Emirátusokba, az Al Dhafra FC-hez igazolt. Fura.
  • edzőkeringő //
    • Oenning out (Vasas)
    • Pintér out (Felcsút); sőt, itt Szalai Laci is távozott az akadémia éléről
  • játékoskeringő //
    • Uzoma // neve a csakfocihoz is eljutott, mint az egyik lehetséges igazolásunk. Állítólag, ahogy állítólag a Kövesd is keresi.

Búcsúzni tudni kell

Tudni bizony, és ez csak a legnagyobbak kiváltsága, meg ilyesmik, tényleg. No ne ijedjünk meg, a cím elsősorban a csapatra és az idényre vonatkozik – bár, ha a korzóról lesétálva az étert belengő savanyújóska hangulatra gondolok, akkor meg is ijedhetünk, mert hivatalosan-nem hivatalosan, azért itt többen búcsúztak, mint csupán az idény. Felemás érzések következnek. „Búcsúzni tudni kell” bővebben

Kibeszélő az utolsó fordulóra

Bp. Honvéd – Vasas @ Bozsik, 19:00

bocsi skacok, de iszonyat fáradt vagyok, egyszerűen nincs erőm posztot írni, és arról egyelőre fogalmam sincs, hogy RW ki tud-e préselni magából valami kis extraidőt, feltolva egy nap hosszát a számára már most megengedett 26-27 óráról 28 környékére (vonatkozó szakirodalom: Lami Árpád), hogy mégis legyen valamiféle beharangozó. ez van, ahogy tapsi hapsi egyéb jellegű tettestársa mondaná.

Amúgy a napi bölcsesség, hogy ha nyerünk, akkor bármi megtörténhet. Ha az Újpest is nyer, akkor negyedikek vagyunk és Európa, ha döntetlen lesz a Megyerin, akkor harmadik hely és Európa, ha pedig a Debrecen nyerne, akkor negyedik hely és felkészülési mondjuk a Rimakokova ellen a hátsó füvesen.

„Kibeszélő az utolsó fordulóra” bővebben

Napikispest 2018.06.01.

Gigabréking // nem érkezett ajánlat a Bozsikra!

Az imént jelent meg az európai közbeszerzések oldalán a hirdetmény, hogy a május 30-án 14:00-kor lezárult ajánlattételi határidőt kitolták június 11. 14:00 óráig.

Sorozatban a hatodik közbeszerzés zárult sikertelenül (pontosabban: hatodik határidőre sem sikerült lezárni a folyamatot). A korábbiakkal szemben azonban annyi különbség van, hogy ezúttal nem egy hónappal, csak szűk két héttel tolták ki a határidőt.

Előre megmondom, hogy mi lesz az indoklás: nincs elég kapacitás, mert a legutóbbi két ajánlattevő még épít valahol. A Penta Kisvárdán, a Pharos meg pont nálunk, az akadémiánkat. Megjegyzem, ennél nagyobb blablabla-szagot is rég éreztem.


  • öt éve // nyertünk egy bronzot Szombathelyen. A visszaemlékezős posztunk itt olvasható.
  • hat éve // Debreceni 95. kispestiként bemutatkozhatott a válogatottban. Prágában Dzsudzsák és Gyurcsó góljaival 2-1-re nyertünk. Andrisnak egy perc jutott, ami azóta is az összes.
    • Debreceni óta Vécsei, Botka és Eppel lett válogatott Kispestről, Gróf és Gazdag pedig kerettag.
  • Vécsei Bálint // járt reggel a Reggeli Startban. Itt a link a videóhoz.
  • Nemzeti Sport //
    • a printben ma lejött, hogy King @ MTK, Bobál és Eppel @ Lengyelország, Gróf iránt általánosságban, Lanza iránt pedig a Fradi érdeklődik, valamint elmaradások vannak a prémiumok kifizetésével; (közben felkerült az anyag az onlinera is.)
    • a Honvéd meglepően gyorsan és tételesen cáfolt: Bobál és King távozását már egy ideje tudni; jó ajánlat esetén mindenki, akár a klub is eladó (ebben nincs változás évek óta); és nincs csúszás a kifizetésekben.