Mastodon

Ugyan nem ránk tartozik, de annyira érdekes statisztikára bukkantam a Felcsútnál, hogy kiteszem, hátha nektek is beindítja a fantáziátokat

A meccs utáni kibeszélőbe bedobtam egy kommentet, ahol segítek Pintérnek választani, miután kijelentette, nem mindenki alkalmas a Felcsút mezére, hiába igazolta esetleg pont Pintér, és hiába volt már korábban is a játékosa. Egyszerűen sikít ezt a téma azért, hogy jól megstatisztikázzák, mégpedig egy egészen furcsa irányból:

azt fogjuk megnézni, hogy az adott fordulók napján a Felcsútban pályára lépők hány napja igazolt játékosai a Felcsútnak.

Az adatokat természetesen az MLSZ adatbankjából gyűjtöttem ki, és mindenkinél az a nap szerepel nulladik felcsútinak, amikor először tűnik fel az adatlapján a P*skás FC. Erre a megkötésre mindenképp rákényszerültünk, mert például egy Spandlernél ki mondja meg, hogy épp hol játszik, melyik Felcsútban?

„Ugyan nem ránk tartozik, de annyira érdekes statisztikára bukkantam a Felcsútnál, hogy kiteszem, hátha nektek is beindítja a fantáziátokat” bővebben

„Élesben jönnek ki azok a dolgok, hogy ki alkalmas arra, hogy a Puskás Akadémia mezét magára öltse és ki nem”

– mondta a meccs után Pintér Attila.

Segítünk: senki, vagyis csak nagyon kevesen. Persze van, létezhet az a lelkület, mindig lehet reménykedni, de innen árulom el, egy átlag huszonévesben viszonylag ritkán fedezhető fel az érett szervilizmus, és akkor még csak a rovarnál tartunk, viszont bogárnak, vagyis futballistának is kéne lenni. Maradnak tehát a külföldiek, akik azt sem tudják miről szól a Felcsút, és akik ugyan csodálkoznak a falu töküres stadionján, a mindenhonnan feléjük áradó gyűlöleten, de amíg havonta jön az sms a bankszámláról, addig elhitetik: szívük, de legalább a lábuk a klubé.

Még egyszer vegyük át Attila, hátha sokadikra megérted: csinálhatsz bármit, a képződmény, ahová kineveztek vezérbikának soha, de soha a büdös életben nem fog futballklubra hasonlítani. Zsoldosaid lesznek legfeljebb, sőt, kényszerzsoldosaid, hiszen tudjuk, a tegnapi kezdődben is legalább két olyan magyar játékos szerepelt, aki kimondta, hogy nem akar Felcsúton játszani, végül mégis ott találta magát.

Így nem lehet focit csinálni, lassacskán meg kéne érteni, és beelőzni a történelem ítélőszékét, csendben magunktól elbukni, visszamenni nevelőegyesületnek, ha már a bíróság is kimondta, hogy az bizony közpénz, amit a fürge kis mamelukok úgy toltak le talicskaszám hozzátok, hogy az m1-es és a régi 1-es mellett külön szervizutat kellett kiépíteni számukra, hogy ne akadályozzák a forgalmat.

„„Élesben jönnek ki azok a dolgok, hogy ki alkalmas arra, hogy a Puskás Akadémia mezét magára öltse és ki nem”” bővebben

Egyszer leírtam Felcsút helyett, hogy Puskás Akadémia, de szerencsére szóltak

Miután a szokásos köreimet futottam kedden reggel a pelenka-babakocsi-bölcsi szentháromság tengelye mentén, belül is ugyanaz a végtelenített lemez ment a fejemben, mint ahogy a fáradt reggeleken szokott. Melyik podcastet hallgassam a bölcsi és a munkahelyem között, miért nincsenek jó podcastek, milyen jó lenne egy olyan applikáció, ami felolvassa a cikkeket, akár magyarul is, ha már nincsenek jó podcastek magyarul, szóval semmi érdekes, kerestem a lökést, hogy induljon a nap. Aztán percekig álltam a bölcsi előtt a blog új bejegyzését olvasva, amikor is rájöttem, hogy a Csakblog egyszerűen az egyetlen számomra értékelhető forrása a Honvédnak.

„Egyszer leírtam Felcsút helyett, hogy Puskás Akadémia, de szerencsére szóltak” bővebben

Napikispest 2017.11.03.

  • bíróküldés // Pintér Csaba fúj szombaton a Felcsút ellen. Taccsbírók: Buzás Balázs, Kóbor Péter; az alapvonalon: Solymosi és Kulcsár Katalin; tarcsiban: Király Krisztián.
    • Pintér 2014/15-ben még négyszer is vezetett nekünk (1 vereség, 1 döntetlen és 2 győzelem; utóbbiból egy az egyetlen Kecsó elleni), majd a következő ében egyet, a bajnokiban kettőt, és idén még egyet, vagyis nem sűrűn futunk össze.
    • a mérlegünk amúgy elég jó vele: 5 – 2 – 1, amivel szinte házibírónknak számítana, ha nem lenne a mostanában mintha kicsit ellenünk forduló Szabó Zsolt. Legutóbb Pakson, a Kabanguval nehezített 2-2-n találkoztunk. (Pintér mérlege a Felcsút NB I-es meccsein: 0-1-5)

„Napikispest 2017.11.03.” bővebben