Mastodon

Buksi: a 3-3-3-1-et még nem próbáltad, Medgyessel hatosban, Pauljevic középcsatár, Csilus ki a szélre

Honvéd–Szeged @ Bozsik, 17:00

Nem is feltétlen az egy félidő alatt kapott öt gól volt a megalázó, hanem amikor a meccs után Gyuri simán lenyilatkozta, pihentette a játékosait, és akit mégis játszatott, azoknál eleve egy félidővel számolt, helyükre pedig jöhettek a perememberek és a gyerekek. Ebből amúgy annyira nem csináltak ügyet, hogy még a nyilatkozó, tényleg egy félidőt játszó játékosok is megerősítették: „edzésnek jó volt”. Mindez történt Nagy Nyilvánosság, az M4 Sport kamerái előtt.

Ugyanott Buksi is makogott valamit, azonban nekem elegem lett abból, hogy DeepL módjára próbáljam meg lefordítani nektek: mégis mire gondolhatott? A DeepL egy gép, legfeljebb áramot éget, én viszont agysejtet. Nagyon sok agysejtet. Közben a türelmem is elveszítem, felbaszom az agyam, szóval nem jó nekem. Ennyit nem ér, ennyit semmi sem ér.

„Buksi: a 3-3-3-1-et még nem próbáltad, Medgyessel hatosban, Pauljevic középcsatár, Csilus ki a szélre” bővebben

[HK012] Megtört karrierek, be nem teljesült ígéretek

Hétvégi Kötekedő podcast.

„[HK012] Megtört karrierek, be nem teljesült ígéretek” bővebben

A második félidőre lehet építeni

Honvéd–Paks 1–5

Én nagyon sokat tanultam.

A mérkőzésből.

Megvoltak a.

A címet, valamint ezt a három sort írtam fel hazafelé a meccsről. Jó lesz majd posztnak. Erre Laczkó megint elvitte a showt azzal, hogy nyilatkozott:

 Az első félidőben a Paks könyörtelenül kihasználta védekezési hibáinkat. Ekkor megvoltak a helyzeteink, de sajnos ezeket nem használtuk ki, ezért lett ilyen nagy a különbség. Az pozitívum, hogy a második félidőben stabilabbá váltunk. A játékosokba lelket kell önteni; azon dolgozunk, hogy az önbizalmuk visszajöjjön.

Laczkó Zsolt (via NSO)

Bazmeg, amiből én viccet akartam csinálni, azt ő teljesen komolyan gondolja. És itt nem áll meg a Buksi-féle dilivonat. A többit inkább mutatom videón. Minden mondata szinte tökéletes. (Nevezzük erős jóindulattal mondatoknak a nagyjából egyben kezelhető blokkjait.)

„A második félidőre lehet építeni” bővebben

Egy nem merik kimondani, de halott koncepció fogságában vergődve

Honvéd–Paks @ kupa, 20:00, Bozsik. TV: M4 Sport

Az eddig lejátszott mérkőzések // (Elől a továbbjutó osztálya.)

  • NB II. // Mezőkövesd–DVSC 1–0
  • NB I. // Mosonmagyaróvár–ETO 0–3
  • NB I. // BVSC–Újpest 0–1 – az Újpest a 89. percben szerezte a gólját.
  • NB III. // Gödöllő–Dorog 1–2
  • NB III. // Tarpa–Iváncsa 0–5
  • NB III. // Karcag–Kecskemét 1-0
  • NB II. // Balatonalmádi–Kisvárda 0–4
  • NB I. // Szentlőrinc–ZTE 1-2 – a ZTE a 71. perc után fordított.
  • NB I. // Ajka–Nyíregyháza 3-3 (11-es: 2-4) – az Ajka kétszer is vezetett.
  • NB I. // Tatabánya–Felcsút 2-3 – a Felcsút a 86. percben szerezte a győztes gólját.
  • NB I. // Szeged–MTK 0–3
  • NB III. // Sopron–Soroksár 2-2 (11-es: 4-3) – a Sopron a 118. percben mentette tizenegyesekre a meccset.
  • NB I. // Videoton–Diósgyőr 2-1
„Egy nem merik kimondani, de halott koncepció fogságában vergődve” bővebben

Mindenféle dolgok, tervek, ami miatt nem jut elég idő a blogra

Podcast, honlap, Futball ház, kocsmakvíz, születésnap.

Vannak olyan hetek, amikor nagyon kevés a blogra és a blog környékére fordítható idő, mert elviszi minden más. Egy csomó dologgal le vagyunk maradva, miközben egy csomó dologba vágunk bele, hogy aztán idővel még több dologgal legyünk lemaradva.

Például amikor tavasz végén elkezdtük (elkezdtem) a magyarfocis rádióadást és podcastet két kollégával, akkor egyáltalán nem éreztem, hogy ez a mi műfajunk lenne, egyáltalán nem volt komfortos számomra. Aztán eltelt pár adás, és elkezdett szórakoztatni, elkezdtem jól érezni magam a csinálása közben. Valószínűleg azért, mert egyre több benne az öncélú személyeskedés egymással, amit akár úgy is nevezhetünk, hogy kezd kialakulni valamiféle kémia a szereplők között, és kezdenek kialakulni valamiféle szerepek.

„Mindenféle dolgok, tervek, ami miatt nem jut elég idő a blogra” bővebben