Mastodon

Buksi, Fórizs: megvan a pontszerzés, itt a lehetőség a csúcson abbahagyni

Békéscsaba–Honvéd 1–1

Nem lennék most a békéscsabai játékosok helyében. Hazai pályán, ötven percet emberelőnyben játszva sem tudták megverni az NB II. kiesőjelöltjét. Szégyen!

A Honvéd mindössze két meccset nyert meg a másodosztályban a lehetséges tizenegyből, és mindössze további kettő az, ahol nem kapott ki. Tizenegyből hétszer viszont zakó. Erre nincs, és nem is lehet magyarázat.

1 3 0 0 0 3 0 0 0 0 1

Ha ez a mérleged egy Honvéd szakmai igazgatójaként, akkor gondolkozz el az életedről, a hozzáértésedről, és válassz másik szakmát.

Ha ez a mérleged egy Honvéd edzőjeként, akkor jobb helyeken azonnal kirúgnának, viszont nálunk láthatjuk milyen a szakmai felsővezetés.

Ha ez a mérleged egy Honvéd játékosaként, akkor nagyon remélem, hogy már nem sokáig leszel a Honvéd játékosa. Rontsd máshol a levegőt.

„Buksi, Fórizs: megvan a pontszerzés, itt a lehetőség a csúcson abbahagyni” bővebben

A helyzetet senki sem tekinti át, zavartan szívjuk a Symphoniát

Néha nem posztot, hanem esszét írunk. Mint például most.

Én már pont nem lettem úttörő. Nekem nagyjából tíz év jutott a létező szocializmusból. Félig kertvárosi, félig panel-gyerekként, két tanárszülővel és a húgommal hoztuk a czeizeli és egyben rendszerkonform családmodellt.

Nem volt meg mindenünk, de azt sem mondhatom, hogy unatkoztam volna. Pedig valójában igen. Csak az idő ment. A lőrinci szomszédságban néhány hónapon belül születtünk páran gyerekek, nyomasztóan hasonló körülmények közé, hasonló Kádár-kockákká bővített házakba. A legtöbb játékkal közösen játszottunk, mert nem mindenkinek, hanem csak valakinek volt meg. Egy csillagküllős BMX maga volt a csoda, és G-nek ilyenje volt. Elvált szülők gyermeke, úgy könnyű – értelmeztük tízévesen a születésnapitól a karácsonyi ajándékig nyúló horizontunkon a valóságot.

„A helyzetet senki sem tekinti át, zavartan szívjuk a Symphoniát” bővebben

Busby, Cruijff, de Gaulle, Fórizs, Buksi és egyéb nevek, mert a nevek a futballban igenis számítanak

Tizennégyezer karakter, szóval hosszú lesz.

Három, egymástól látszólag távoli, mégis erősen összefüggő témáról fogunk ma beszélni, vagy pontosabban írtunk róla egy rövidebb esszét:

  1. A csapat/keret nem tapasztalatlan és nem feltétlen alkalmatlan. A kieső helyezésben komoly a felelősségük egyénenként és csapatként is, azonban nem kizárólagos.
  2. Aki nem bírja a magyar másodosztály okozta lelki terhelést, az ne legyen futballista.
  3. Kell egy karizmatikus figura a klubhoz. Ugyanitt: Fórizs, takarodj!
„Busby, Cruijff, de Gaulle, Fórizs, Buksi és egyéb nevek, mert a nevek a futballban igenis számítanak” bővebben

Ennek a csapatnak pont a Fórizs-Laczkó páros hiányzott a végső széteséshez

Honvéd–Szentlőrinc 0–1

Ezt elkúrtad, Sándor. Nem kicsit, nagyon. Itt voltál már nyáron, jobbára te (Te) igazoltál, jött Sigér, Csilus, Ihrig-Farkas, Ene, Pauljevic csupa-csupa remek név. Hiányposztra, perspektívába. Te vagy a bizalmas, te költhetted Tamás pénzét.

Medgyest még Csertői hozta, és amikor nagyon szorult a hurok, jött Bévárdi és Hangya, majd a csatársorba Farkas Balázs, és még a végén Rácz Balázs, aki bár saját nevelésünk, az elmúlt másfél évben nulla gólos csatár. Az ötből négy legalább minőség, vagy az volt valamikor.

Ez aztán a keret, Sándor! Remekül összeraktad. Még edzőt is cseréltél, hiszen Csertőivel nem egyeztek a szakmai elképzeléseid. Miért is egyeztek volna, hiszen Csertői azóta átült a Mezőkövesd padjára, és négy meccsen három győzelem, egy döntetlen. Konkrétan úgy van tíz forduló után 7 pontunk, hogy abból 4-et még Csertői szerzett az első három fordulóban. A pontokat felcserélted a nem pontokra.

Gratulálunk, Sándor! Ez aztán a megkérdőjelezhetetlen szakmai munka.

„Ennek a csapatnak pont a Fórizs-Laczkó páros hiányzott a végső széteséshez” bővebben