Mastodon

Idén bravúr volt nem feljutni, jövőre viszont kötelező (mármint nekünk)

Mindenféle NB II.

Tegnap lejátszották az osztályozók első meccsét, vagyis még egy visszavágó, és kialakul a következő idény mezőnye:

  • Nagykanizsa–Karcag 2-2 // két exkispesti (László Dávid, Nagy Mihály Krisztián) góljaival hamar vezetett 2–0-ra a Nagykanizsa, azonban az utolsó percekben egyenlített a Karcag. További exkispestiek: Szűcs Kristóf és Constantinescu a Karcagnál, valamint Gabala Krisztián a Kanizsa padján.
  • Mosonmagyaróvár–Tiszakécske 0–3 // Exkispestiek: Deák István (játékos), Gera Zalán (akadémia) és Kitl Miklós (preakadémia) a Mosonmagyaróvárnál, és meglepő módon senki a Tiszakécskénél.

A Nagykanizsának örülnék, a Karcag új helyszín lenne, a Mosonmagyaróvár–Tiszakécskéből viszont inkább az utóbbi, mert legalább közelebb van. 110 km és 75 perc vs 191 km és 135 perc.

„Idén bravúr volt nem feljutni, jövőre viszont kötelező (mármint nekünk)” bővebben

Vége (júliusban újra kezdjük)

Vasas–Honvéd 2-2

A minimumprogram nagyjából összejött:

  1. nem lett bajnok a Felcsút,
  2. kiesett a Videoton,
  3. nem jutott fel a Vasas,
  4. bennamradt az NB III-ban a Haladás,
  5. és sajnos a Gyirmót esett ki, nem pedig az Ajka.
  6. Még az lenne jó, ha nem jönne fel a Mosonmagyaróvár. Az osztályozókat hamarosan sorsolják, a meccsnapok június 1. és 8.
„Vége (júliusban újra kezdjük)” bővebben

Jó ötlet volt gyakorolni a tét nélküli meccseket, ugyanis

Honvéd–Kazincbarcika 0–1

jövőre nem sok ilyet tervezünk játszani.

Jövőre mindennek arról kellene szólnia, hogy vissza az NB I-be, erre egy semmit sem mutató Kazincbarcika ellen sikerült lehozunk egy olyan szar meccset, ahol emlékeim szerint kapura sem rúgtunk. (Ahogy azt a Honvéd által vágott összefoglaló is megerősíti.) Az, hogy idén a Kazincbarcika a feljutás egyik nagy esélyese, ne tévesszen meg minket, ezzel a teljesítménnyel egy átlagos évben legfeljebb jó/jobb középcsapat lenne az NB II-ben. Amennyiben nem tudjuk üzembiztosan megugrani ezt a szintet sem, akkor ne legyenek nagy reményeink.

„Jó ötlet volt gyakorolni a tét nélküli meccseket, ugyanis” bővebben

Bentmaradtunk, innen már minden jutalomjáték (közben kiesett a Tatabánya)

Honvéd–Kazincbarcika @ 20:00, Bozsik

Geccc, sikerült lerobbannom az elmúlt napokban. Valahol és valamikor nagyon megfáztam, szóval most forró levesen és Aspirin Komplexen élek, és közben tonnaszám használom a zsebkendőt. Estére össze kell kapnom magam legalább annyira, hogy kimenjek a stadionba, meccset nézzek, majd hazamenjek. Egy piszlicsáré megfázás miatt, legyen az bármilyen szar, nem fogok elengedni egy újabb maxos szezont. (Pedig másodszor fogadtam meg magamnak pár éve, amikor egy februári, Fradi elleni meccsre harmincsok fokos lázzal mentem ki az Üllőire, hogy többet ilyesmit nem csinálok. Előtte Videotonban ücsörögtem végig pokrócokba burkolózva úgy egy meccset a sajtóból, hogy a büféslány megszánt, és szerzett rumot a forró teámba, majd egy biztonsági emberrel küldette ki a teraszra. Jó, most legalább lázas nem vagyok, megmértem, viszont taknyos az igencsak. És estére még jobban lehetek.)

Na, de beszéljünk inkább a másik betegről, a Honvédról.

„Bentmaradtunk, innen már minden jutalomjáték (közben kiesett a Tatabánya)” bővebben

Archívkispest 2025/04/19

Feczkó, Laczkó, Fórizs, Ennin, Talal.

_napok I.

A mai nappal Feczkó lett az Arago-, tehát a modern éra leghosszabban padon ülő edzője:

  • 121 nap // Feczkó Tamás
  • 120 nap // Laczkó Zsolt
  • 157 perc // Csertői Aurél (9:35-kor jelentették be az új tulajdonost, és 12:12-kor Csertői távozását.)

(igen, a címlapképen kilóg a 157 percből az 1-es.)

„Archívkispest 2025/04/19” bővebben