Mastodon

„az elnökségnek világossá kellene tenni, hogy szurkolókat, és nem üres székeket szeretnénk látni a stadionokban”

És igen, ezt maga az Öreg mondta.

Az Öreg most épp a fegyelmi bizottság fegyelmezési gyakorlatának visszásságairól blogolt, és valóban érdekes témákat feszeget. Például:

hogyha egy büntetésre szakosodott testületnek a tagok 75%-át kell egyszerre büntetni ugyanazon okból, akkor vagy csupa bűnöző van a tagságban, vagy valami nagyon rossz a törvényekben

„„az elnökségnek világossá kellene tenni, hogy szurkolókat, és nem üres székeket szeretnénk látni a stadionokban”” bővebben

Napikispest 2016.09.27.

  • Papablog // KIAKADT BERKE SPORTTÁRSRA! (via nb1.hu) Benne ilyen finom részletekkel:
    • „Juhász tevékenységét Gazdag Dani bokája, Koszta Márk egyik foga, és Djordje Kamber háta bánja.”
    • „nem adott meg egy kétségen kívüli szándékos kezezésért járó büntetőt a Videoton ellen”
    • „megengedte a Videoton vezető gólja előtt, hogy Juhász Roland leüsse védőjét, mielőtt a kapuba fejelt”
    • és a legerősebb: „a rendkívül jó játékosállománnyal rendelkező Videoton nem kíván ilyen mértékű játékvezetői segítséget”
    • Bár azt is elismeri, hogy nem egyértelmű, hogy egy, vagy három pontot buktunk, ha buktunk egyáltalán. A lényeg, hogy nem csak rajtunk és az ellenfélen múlt a mérkőzés kimenetele.

Ha nem lövünk legalább 2-3 gólt Kövesden, akkor

nincs miről beszélni.

Nem érdemes semmiféle következményt kilátásba helyezni, franc se akarja visszazavarni Rossit az olasz sokadligába, megvagyunk a nyakukba „szégyellem magam” feliratú táblákat akasztó játékosok kanosszája nélkül, és még a tulajdonost se küldjük el a vérbe, hogy tíz év alatt képtelen volt tartósan olyan csapat-edző kombinációt összerakni, amelyik

  • legalább ötből egyszer képes megverni a Kecskemétet (nem nagy elvárás ugye?);
  • amelyik kettőből-háromból egyszer képes megverni a Pápát; (arról nem tehetünk, hogy önhibájukból mindkét klub eltűnt, de köszönjük valahol)
  • amelyik otthon nem megalázó null-nullt játszik a Gyirmóttal;
  • amelyik egyáltalán képes gólt rúgni a Mezőkövesdnek.

„Ha nem lövünk legalább 2-3 gólt Kövesden, akkor” bővebben

Nem értem, de tényleg nem :(

Nyilván olvastátok az Öreg legújabb blogbejegyzését, amiben nyilvánosságra hozza a fellebbezését, mert megbüntette az MLSZ fegyelmi bizottsága. A lényeg, hogy még februárban sérelmezte Andó-Szabó működését a Honvéd-Halin, és ezért, mint sportszakembert elmeszelték írásban.

Már eleve azt sem értem, hogy miért kell valakit a véleményéért büntetni, és miért nem lehet inkább nyilvános vitát indítani, amiben az érvek csapnak az ellenérvekre, miért megoldás a hatalmi szó, hogy kuss?

De az igazán érthetetlen dolog számomra maga az érvelés, ami szerint Hemingway most nem is közvetlen tulajdonosa a Honvédot üzemeltető cégnek? Ilyenkor mi van? Mindig ő szerepel a nyilvánosság előtt, mindenki vele azonosítja a klubot, erre most teljesen mást mond.

Nem értem, tényleg nem értem. Valaki esetleg?

„Nem értem, de tényleg nem :(„ bővebben

Napikispest 2016.03.08. // 2.

  • eltiltások // „Gazdag Dániel (Honvéd), mert megrúgta ellenfelét, aki sérülést szenvedett, és le kellett cserélni 3, Eppel Márton (Honvéd) 1 soron következő felnőtt bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.” (mlsz.hu)
  • vasasozás // „A FEB a Honvéd – Vasas mérkőzéssel kapcsolatban a Honvédot, mint visszaesőt, szurkolóinak másokat megbotránkoztató magatartásáért (más sportszervezetek szidalmazása) 100.000 Ft pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.” (ugyanonnan)
  • nem sikerült fellebbezés // „A FEB tárgyalás megtartása után George Hemingway, a Honvéd sportszakembere ellen korábban kiszabott írásbeli megrovás fegyelmi büntetést hatályában változatlanul fenntartotta.” (ez is)