Mastodon

Honvéd-tetris

Alsóházi csapat lettünk.

zöld: feljutó helyek
piros: kieső helyek
szürke: a Honvéd számára idén már elérhetetlen helyezések
H: a Honvéd helyezése az adott fordulót követően
  • egyetlen forduló után sem álltunk feljutó helyen, és most már nem is történhet velünk ilyesmi.
  • egyetlen forduló után sem álltunk kieső helyen, viszont még megtörténhet.
„Honvéd-tetris” bővebben

Bánki Erik hét éve öt évet mondott

Sírva nevetős szmájli.

Ízlelgessük: piaci alapon meg tudó működő Felcsút, Mezőkövesd, Kisvárda, Csákvár, Honvéd, Tiszakécske és a többi.

Engedjétek meg, hogy hadd vinnyogjunk artikulálatlanul röhögve. Persze nyilván a pandémia, az orosz-ukrán (ukrán-orosz) háború, az elszabadult energiaárak, Brüsszel, az ellenzék áskálódása és még sorolhatnánk, hogy miért nem valósult meg a piaci alapú magyar profifutball az elmúlt hét évben – sem.

„Bánki Erik hét éve öt évet mondott” bővebben

Nyolc éve játszottunk utoljára ilyen kevés néző előtt

Feltételezve, hogy volt 500 néző a meccsen.

Ez volt az a hétközi(!) mérkőzés két budapesti csapat között, aminek a vidéki(!) helyszínét 26 órával(!) a kezdőrúgás előtt határozta csak meg az MLSZ.

Mosonmagyaróvárt viszont önerőből hoztuk össze.

„Nyolc éve játszottunk utoljára ilyen kevés néző előtt” bővebben

A labdarúgásnak nevezett gyönyörű játék megerőszakolása

Mosonmagyaróvár – Honvéd 0-2

Amikor feltalálták a labdarúgást, egész biztos nem gondoltak olyasmi következményekre, mint ami tegnap Mosonmagyaróváron történt profi másodosztály gúnynéven. De ne menjünk ennyire messzire. Ha ezt látta volna Iszer „Tata”, Gillemot Ferenc, Fischer Mór és a többi, akkor az utolsó pillanatban inkább kiszúrják az összes labdát az országban, mintsem szövetségbe tömörüljenek, és kiírják az első magyar bajnokságot. Nem olyan rossz az a pályakerékpár vagy a longa méta.

Talán még a sport szeretetét, a tiszta amatőrizmust zászlajára tűző korai olimpiai eszmét is sikerült megcsúfolni, hiszen amögött legalább ott volt az elhivatottság, szemben a tegnappal, amikor és ahogy a fizetett, tehát az ebből élő játékosok adták elő produkciójukat.

Ne haragudjatok, de ez egészen szánalmas volt, és a labdarúgás, a foci, hovatovább a sport fogalmak használatával inkább nem próbálkoznánk, mert az összevetés csírája is minden porcikájában sértés lenne rájuk nézve.

„A labdarúgásnak nevezett gyönyörű játék megerőszakolása” bővebben