Mastodon

Tudjuk, hogy hol a helyünk

A szurkolók tájékoztatásánál minden fontosabb!

NB IINB IIInőiegyéb
hétfő3
kedd111
szerda
csütörtök12
péntek1
szombat1
összesen2234
cikkek darabszáma a honvedfc.hu-n

Az NB III-as csapat hétvégi meccséről van beharangozó (a nőiről is!), amiből nagyjából kiderül, hogy ki ellen, hol és mikor játszanak, azonban az NB II-es csapathoz ilyesmit már nem sikerült összehozni. Egy keddi, de csak szerda este javított jegyinformációs posztból kell nagy nehezen kihámozni a részleteket: „A mérkőzés napján a kezdés előtt három órával, 14:00 órakor nyitnak a pénztárak.” – vagyis, ha jól számoljuk, akkor ötkor lesz a meccs. És talán vasárnap. Legalább a Facebookra kikerült ma reggel egy időzített grafika: meccsnap van.

Egy hét nem volt elég arra, hogy a honvedfc.hu-n megjelenjen: vasárnap, 17:00, Bozsik stadion, Honvéd–BVSC. Nem több, ennyi. A lényeg.

„Tudjuk, hogy hol a helyünk” bővebben

Könyörgöm, annyi szép szakma van a világon, amihez nem kell tudni írni

A sajtóban viszont elvárás.

„Könyörgöm, annyi szép szakma van a világon, amihez nem kell tudni írni” bővebben

Klubsajtó for dummies

Nagyon röviden a minimumról.

Nem volt nehéz észrevenni az elmúlt napokban, hogy a Honvéd kommunikációja teljesen összeomlott. Az új sajtóosztályról nem állítanánk, hogy hibát hibára halmoz, mert nem, hibázni csak akkor lehet, ha valamit próbálnának csinálni, azonban itt a csinálás helyett egy egészen furcsa ámokfutást tapasztalhatunk a semmibe. Amihez nyúlnak, nincs rá jobb szó, azt elb*sszák. Nem kicsit, nagyon.

Ha minden igaz, valami olyasmi történt, hogy egyik óráról a másikra kidobták az előző garnitúrát, és talán annyi időt sem töltöttek velük, hogy az összes jelszavat elkérjék a központilag üzemeltetett fiókokhoz. És el sem tudom képzelni hány különböző fiókkal rendelkezhet egy Honvéd: a honlapok (honvedfc.hu és magyarfutballakademia.hu) adminisztrációs felületei, valami tárhely a képeknek, videóknak, grafikai elemeknek, Facebook (Instagram, Meta Business Site, hirdetési rendszer, ráadásul ezek alapból több fiókok a jogkezelések miatt), gondolom van valami Bufferhez hasonló platform, levelezőrendszer (központi és személyes fiókok), közös naptárak, a nem használt Twitter jelszava, a Google Drive, amin keresztül például a sajtóakkreditáció zajlott eddig, gondolom van valami címtár a partnerekhez (szövetség, klubsajtósók, médiapartnerek és a többi – bár ezeket a kapcsolatokat általában a sajtós magának építi ki, és nem kerülnek átadásra), Youtube, MLSZ adminisztrációs rendszerek, és még ki tudja hány és miféle.

Amennyiben egyik napról a másikra kellene belerázódnom úgy, hogy azért kijelenthető, elég jól ismerem a Honvédot, és a bejövő adat mindössze annyi, hogy tessék, itt vannak a jelszavak, akkor első dolgom lenne leülni egy tollal és papírral, közben rágyújtani, inni egy kávét, és azon gondolkodni: mégis, mi a f*szt csináljak?

„Klubsajtó for dummies” bővebben

[meccsinfó] Csákvár – Honvéd

Az elmúlt években elszoktunk attól, hogy ilyen posztokat írjunk. A napokban viszont annyi volt a kérdés, hogy az egyszerűség kedvéért inkább összegyűjtöttük a válaszokat egy helyre.

_a meccs

  • Csákvár – Honvéd
  • helyszín // Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont (aki volt tavaly, tudja, hogy az erdőn keresztül, a kéktúra útvonalán közelíthető meg a vendégszektor.)
  • kezdés // vasárnap, 17:00
  • stream // a Csákvár Youtube-csatornáján
  • vezeti // Antal Péter
  • eltiltottunk // nincs.
  • sérültek, betegek // nyilván semmi vonatkozó infót nem közölt a klub, hiszen azt az egyszerű üzenetet se tudták eljuttatni a szurkolókhoz, hogy kaphatóak a csákvári jegyek elővételben Kispesten.

_szurkolói információk

  • a KLTE buszt szervez a meccsre, részletek a Viberen vagy a Facebookon.
  • a busz vasárnap 13:30-kor indul a Bozsik melletti Lipták Grund pubtól.
  • érkezés nagyjából 15:00 körül Csákvárra, a tavalyról már ismert Városkút ivóhoz meghirdetett szurkolói találkozási pontra, ahonnan 16:00-kor indulunk közös sétával a stadionhoz. A táv nagyjából másfél kilométer, vagyis kb. húsz perc.
  • a Városkút Drehert és Pilsnert csapol.
  • ha kocsival érkeznél, akkor vendéghez a Vöröskapu és a Damjanich utcák sarkánál tudsz a legközelebb parkolni.

_jegyek

  • a vendégszektornál lesz bőven jegy!
  • a normál jegy 1500, a diák/nyugdíjas 500, 10 éves kor alatt pedig ingyenes a belépés.
  • a vendégben két büfé vár minket, azonban mindkettő csak készpénzes.
„[meccsinfó] Csákvár – Honvéd” bővebben

Engedjétek meg, hogy aztak*rva

Sok hülyeséget láttunk az internet évtizedeiben a Honvéd kommunikációjában, azonban most sikerült szintet lépni.

Talán nem meglepetés, hogy bloggerként valamivel érzékenyebbek vagyunk a klub által sugárzott képre, ami elsődlegesen a sajtó, másodsorban a marketingosztály látható termékeit jelenti. A pályán elért győzelmek ideig-óráig elfedhetik a strukturális problémákat, elfedhetik, hogy egy klub nem gondol semmit magáról, vagy pont gondol valamit, ami viszont nem feltétlen egyezik a szurkolók által elképzelt klubethosszal.

Ezért is tartjuk döbbenetesnek, hogy a lehetőségeihez képest egyébként profi szinten kommunikáló Honvédnál egyik napról a másikra lefejezték a sajtóosztályt. Magyar szinten messze prémium minőségű kép- és videós anyagok készültek, a honlap tartalma pedig megfelelően informatív volt. Azon lehet vitatkozni, hogy az emberek miért nem fogyasztották, és hogy milyen tartalmakat vártak volna el, azonban pár dologgal érdemes ilyenkor tisztában lenni:

  • az emberek már évek óta nem fogyasztanak tömegesen internetet, pláne nem szöveges tartalmat. Facebook, főcímek, esetleg rövid videók. Az egyéni igényeket pedig lehetetlen kielégíteni.
  • egy minimálisra visszavett sajtóosztálynak kellett kiszolgálnia a teljes klubot, értve ezalatt a különböző korosztályok összes mérkőzésének nyomon követését, a központi honlap egyes funkcióinak adminisztrálását (nem gondolnátok, de kurva sok idő el tud menni olyan apróságokkal, mint például az eredmények utánkövetése, és hasonlók), a kapcsolattartást kifelé, a kötelező sajtóesemények szervezését és lebonyolítását, a tartalomgyártást, az egyéb kommunikációs felületek (pl. Facebook) kezelését, és a többi, és a többi. És még mi is a nyakukra jártunk, hogy lesznek jegyek?, mikor lesznek jegyek?, a buszt kirakjátok? és a többi, és a többi.
  • ja, és mindezt időre. Egy bajnoki meccs beharangozója, valamint a szurkolói információk nem kerülhetnek ki a meccs lejátszása után.
  • ja, és mindezt megrendelésre, vagyis azt és úgy kell kommunikálnod, amire a vezetéstől megbízást kaptál. Nem lehet saját szakállra kilógni a központi stratégiából.
„Engedjétek meg, hogy aztak*rva” bővebben