Mastodon

A pillanat, amikor az olvasni tudó szurkolók egyszerre sírtak fel

Biturbó prémium néphülyítés deluxe edition a valódi ínyenceknek.

„A pillanat, amikor az olvasni tudó szurkolók egyszerre sírtak fel” bővebben

Lesz ugyan pár felesleges betű a posztban, azonban már a címbe beleírjuk a teljes tartalmat: szánalmas

Tiszakécske – Honvéd 1-1

Tegnap többen is kérdezték a lelátón: „mit lehet erről írni?” Ugyanazt tudtam mondani nekik, mint egyet aludva a meccsre: „valószínűleg egyszavas poszt lesz”. És tényleg:

szánalmas!

szánalmas!

szá-nal-mas!

„Lesz ugyan pár felesleges betű a posztban, azonban már a címbe beleírjuk a teljes tartalmat: szánalmas” bővebben

A meccsnap, a tanácselnök és a szódásüveg laza összefüggései

Tiszakécske – Honvéd @ Tiszakécske, 17:00

_első és második

Tiszakécskéről valahogy mindig egy Stadler elleni meccs után nyilatkozó, szódásüveget szorongató Szuribá jut először eszembe. És csak másodikként a kiesésük után onnan igazolt kontingens, úgyismint Bánföldi, Holló Ricsi, Szántó Róbert és Török Laci, valamint a hazataláló Bujáki. Merthogy remek ötlet egy kieső csapat felét leigazolni. (Később a Békéscsabával is eljátszottuk.)

_harmadik

A harmadik egy kupameccs odavissza, még Supkával 2019 tavaszán, amikor nagyon nem ment a csapatnak, erre betett pár fiatalt, hátha. Erre majdnem kiestünk a kupából. Baromira nem értettem egyet a háttérben meghúzódó kommunikációs szállal, vagyis a „fiatalokra még nem számíthatunk nagyobb mennyiségben egyszerre” vonallal, mert senki sem kért akkoriban ilyesmit. Elég lett volna egy kicsit frissíteni a megdöccenő csapaton.

_frissítés // Szeretném egyértelművé tenni, hogy az előző bekezdésben azt sugalltam, hogy Supka a kupameccseken egyfajta közösségi nyomásra tette be a fiatalokat, azt erősítve, hogy nem véletlenül nem játszanak a bukdácsoló NB I-es csapatban, és ezzel próbálta mintegy elhallgattatni a közösségi médiában megjelenő hangokat. Az egésznek az alapja, hogy öt év távlatából így emlékeztem vissza a második meccs után tett nyilatkozatára, illetve arra, hogy mit gondoltam a történetről akkoriban. Simán lehet, hogy csúnyán benéztem, és az egész mögött egy akkori tulajdonosi nyomás volt, vagy csak szimplán egy edzői döntés, ami majdnem rosszul sült el.

„A meccsnap, a tanácselnök és a szódásüveg laza összefüggései” bővebben

Nesztek, itt vannak az online sajtó főcímei, amiből a lakosságnak tájékozódnia kéne a Kundrák-ügyben

Főcimfigyelő.

Két helyen pépesre, máshol agyba-főbe, megint máshol brutálisan, a leggyakrabban viszont súlyosan verte össze szomszédját a Honvéd jelenlegi, a Debrecen és a Szeged, valamint a Fradi volt játékosa. Az ítélet nem ritkán sima börtönbüntetés, talán mert a pár helyen szereplő felfüggesztett csak foglalná a helyet a címben. Kell a hely a jelzőknek.

A történetet a Blikk/Sportal dobta be, és ők is ütik legaktívabban. Az alaphírt követte a Honvéd közleménye, találtak megszólalókat, majd jöhet a következő kör, az áldozat kártérítési igénye.

A többi lap két utat választott:

  • ha sporttal foglalkozik, akkor lehozta az alaphírt, valamint a Honvéd közleményét.
  • ha nem a sport a fő profilja, akkor csak az alaphírt.

A Tények természetesen ismét nagyot ment.

„Nesztek, itt vannak az online sajtó főcímei, amiből a lakosságnak tájékozódnia kéne a Kundrák-ügyben” bővebben

Elfogadom és megértem a Honvéd döntését, azonban rövidlátónak és kockázatosnak tartom

Véleményposzt.

_előzmények, összefoglalás

Reagált a Honvéd a Kundrák-ügyre. Röviden összefoglalva a lényeget: nem tudtak semmiről, mert a játékos nem jelezte sem a szerződéskötéskor, hogy ügye van folyamatban, sem az ítélet meghozatala után, hogy elítélték. Viszont mivel az ilyen esetekre nem tér a munkaszerződése, valamint mert a bíróságon vizsgált cselekmény nem a Honvéddal kötött szerződése idején történt, ezért a nyilvánosság felé elintézték annyival, hogy kijelentették: a játékos hibázott, mert nem szólt nekik semmiről. A többit majd házon belül.

Ez is egy megoldási lehetőség.

További következmény állítólag, hogy a jövőben felkészítik a klubot a hasonló esetek elkerülésére. Ami valószínűleg azt jelenti, hogy vagy a formaszerződésen változtatnak a klub védelmében, vagy a játékosokkal tetetnek egy nyilatkozatot a szerződéskötéskor.

„Elfogadom és megértem a Honvéd döntését, azonban rövidlátónak és kockázatosnak tartom” bővebben