Mastodon

Hetikispest 2023/10/28

Elképesztő, hogy mennyire nem történt semmi olyasmi a Honvéddal egész héten, ami megugrotta volna a nyilvánosság ingerküszöbét.

  • [jegyelővétel] valamikor a hét közepén megnyílt a jegyértékesítés a november 6., hétfő 20 órás Vasas-Honvédra, és két nap alatt gyakorlatilag el is fogyott. Az utolsó mintegy húsz-harminc zsuga elérhető online, vagy személyesen vasárnap a Bozsik pénztáraiban.
  • miközben idegenbe hamar elpattannak a jegyek, a vasárnap 17 órás hazai Kazincbarcikára – a Jegymesteren elérhető szombat reggeli állapot szerint – örülhetünk, ha összeverődünk kétezren. Bár elnézve a múlt heti NB I-es közléseket, nálunk is nyugodtan foghat vastagabban a ceruza. Például Kisvárdán simán beírtak egy jó 70 százalékos foglaltságot erre a meccsre, és Egerszegen is valószínűleg a kamera mögött ült a háromezres tömeg nagy része.

  • [fegyelmi bizottság]A FEB a PMFC-Budapest Honvéd mérkőzéssel kapcsolatban mindkét klubbal szemben fegyelmi eljárást indított. A Budapest Honvéd esetében a rend magzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért (politikai tartalmú zászló kihelyezése és pirotechnikai eszközök használata), a PMFC esetében szintén a rend magzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért (megbotránkoztató kifejezések bekiabálása és pirotechnika használata).(via MLSZ)
  • [két lehetőség] {egy} kibökték, hogy kint volt a kerítésen egy palesztin zászló. A sajtóban ugyan nem futott nagyot (egy, kettő, három, és ezeken kívül csak mindenféle híraggregátor oldalakat találtam), de az MLSZ-t az olyasmi nem érdekli, hogy valami egyáltalán nem veszélyes a társadalomra, hiszen a kutya se figyelt fel rá. {kettő} volt egy áthúzott sarló-kalapács is (a lookingforról továbblapozva oldalról látható piró közben, vagy a közvetítésből kimerevítve), vélhetően 56 évfordulója miatt, de kontextus hiányában nehéz értelmezni.
  • [korábbi büntetések] Szeged: piró és obszcén kifejezésekért pénzbüntetés; Budafok: obszcén kifejezésekért és egy konkrét személy szidalmazásáért (nem is emlékszem, ki volt az?) pénzbüntetés; Haladás: obszcén kifejezése, konkrét személy szidalmazása, tárgyak bedobálása, pénzbüntetés; Nyíregyháza: obszcén kifejezések, pénzbüntetés.
  • [obszcén] melléknév -ül, -ebb [e] v. -ul, -abb (választékos) A szemérmet durván, közönséges módon sértő; arcpirítóan illetlen, trágár. Obszcén adoma, beszéd, jelenet, rajz, szavak, tréfa, viselkedés. (via A magyar nyelv értelmező kéziszótára)

  • [nyilatkozatok] amíg mi a héten Pinezits Máté meccsek utáni nyilatkozatait raktuk ki, addig az nb1.hu az ellenfelek edzőitől egy-egy fontosabb mondatot.

  • [pro tipp] a Google-féle mesterséges intelligenciát ne basztassátok azzal, hogy írjon meg helyettetek egy heti hírösszefoglalót, mert halvány fogalma sincs semmiről, és gátlástalanul írogat mindenfélét összefüggéstelenül. A Bing egy fokkal jobb, azonban még ő is Lovric sérülésénél és a Budafok elleni döntetlennél van lemaradva.
„Hetikispest 2023/10/28” bővebben

Hurrá, négy nappal a meccset követően kijött a Pécs-Honvéd összefoglalója!!!

Az egyetlen szépséghiba, hogy a Honvéd csatornájára a Pécs kommentálásával került feltöltésre.

Lehet nézni. Jó szórakozást hozzá!

A Facebookra természetesen nem került ki, és a honvedfc.hu-ra is csak alig.

„Hurrá, négy nappal a meccset követően kijött a Pécs-Honvéd összefoglalója!!!” bővebben

Ti is látjátok az összefüggést a Facebookra kitett tartalmak és a szerzett pontok száma között?

Amennyiben egy Honvéd-szurkoló kizárólag a Facebookról tájékozódna, akár azt is hihetné, hogy fölényesen vezetjük a bajnokságot. Az osztás műveletét segítségül hívva:

  • a Honvéd pontátlaga a pályán, 12 fordulót követően: 1,33
  • a Honvéd pontátlaga a Facebookra kitett galériák alapján: 2,6
  • a Honvéd pontátlaga a Facebookra kitett összefoglaló videók alapján: 2,14
„Ti is látjátok az összefüggést a Facebookra kitett tartalmak és a szerzett pontok száma között?” bővebben

Szánalom három tételben

Pécs – Honvéd 0-0

Szánalom, első fejezet – Az elzárkózás

20 óra 41 perc, M6 Fácánkerti pihenőhely, MOL kút. Megálltunk feltölteni a készleteket, pisikélni, dohányozni, kinek mi volt épp a szükséglete.

20 óra 45 perc (körül) begördült egy másik busz is a kútra. Lassan araszolt, a hátsó úton közelített, majd mintha meglátta volna, hogy tele van szurkolókkal a környék, nyomott egy kövér gázt, és továbbhajtott. Igen, a csapatbuszról beszélünk.

Pár perccel később a következő kúton láttuk ácsorogni, azonban akkor már minket nem érdekeltek. (Jó, ez nem igaz, mert bőven akadt közöttünk olyan, akibe így beleszorult pár kitörni vágyó keresetlen szó.)

Szánalom, első fejezet, véletlen apróság – A kontrollált környezet hiánya

Pont a poszt írása közben jött szembe a Facebookon a Honvéd egy bejegyzése: Találkozz játékosainkkal!

Esküszöm, próbáltuk, de elhajtottak.

„Szánalom három tételben” bővebben

Utólag kicsit sajnálom, hogy egy ilyen remek témát pattintok el a pécsi beharangozóra

Pécs – Honvéd @ Pécs, 17h

Nem ide tartozik, de pár régi ismerőssel pont Bognár Gyuriról volt szó. Van, aki szerint előremutató, amit csinál Pakson, látványos, szórakoztató, foci. És van, aki szerint Bognár egy rákfene, akinek iszonyat nagy mázlija van, hogy itt tart a magyar foci, és kényelmesen lehet benne lubickolni. Szerintem is rákfene, de legalább hasznos. Erről azért pár szót ejtsünk, mert van átkötés belőle Kispestre.

Magyarországon tombol az álprofizmus. Magyarországon státuszok vannak, és nem működés. Magyarországon átveszik a pozíciókat külföldről, azonban nem határoznak meg célokat, a célokhoz mérföldöveket, a mérföldkövekhez visszacsatolást, ellenőrzést, Magyarországon nincs következmény. Magyarországon egy Lukic simán lehet dagadt, hiába van dietetikus, sporttudományos vezető, sportigazgató, ügyvezető, tulajdonos, Lukicnak a simogatás jár, hiszen ő a legjobb gólvágó, nélküle hol lennénk? Vagy akár említhetnénk a soktízmilliós gépparkot, a hozzá tartozó szakképzett üzemeltetőkkel. Látták, hogy ki él sportszerűtlen életet (igen, ki az, aki piál), mégsem tettek ellene semmit. Vagy a mérés volt rossz, vagy a következmények hiányoztak.

„Utólag kicsit sajnálom, hogy egy ilyen remek témát pattintok el a pécsi beharangozóra” bővebben