Mastodon

Nem tudom melyik a jobb: állandó hazudozáson, vagy totális hozzá nem értésen kapni a Honvédot?

Így vegyük komolyan bármilyen kijelentésüket.

A Honvéd állításával szemben semmiféle mai edzőmeccsünk nem marad el, ugyanis szó sem volt arról, hogy ma a román FC Arges ellen játszanánk! A románok ugyanis nem tudtak róla. Pár apró jel a Számítógépes Világhálón elérhető nyilvános adatokból:

  1. Január 25-én, az edzőtábor kezdetén kitették a négy törökországi ellenfelelük nevét, és ezek között nem szerepelt a Honvéd. (A program amúgy már január 20-tól fix volt, és abban semmi olyasmiről nem volt szó, hogy január 31-re ellenfelet keresnének.) A Honvéd ugyanezen a napon jelentette be végleges programként mindhárom ellenfelét, közte a Jedinstvo Ub szerb, és az FC Arges román csapatokat. A Jedinstvóról idő közben kiderült, hogy nem szerb, hanem montenegrói, és nem Ub, hanem Bijelo Polje.
  2. Az FC Arges honlapján nulla, azaz nulla találat van a „Honved” keresőfeltételre.
  3. Az FC Arges – ahogy azt előzetesen tervezték – tegnap játszott a dán Koldinggal, és kikapott 1–0-ra. A beszámoló posztban egyértelműen írják, hogy a következő mérkőzést február 2-án játsszák a kirgiz címvédő ellen. Szintén pontosan úgy, ahogy eredetileg tervezték.
  4. A Prosport.ro FC Arges felkészülésével foglalkozó mai cikke sem tud semmiféle Honvéd elleni meccsről. A másik négyről igen, elmaradtról viszont nem.

Ne csodálkozzunk, hogy elmarad valami, ami valójában a Honvéd kommunikációján kívül sohasem létezett.

„Nem tudom melyik a jobb: állandó hazudozáson, vagy totális hozzá nem értésen kapni a Honvédot?” bővebben

Napikispest 2025/01/30

Edzőmeccs, összefoglaló, Gengeliczki, Vadócz, jegyinfó.

edzőmeccs // valószínűleg 1–0-ra kikaptunk a valószínűleg montenegrói Jedinstvo Bijelo Polje csapatától. Közvetítés nem volt, összefoglaló viszont lett:

A legtöbb téli játékperc alapján így nézne ki a tavaszi kezdőnk 3-4-3-ban: (félkövérrel a 2005 után születettek)

Rácz
Pauljevic, Ene, Pekár
Bévárdi, Keresztes, Szamosi/Sigér/Somogyi, Petrók/Hangya
Medgyes, Farkas B./Ihrig-Farkas, Pinte

„Napikispest 2025/01/30” bővebben

Egy klub végeláthatatlan küzdelme: Honvéd vs. szurkolók vs. videós közvetítés

Hogy kezdődik a legújabb kispesti vicc? Az ígéret szép szó.

A végleges program kialakulására az ellenfelek miatt sokáig várni kellett, ugyanakkor hivatalos Youtube csatornánkon csapatunk minden mérkőzéséről beszámolunk élő stream keretein belül.

2025.01.25. Elindultunk Törökországba! – Íme az utazó keret (honvedfc.hu)

A mérkőzés online közvetítése technikai okok miatt elmarad, a találkozó lezárultával szöveges formában adunk hírt a történésekről.

2025.01.26. A koszovói éllovas következik (honvedfc.hu)

A találkozó lezárultával szöveges formában adunk hírt a történésekről.

2025.01.28. Élvonalbeli együttes ellen folytatjuk az edzőtábort (honvedfc.hu)

Ha egy kis mázlink van, akkor a 15:30-kor kezdődő mérkőzést ellenfelünk, a szerb FK Jedinstvo Ub közvetíti a Youtube-csatornáján.

„Egy klub végeláthatatlan küzdelme: Honvéd vs. szurkolók vs. videós közvetítés” bővebben

Két edzőmeccs maradt hátra a bajnokságig, vagyis lassan meg kell hozni a döntést: mit tervezünk játszani tavasszal?

És legfőképp: kivel tervezzük?

Van egy klasszikus felosztás a játékosok posztjai szerint: kapus, jobbhátvéd, belsővédő, balhátvéd, védekező középpályás, támadó középpályás, jobbszélső, balszélső, középcsatár. Persze a helyzet ennél jóval bonyolultabb, mert egy játékos akár több poszton is otthonosan érezheti magát, valamint játékrendszertől függően értelmüket veszthetik egyes klasszikus fogalmak. Elég csak Holcsikára gondolni, akiből előbb Rossi 2017 tavaszán balhátvédet (az egész oldalt bejátszotta, egyedül volt a szélen), majd Supka 2019-ben kényszerből középcsatárt csinált.

A négyvédős rendszerekben általában van két szélső védő és két szélső középpályás/csatár. A három/ötvédős rendszerekben alapvetően pazarlás lenne, ezért ott rendszerint a két csatárt a középpályások mellett a két szélsővédő támogatja. És van a mostanában annyira népszerű 3-4-3 (vagy 5-2-3), amit Rossi is játszat a válogatottnál, és ahol a kettő helyett négyen is alapvetően a szélen játszanak, bár a támadók (LW, RW) folyamatosan középre húznak. Vagy valami ilyesmi, ha jól értettem.

„Két edzőmeccs maradt hátra a bajnokságig, vagyis lassan meg kell hozni a döntést: mit tervezünk játszani tavasszal?” bővebben