Mastodon

Félszezon-értékelő by RW

640-KO_M4672

Minden megy a maga jól megszokott kerékvágásában. A félszezon  végetért, ködös, ónosszitálós szürke napok telepednek Budapestre, csöndes a XIX. kerületi sorompón túli sporttelep, légiósaink hazamentek, a keret pihenni tért egy szokatlanul hosszú, egy hónapos téli álomra, legjobbjainkat díjazta a KLTE, hanta statisztikákat gyárt és közönségszavaztat, vagy bennyhillesített Lanza-Martinez show-t heggeszt fel a blogra. RW táján nagy a csönd csak, de most ő is jön – és ha már szokott kerékvágás, akkor szokás szerint érzésvilágos-összegzős-csapongós poszt következik.

„Félszezon-értékelő by RW” bővebben

Ayub Daud már Pesten van!

ayub_daud_facebook_20130828

Arról már volt szó korábban, hogy a Juventusban nevelkedett, sőt, ott 3 percnyi szerepet is kapó Ayub Daud nevű szomáliai csatárt esetleg leigazolnánk. Egyelőre ennyit tudunk, meg azt, hogy a facebook-falán jelenleg Budapestet jelöli meg lakhelyeként.

Mit tippeltek: jön vagy nem jön?

Amúgy Dayudról [transfermarkt] annyit érdemes tudni, hogy hozzánk a svájci kettőből érkezne, és hogy korábbi csapataiban 10-15 meccseket játszott évenként, átlagosan 50 perc játékidővel, valamint szezononként 2-5 góllal.

Mellékesen ha valakinek mond bármit, akkor Dayud ebben a Juventusban kapta azt a három percet csereként még a 2008/09-es bajnokságban:

Gianluigi Buffon – Giorgio Chiellini, Zdenek Grygera, Olof Mellberg, Cristian Molinaro – Tiago, Claudio Marchisio, Hasan Salihamidzic -Alessandro Del Piero, Sebastian Giovinco, Vincenzo Iaquinta edző: Claudio Ranieri

Update: Annyira villámok voltunk, hogy közben a klub bejelentette: leigazoltuk Daudot és Godoyt! Mindketten három évre írtak alá.