Mastodon

Tujvel és Szabó Alex még kitart, azonban ez a csapat már Fórizs csapata, Fórizs elképzelése a futballról, Fórizs eredménye

A zsenialitást el kell ismerni.

Egyetlen egyszerű grafikonon mutatnánk be, hogy mennyire sikerült átalakítani-fórizsasítani a csapatot: tavaszra átlagosan 230 percre csökkent az olyan játékosok játékideje, akik tavaly tavasszal is Kispesten játszottak. Igen, a többiek az új igazolások, akik miatt természetesen nem hibázatható az új vezetőség.

Talán egyedül Medgyesnél nem volt még itt Fórizs, és nem szólt bele a dolgokba. A többire mind legalább rábólintott, ha nem egyenesen ő hozta ide.

Ja, és a negyedik, valamint a tizenhatodik fordulótól is új edzőt hoztak, majd simán bemondjátk az ankétpon, ez még nem az ő csapatuk, még kell pár átigazolási szezon. Hova, minek? Amihez eddig nyúltatok, az csak rosszabb lett.

Gratulálunk!

„Tujvel és Szabó Alex még kitart, azonban ez a csapat már Fórizs csapata, Fórizs elképzelése a futballról, Fórizs eredménye” bővebben

Bajúsz Endre lett az akadémia igazgatója

Még egy ember Diósgyőrből.

Nagy célokkal érkeztem egy jól felépített rendszerbe. Az akadémiai részlegek mindennapi működésének irányítása mellett, optimalizálnom kell a folyamatokat, a meghatározott klubfilozófia szerinti működést ellenőriznem kell, továbbá a klub érdekeit kell képviselnem a klubházon belül és kívül is. Mindemellett meg kell határoznom a felelősségi területeket és az akadémiai költségvetés kezelése is az én hatáskörömhöz tartozik. Fontos, hogy jó munkafeltételeket tudjak teremteni, hogy a szakmai rész hatékonyan tudjon teljesíteni.

Bajúsz Endre székfoglalója a honvedfc.hu-n.

Megértem én, hogy nagy szavakkal illik indulni, azonban legalább a belső ellentmondásokra figyeljünk oda egy kicsit, mert idővel egy akkora hazugságspirálba kerülünk, hogy önkéntelenül ránk omlik az egész.

„Bajúsz Endre lett az akadémia igazgatója” bővebben

Kemény etap következik

Ötszáz bizony dalolva megy.

A következő hat fordulóban a Békéscsaba kivételével az összes, közvetlenül előttünk álló csapattal találkozunk. Magyarán, most a legkönnyebb kell megszerezni a bentmaradáshoz feltétlenül szükséges pontokat, valamint önbizalmat gyűjteni a későbbi meccsekre, hogy azokon is pontot, pontokat szerezhessünk.

Ősszel ebből a hat meccsből hat pontot gyűjtöttünk. Vertük a Tatabányát és a Mezőkövesdet, a többitől pedig kikaptunk. Nem véletlenül állunk ott, ahol.

A hajtás után táblázat.

„Kemény etap következik” bővebben

Undorodom, tehát vagyok

Honvéd–Budafok 1-2

Simán kikaptunk otthon a Budafoktól. Pont beszélgettem, amikor az elsőt lőtték, nem láttam. A második gyorsan követte, így legalább lett húsz percünk félidőig, amikor felesleges volt a pályán történtekkel foglalkozni. Talán majd a szünet után.

Nem lett jobb. Hiába lőttünk egy gólt, még azt sem lehetett érezni, hogy halványan lenne értelme legalább a döntetlenben reménykedni. Ennyire sima nulla pontot nagyon rég nem láttunk.

Biztos hajtottak, biztos odatették magukat, viszont engedjétek meg, hogy leszarjam. Ez ugyanis a dolguk. Te vajon hányszor köszönöd meg leszálláskor a busz sofőrjének az utat? Vagy hívod fel a Magyar Országos Levéltár levéltárosait, és dicséred meg őket az áldozatos munkájukért?

„Undorodom, tehát vagyok” bővebben

Sorozatban a sokadik „nem ígérünk semmit, mert azon már rég túl vagytok” első meccse következik

Honvéd–Budafok, 17:00 @ Bozsik

Az „egész héten keményen készültünk” és az „ilyen többet nem fordulhat elő” végtelen verklijéből szeretnénk kitörni. Ehhez viszont apró, pici három pontok kellenek, sok egymás után.

Például ha ma nyerünk, akkor kis szerencsével akár a 15. helyig is előre léphetünk. Nagy szerencsével pedig egy rég látott magasság, a 13. hely sem elérhetetlen, azonban ahhoz sok góllal kellene győzni, miközben a Békéscsabát a Kozármisleny, a Mezőkövesdet pedig a BVSC veri el nagyon. Nem lehetetlen, pláne, hogy a négyből három klubnál is egykori kispesti edző ül a padon (Pinezits, Csertői, Csábi), viszont megfogadni azért nem ajánljuk.

_Feczkó bemondta a három-négy-hármat

ami pedig nagyjából így jön ki jelen állás szerint:

Rácz
Pauljevic, Szabó Alex, Csontos
Bévárdi, Somogyi, Sigér, Hangya
Medgyes, Ihrig-Farkas/Farkas Balázs, Pinte

„Sorozatban a sokadik „nem ígérünk semmit, mert azon már rég túl vagytok” első meccse következik” bővebben