Mastodon

Kiesőmatek, 30. forduló

Kazincbarcika – Honvéd @ Kazincbarcika, 17:00

Tartjuk magunkat ahhoz, hogy amíg nincs meg matematikailag a bentmaradás (április 28., NB II., 30. forduló), addig semmi mással nem vagyunk hajlandók foglalkozni egy meccs előzetese kapcsán.

hklubgygkpt
8Honvéd10539
9Ajka11-237
10Csákvár10-637
11Haladás9-437
12Kazincbarcika9-437
13Budafok9-1133
14Pécs7-1631
15BVSC8-1530
16Siófok7-2527
17Tiszakécske5-925
18Mosonmagyaróvár4-3317
gy: győzelem, gk: gólkülönbség, pt: pont

A fontos tudnivalók:

  • öt forduló van hátra, vagyis legfeljebb öt győzelem és tizenöt pont szerezhető.
  • pontegyenlőség esetén a több győzelem számít.
  • a 15. helyezett már kiesik.
„Kiesőmatek, 30. forduló” bővebben

Gyakorlatilag azért van néző az NB II-ben, mert a Honvéd itt játszik, és a Honvédnak vannak szurkolói

Pár egyszerű táblázat a nézőszámokról.

Egy táblázatban mutatnák be, hogy mennyit számít a Honvéd az NB II. nézőszáma szempontjából. Átlagnézőszámok következnek:

hazaiidegenössz.hely
hazai
hely
idegen
hely
össz.
Honvéd2 4661 5912 046111
Győr1 6861 3181 495222
Vasas1 4329471 180433
Szeged1 4445659873184
Haladás890853872675
Gyirmót9826828385146
Kozármisleny746914827847
Pécs8086167097178
Ajka7256676959159
Nyíregyháza47788467213510
Budafok47182965714811
Tiszakécske39687962815612
Siófok488717598121113
Kazincbarcika500688598101314
BVSC490706594111215
Mosonmagyaróvár29277154118916
Csákvár323732519171017
Soroksár375651518161618
sárga: még nem játszott a Bozsikban
piros: még nem játszott nála a Honvéd
„Gyakorlatilag azért van néző az NB II-ben, mert a Honvéd itt játszik, és a Honvédnak vannak szurkolói” bővebben

Vasas-Hikomat vagy Haladás-Velorex? Netán MTK-Ortopédárugyár? Esetleg Metalcom-Honvéd?

Roncsderbivé tőkésített magyarfoci.

Egyetlen kétharmad másodosztályú idényünk alapján nehéz megítélni, hogy hol a helyünk a melyik hagyományosan NB I-es fellegvár nevezhető a legnagyobb balf*sznak a modern magyar foci történetében című vetélkedőben. Annyi viszont biztos, erős versenyzőként érkeztünk meg a mezőnybe.

  • a ZTE még az elején, 2013-ban esett ki, 2017/18-ban majdnem az NB II-ből is, majd a következő évben simán feljutott. Hét év másodosztály.
  • a Haladás 2020 óta a negyedik évét tapossa, és marad jövőre is. Legalább öt év másodosztály.
  • a Vasas a 2010/11-es, tehát az első teljesen NER-ben rendezett bajnokság óta a tizennégy idényből nyolcat az NB II-ben töltött. Jelenleg egy pontra van a feljutástól. A leghosszabb sorozata három év fent, négy év lent.
  • az MTK négyszer esett ki – és négyszer jutott vissza azonnal. Idén páros év van, tehát NB I-es.
  • a Diósgyőr az NB II-ből indult, azonnal feljutott, majd a klub történetében a leghosszabb ideig folyamatosan NB I-es csapatnak számított. Aztán kiesett, és csak másodikra jött vissza.
  • az ETO a rendszert a dobogón kezdte, 2013-ban bajnok volt, majd 2015-ben bukott Tarsoly és a Questor. Az ETO-t visszasorolták a harmadosztályba, ahonnan csak másodikra tudott feljutni. Az NB II-ben ez a hetedik idénye, és jelenleg egy pont előnye van a nem feljutó helyekhez képest. Ha idén nem jutnak fel a világ összes légiósával, akkor nehéz lesz megszorítani őket balf*szsági versenyben.
  • a Pécs szintén 2015-ben dőlt be, és repült a negyedosztályba, ahonnan lassan lépkedett előre. Ez a negyedik szezonja az NB II-ben. Érdekesség, hogy a Pécs az egyetlen nagy, ahol nem épült és nem épül új stadion. Vajon miért?
  • a Debrecen, ami a NER előtti évek és az átmenet kirakatcsapatától jutott el szorgos munkával az NB II-ig. Igaz, azonnal vissza is került. A játékgépek betiltása nem tett jót a klubnak, azonban hamar egymásra találtak az önkormányzattal, és a legújabb váltást már maga Kósa Lajos jelentette be.
  • a Kaposvár, Nyíregyháza, Siófok, Szeged szereplők az NB I. szempontjából marginálisak, bár mindegyiknek lenne története.
„Vasas-Hikomat vagy Haladás-Velorex? Netán MTK-Ortopédárugyár? Esetleg Metalcom-Honvéd?” bővebben

Kevés annyira önmagáért létező dolog van a teremtésben, mint a magyar bajnokság másodosztálya

Attól még lehet valami értékes, hogy a kutya se kíváncsi rá. Ez pont nem olyan.

_legtöbb néző az idényben

  1. 4578 _01 Gyirmót-ETO 2-3
  2. 3709 _02 Honvéd-Kozármisleny 1-2
  3. 3304 _04 Honvéd-Tiszakécske 2-1
  4. 3280 _07 Honvéd -ETO 2-1
  5. 3214 _10 Szeged-Honvéd 1-0
  6. 3119 _06 Honvéd-Haladás 1-2
  7. 2830 _20 Honvéd-Nyíregyháza 1-1
  8. 2522 _14 Vasas-Honvéd 3-0
  9. 2500 _12 Pécs-Honvéd 0-0
  10. 2372 _12 Szeged-ETO 1-1

A tízből nyolc meccsen volt érdekelt a Honvéd, és a tízből öt meccset a Bozsikban játszottak. A második három(!) idegenbeli(!) meccsel az ETO, harmadik a Szeged két hazaival. (Fontos megjegyzés: a Nyíregyháza a hazai meccseit a Debrecen mellett fekvő Balmazújvárosban rendezi.)

A tíz legnézettebb meccs összes nézőszáma 31 428, ami 20,8 százaléka az egész idény 151 236 nézőjének, miközben a tíz az összes mérkőzésnek csupán az 5,7 százaléka.

„Kevés annyira önmagáért létező dolog van a teremtésben, mint a magyar bajnokság másodosztálya” bővebben