Mastodon

Napikispest 2024/07/07

Edzőmeccs, Ene, keret, Kálnoki-Kis, Eördögh, sorsolás, kilométer.

_felkészülési mérkőzés

ETO – Honvéd 3-0 (0-0)
Győr, ETO Park, zárt kapu,
vezette: Káprály Mihály
gól: Skvarka (48.), Bumba (51. – tizenegyesből), Raska (64.)

Gyetván
Pauljevic, Szabó A., Pekár, Benczenleitner
Sigér, Csilus, Keresztes
Medgyes, Lőrinczy, Krajcsovics

A cserékkel együtt: Gyetván (Tujvel, a szünetben) – Pauljevic (Nagy Z., 69.), Szabó A. (Szabó T., 69.), Pekár (Ene, 54.), Benczenleitner (Kulbachuk, 54.) – Sigér (Simon B., 54.), Csilus (Nyitrai, a szünetben), Keresztes (Kocsis G., 69.) – Medgyes (Menyhárt, 69.), Lőrinczy (Polák, 69.), Krajcsovics (Kundrák, 69.)

  • Ene Kornél // első meccs Kispesten.
  • Nagy Zoltán // első meccs a nagycsapatban. [adatbank]
  • Kerezsi és Holman // terhelési okokból kihagyta a meccset. (via honvedfc)
  • meccsvideó // a teljes meccs visszanézhető a Youtube-on.
„Napikispest 2024/07/07” bővebben

Vasárnapi eredmények

Szentlőrinc – Putnok 2-0 [adatbank] Az első mérkőzésen 1-1 lett, feljutott a Szentlőrinc.

Békéscsaba – Tatabánya 1-2 [adatbank] Az első meccs 2-2 lett, itt feljutott a Tatabánya.

A harmadik feljutóról egyelőre nem tudni semmit, ugyanis az MLSZ képtelen volt elárulni az elmúlt hetekben, hogy miként értelmezi a Haladás elutasított licenckérelme létszámhiányos NB II. feltöltési sorrendjét. Még a mindig jólértesült Nemzeti Sportnak sincs fogalma arról, hogy mi lesz most.

frissítés // nincs semmi meglepetés, az MLSZ végül a Békéscsabát kérte fel az indulásra. (via 1912elore.hu)

Szabó Zoltán – Bozó Zoltán 6238-5218 [választás] A polgármester-választás az osztályozókkal szemben egymeccses, itt Bozó veszített Szentesen. Az pedig külön abszurd volt nála, hogy öt év Honvéd után a „legyen Szentes újra a nemzet sportfővárosa” szlogennel kampányolt.

„Vasárnapi eredmények” bővebben

A következő két vasárnap rendezik az osztályozókat

A Békéscsaba elég valószínű, a többi majd kiderül.

Az NB II. létszáma a következő idényre 18-ról 16 csapatra csökken. Ez úgy néz ki, hogy:

  • feljutott innen a Nyíregyháza és az ETO -2
  • kiesett ide a Kisvárda és a Mezőkövesd +2
  • kiesett innen a Pécs, Siófok, Tiszakécske és Mosonmagyaróvár -4
  • nem kapott licencet a Haladás -1
  • feljut a négy NB III-as csoport csoportgyőzteseiből kettő osztályozóval +2
  • és az MLSZ eldönti, hogy a versenyszabályzat szerint ki a legjobb nem feljutó, és neki felajánlják a feljutást +1
  • összesen: -2, tehát marad 16
„A következő két vasárnap rendezik az osztályozókat” bővebben

Idén nem szóltunk bele a feljutásba (pedig kétszer vertük az ETO-t és kétszer kikaptunk a Vasastól), azonban nagyon sok tapasztalatot szereztünk, és fontos dolgokat láttunk magunk körül

Ha ebből az idényből nem tanulunk, akkor tényleg megérdemeljük a sorsunkat.

A lényeg viszont az, hogy beszari focival nem lehet feljutni az NB II-ből. Hiába van kevés veresége a Vasasnak és a Szegednek, ha a többi meccsükön nem üzembiztos a győzelem. A kevés vereség nem a többieknél jobbság bizonyítéka, hanem a kockázatkerülésé egy jó kerettel.

„Idén nem szóltunk bele a feljutásba (pedig kétszer vertük az ETO-t és kétszer kikaptunk a Vasastól), azonban nagyon sok tapasztalatot szereztünk, és fontos dolgokat láttunk magunk körül” bővebben

Elsőfokon nem kapott licencet a Haladás, de ez nem jelenti azt, hogy emiatt bentmaradunk

Május 10-én az MLSZ Elsőfokú Licencadó Bizottsága a hiánypótlást követően is elutasította a Haladás licenckérelmét. Az elutasítás azt jelenti, hogy a Haladás még fellebbezhet, azonban fontos tudni, hogy másodfokra új dokumentum már nem nyújtható be, és a másodfokon eljáró bizottság ugyanabból fog dolgozni, mint az elsőfokú. Magyarán a másodfok arra jó, ha az elsőn tévedés vagy formai hiba történt.

Ha a Haladás nem fellebbez, vagy másodfokon is elutasítják a licenckérelmét, akkor NB III-as amatőr licencet kérhet, viszont az NB II-be akkor sem nevezhet, ha a pályán elért eredménye alapján erre jogosult lenne.

Rögtön felmerül a kérdés: akkor most bentmaradt a Honvéd, ha az utolsó három már nem előzhet meg minket, és a Haladás nem indulhat jövőre?

A válasz egyszerű: nem.

„Elsőfokon nem kapott licencet a Haladás, de ez nem jelenti azt, hogy emiatt bentmaradunk” bővebben