Mastodon

A veretlenség megmaradt, de sokra nem mentünk vele

Honvéd – Nyíregyháza 1-1

Hát, akkor ez most elment. Talán ki lehet jelenteni. Múlt héten azt számolgattuk, amennyiben az ETO tartja a formáját, akkor három pont felett valamennyivel kellene zárnunk a meccseinket, hogy idény végén feljutó helyre kerülhessünk. Tegnap nyert az ETO, mi döntetleneztük, a szükséges átlagpontszám pedig 3,49-re ugrott. Ekkora bukásban sajnos reménykedni sem érdemes, pedig tudnák kárörülni Lukic miatt a bukásuknak.

Vagyis jövőre is másodosztály.

Az a másodosztály, ahol jelenleg az összes néző, tehát a bajnokság összes nézőjének (a klubok adatközlései alapján) 28 százaléka a Kispest meccseire kíváncsi. Nagyjából minden harmadik-negyedik ember, aki kiment egy NB II-es meccsre, az láthatta a Honvédot, vagy, és ez a jellemzőbb, már eleve a Honvéd miatt váltott jegyet.

„A veretlenség megmaradt, de sokra nem mentünk vele” bővebben

Holman, trógerek, nézőszámok

A hétvége pár tanulsága.

Osztályozókönyv vs Kozármisleny

  1. Holman 2,35 [max: 3] (90% említés)
  2. Bobál 1,22 (59% említés)
  3. Krajcsovics 1,03 (56% említés)

A mérkőzés osztályzata 3,05, ami az ETO (2-1, 3,97), Tiszakécske (2-1, 3,37) és Budafok (2-2, 3,29) után negyedik legjobb az idényben.

Az év végére várt helyezés 6,38, ami komoly emelkedés az őszt záró 9,64-hez képest. Utoljára 2023 október elején, a Mosonmagyaróvár elleni győzelem után járt ilyen magasságokban (5,83).

Az összetett élmezőnyének állása:

  1. Dúzs 54 pt
  2. Kerezsi 35 pt
  3. Holman 29 pt

Minden további infó a megszokott táblázatban, vagyis itt.

„Holman, trógerek, nézőszámok” bővebben

Hetikispest #2023/11/24

A hét témája: új tulajdonos Kispesten?

#2023/11/15 Sajtónapot tartottak Csertőivel, és ez alkalomból beszélt például az M4-nek (videó), az NSO-nak és a Csakfocinak. Igazából semmi érdekes, azon kívül, hogy elsőként mondta ki a klubnál, ebben az idényben nincs sansz a feljutásra, valamit, hogy télen, amennyiben adottak a feltételek, erősíteni kell.

#2023/11/16 Kint vagyunk az Eb-n!

Azóta három posztunk is volt a válogatottról és Rossiról, valamint készülőben egy negyedik:

  1. Elképesztő, hogy Rossi még mindig képtelen üzembiztosan nyerni “lefelé”
  2. Tizenegy éve még azt írtuk, hogy Marco Rossi jött, látott, és győzni látszik. Aztán eltelt tizenegy év.
  3. Elképesztő fordulat a válogatottnál: azt számolgatjuk, hogy miért NEM kell számolgatnunk

Hm, tényleg kicsit sokszor használjuk címben az elképesztő szót. Erre is figyelni kell majd a közeljövőben.

„Hetikispest #2023/11/24” bővebben

A bajnokság közel harmadánál akár beszélhetünk tendenciáról is

Egyszerű matek következik: tíz forduló után tíz pontra vagyunk a feljutó helyektől, vagyis azt lehet mondani, hogy fordulónként átlagosan egy ponttal távolodunk onnan.

„A bajnokság közel harmadánál akár beszélhetünk tendenciáról is” bővebben

Arra a következtésre jutottam, hogy bár az MLSZ kiírja, mint bajnokságot, valójában nem létezik olyan, hogy NB II.

Egyáltalán nem megsértve a mindenféle kiscsapatokat, azonban az NB II. komolyságát már az erősen megkérdőjelezi, hogy az MLSZ engedi, 500-1000 fős stadionokban* rendezzenek mérkőzéseket. Konkrétan az NB II. bajnoka Magyarország papíron tizenharmadik legerősebb klubja, és még az osztály középmezőnye is benne van az első húszban. Mindez történik jó esetben ötszáz nézők előtt.

*_ ha egy 90×45 méteres pályát körbeállva méterenként egy fővel számolunk, akkor az 270 nézőt jelent.

A méret természetesen szabályos, ugyanis a hatályos Infrastruktúra szabályzat (24. o.) két kategóriába sorolja az NB II-es pályákat:

  • D // legalább 1000 ülőhely,
  • E // legalább 600 ülőhely,

majd lapokon át sorol mindenféle attribútumokat, kezdve a kapufa anyagától, a büfék kialakításán át, egészen a hangosításig, azonban a D és az E kategória között mindössze 400 szék a különbség.

„Arra a következtésre jutottam, hogy bár az MLSZ kiírja, mint bajnokságot, valójában nem létezik olyan, hogy NB II.” bővebben