Mastodon

Most, hogy megkerült a napokban eltűnt Talal, kimondottan érdekel, mire viszi Goricában, az új csapatánál

Pár napja tűnt el egy egész rövid időre (és az erről szóló hírekből tudtuk meg mi is, hogy tavaly a Honvéd játékosa volt), azonban egyelőre nem tudni, hogy hol volt, mi történt vele, a lényeg, hogy meglett.

„Most, hogy megkerült a napokban eltűnt Talal, kimondottan érdekel, mire viszi Goricában, az új csapatánál” bővebben

Csapongó példabeszéd arról, hogy a mérés hiánya mennyire megzavarhatja a valóságértelmezésünket

Kimondottan nem válaszposzt következik.

Az nb1.hu-n megjelent egy szurkolói blogposzt a Honvéd körüli közösségépítésről, valamint a klub konstruktív kommunikációjáról. Bár a posztot erősen hiányosnak érzem, látni rajta a szerző jó szándékát. Így sikerült. Épp ezért nem is tervezem darabokra szedni, habár bőven lenne miért, viszont volt benne pár gondolat, illetve következtetés, ami erősen gondolkodóba ejtett. Tényleg így látják és érzékelik szurkolók a klubot körülvevő világot?

Különösen a kommunikáció és a marketing területén, mert a poszt nagyrészt erről szólt.

„Csapongó példabeszéd arról, hogy a mérés hiánya mennyire megzavarhatja a valóságértelmezésünket” bővebben

Miért igazolt le a Honvéd tavaly idény közben egy 26 éves játékost, akit be sem jelentett?

És vajon hány hasonló játékosunk lehet?

Az MLSZ adatbankja szerint 2022. február 15-től legfeljebb 2022. szeptember 13-ig a Honvéd játékosa volt egy bizonyos Hameed Abdullah Talal, majd tőlünk az akkor még a szlovén élvonalban játszó NK Tabor Sezanahához igazolt. 2022. február 15-én egyébként két játékost is bejelentett a Honvéd: Jonssont és Kadirit. Talalt azonban nem.

Furcsa, de Hameed Abdullah Talalról, mint futballistáról egészen máig a kutya sem hallott, és ez így is maradt volna, ha nem jelentik be az eltűnését. A család közlése alapján az eltűnésekor egy használtan is alsó hangon 30 milliós, egyébként svéd rendszámú Porsche Taycant vezetett, és Budapestről indult Zágrábba, az új csapatához.

Az eltűnésével foglalkozó cikkekből tudtuk meg, hogy Hameed Abdullah Talal tavaly a Honvéd játékosa volt, ami kicsit meglepett minket, mert azt hittük, nagyjából képben vagyunk a klub körüli ügyekben. A könnyen hozzáférhető nyilvános adatok alapján egy kicsit megkapargatva a felszínt, a történet ennél valószínűleg jóval érdekesebb. Az pedig külön izgalmassá teszi, hogy Talalt a Honvéd sem az érkezésekor, sem a távozásakor nem jelentette be.

„Miért igazolt le a Honvéd tavaly idény közben egy 26 éves játékost, akit be sem jelentett?” bővebben

Az ugye megvan, hogy két KIEMELT KATEGÓRIÁJÚ mérkőzés következik egymás után?

Igen, az NB II-ben.

Igen, az egyik hétfő este nyolckor, a másik nagy valószínűséggel vasárnap négykor.

Igen, az utóbbi külön megalázó, mert annyira KIEMELT KATEGÓRIÁJÚ, hogy még csak nem is villanyfényes.

Igen, a Haladás és a Győr, és nem a Fradi, Újpest, miazmás ellen.

„Az ugye megvan, hogy két KIEMELT KATEGÓRIÁJÚ mérkőzés következik egymás után?” bővebben

Amíg készül a témába vágó poszt, addig egy kis játék a mezszámokkal

Egyfajta egyszámjáték következik.

Valamikor mostanában frissült a Honvéd oldalán a keret, vagyis azoknak a mezszáma is ismertté vált erre az évre, akiket idáig nem neveztük egyetlen meccsre sem (Pekár és Szabó Tibi). Gondolom szeptember magasságában érkezik a csapatkép is, mert valamiért úgy érzem, megvárják vele az átigazolási szezon végét.

De visszatérve a mezszámokra, mert most az lenne a témánk. Mi a 2006/07-es bajnokságtól ismerjük minden bajnoki meccsre nevezett játékosunk mezszámát, függetlenül attól, hogy pályára lépett, vagy sem. Ennél valószínűleg több szám lett kiosztva, azonban páran a jegyzőkönyvig sem jutottak el.

„Amíg készül a témába vágó poszt, addig egy kis játék a mezszámokkal” bővebben