Mastodon

Az első félidő remek volt, aztán mozogtak a fiatalok is egy félidőt

Honvéd – Soroksár 0-1

Kevés menőbb dolog van annál, mint szombat reggel fél tízkor kígyózó sorokat látni a Bozsik pénztára előtt. Fél óra múlva kezdődik egy Soroksár elleni edzőmeccs, szerencsére a jegyem megvettem elővételben, így marad idő egy kávéra a pubban. (Utólag mesélték, hogy volt azért pár szociálisan érzéketlen ember, aki hosszú perceken át tartotta fel a sort, mert ő bérletet csináltatott, miközben mások csak egy szimpla jegyet szerettek volna, hogy bejussanak a meccsre.)

Nagyjából ötszázan verődünk össze a low budgetre beállított, de legalább értelmezhető stadionban rendezett meccsre. A beugró ugyan egy ezres, a kivetítőkből csak egy működik, mondjuk pont az, amelyiket mindenki lát, ahogy a hangosbemondó is csak a Gyula, de semmi gond, meccsen lehetünk, árnyékban, normális körülmények között. Bárcsak mindig így lenne. Szerdán például két zártkapust is játszunk a Kecskeméttel, mert annyira be vannak szarva az izlandi megfigyelőktől, hogy hetekkel a lehetséges meccsük előtt már ott jegyzetelnének a Honvéd akadémiáján. Köszönjük, kedves Kecskemét, hogy még stream sem lehet, hogy megtagadjátok a futball egyetlen értelmét: a nézőt. (Erről a témáról szerintem lesz majd külön poszt a héten.)

Nincsen nekem vágyam semmi.

„Az első félidő remek volt, aztán mozogtak a fiatalok is egy félidőt” bővebben

Mennyibe fáj nagyjából egy maxos szezon? (2023/24)

Az elmúlt években rendre megvizsgáltuk, hogy mennyibe kerül egy szezon, ha

  • felnőtt vagy,
  • minden meccsre elmész,
  • bérletet váltasz,
  • és az utazásokat a KLTE buszával intézed.

Kismillió szórakozási forma elérhető manapság Magyarországon, pláne Budapesten, kezdve az állatkerttől a mozin át a csúszdaparkokig, de akár maradhatsz otthon tévézni, videójátékozni, eljárhatsz kocsmába, lóversenyre, koncertekre, szóval tényleg bőséges a választék. Mindennek van ára, így a meccsrejárásnak is.

A posztnak nem célja más szórakozási lehetőségekkel összevetni a meccsrejárás költségvonzatait, azonban azt mindenképp szeretnénk bemutatni, hogy még egy kimaxolt szezon is relatíve az olcsóbb szórakozási formák közé tartozik. Akár a kispesti árképzéssel is.

„Mennyibe fáj nagyjából egy maxos szezon? (2023/24)” bővebben

Italpor és repohár

Lázadás kicsiben.

„Italpor és repohár” bővebben

Erre a klubra tényleg saját maga jelenti a legnagyobb veszélyt: egy jegyárat is képtelenek úgy megállapítani, hogy ne rúgjanak az önbecsülésünkbe egy nagyot

Egy egyszerű példával szemléltetném, hogy mennyire nevetséges módon sikerült a jegyárcsökkentés Kispesten:

  • az NB II-ben 3250 forintos kiemelt jegyárat kell fizetni a korzóra egy idegenbe szinte egyáltalán nem utazó Győr vagy Nyíregyháza ellen,
  • miközben tavaly az NB I-ben 3300 forintért nem kiemelt meccs volt egy hasonló kaliberű ZTE.

Teljes 50 forinttal lettek lejjebb értékelve a másodosztály kiemelt meccsei, mint az első nem kiemeltje – a korzón, mert a kanyarba mindez 50 forinttal drágább.

„Erre a klubra tényleg saját maga jelenti a legnagyobb veszélyt: egy jegyárat is képtelenek úgy megállapítani, hogy ne rúgjanak az önbecsülésünkbe egy nagyot” bővebben

Nem mi csesztük el, mégis velünk fizettetik ki

Figyelem: erősen indulatos és demagóg bejegyzés következik.

  • nem mi estünk ki az NB I-ből több év szenvedés után,
  • nem miattunk fogyott el a pénz,
  • nem mi szórtunk el milliárdokat alkalmatlan játékosok és menedzsereik fizetésére,
  • nem mi terveztettük át a stadiont, és kértünk plusz milliárdot a VIP átépítésére,
  • nem mi találtuk ki, hogy ne legyen olcsón üzemeltethető a stadion,
  • nem mi álltunk sorban a svédasztaloknál,
  • nem mi, nem mi, nem mi.

Most mégis az van, hogy kijöttek a 2023/24-es NB II-es, tehát másodosztályú szezonra a jegy- és bérletárak, ahol olyan ellenfelek lesznek mint a BVSC, a Mosonmagyaróvár, vagy a Kozármisleny, azonban mindezek lényegtelen apróságok, ugyanis az árszint simán hozza az NB I. élmezőnyét.

Az pedig legyen külön vicc, hogy csak a korzóra és a kanyarba a teljesen indokolatlan kiemelt meccsekkel bohóckodással, és a különböző elővételi lehetőségekkel összesen 78(!!!), azaz hetvennyolc különböző jegyárat sikerült megállapítani. És ebben nincs benne VIP és a tribün.

„Nem mi csesztük el, mégis velünk fizettetik ki” bővebben