| idény | km | db | átlag |
|---|---|---|---|
| 2017-18 | 1886 | 13 | 145 |
| 2018-19 | 2165 | 13 | 167 |
| 2019-20 | 2094 | 13 | 161 |
| 2020-21 | 1715 | 11 | 156 |
| 2021-22 | 1779 | 12 | 148 |
| 2022-23 | 1868 | 12 | 156 |
| 2023-24 nb2* | 2094 | 13 | 161 |
Elhunyt Kristóf Lajos
Pár hónapja épp arra járt, és észrevette, hogy nyitva a kapu. Bejött, és azonnal mesélni kezdett. Mesélt a városi házakról, mutatta hol lakott Puskás, hol volt a fészer, hol laktak Ulicskáék, Bozsikék, Cserjésék, hol volt a telep kapuja, hogy nézett ki a szippantós kocsi, mit termesztettek a kis konyhakertekben, hol lakott a póniló – és hol laktak Lajosék.
Pár hete a kispesti piacon futottunk össze. Lajos máglyarakást evett, én fonalat vettem. Szia, Lajos! Minden rendben? Minden – válaszolta. Beszéltünk pár szót, majd hagytam tovább falatozni.
„Elhunyt Kristóf Lajos” bővebbenTíz éve ünnepeltünk egy bronzot
Tizenkilenc év után újra érem.
disclaimer: a posztot két napja tettem volna ki, de elfelejtettem.
Amikor a Kuuselát váltó Davidovic 1994-ben a Vác mögött végezve második lett a Kispesttel, akkor csalódásként éltük meg, hogy mindössze az ezüst jött össze. Egy nagyon erős kerettel kifejezetten jó focit játszottunk, és a márciusban kinevezett új edző hiába nyert tizenegy meccsből kilencet (két döntetlen mellett), a végén ennyi is kevés volt.
„Tíz éve ünnepeltünk egy bronzot” bővebbenMajd lesz poszt az új edzőről, név szerint
Pinezits Mátéról (bejelentés a honvedfc.hu-n), de most sörözgetünk, beszélgetünk, miazmás.
Annyit viszont már tudunk, hogy hova járt síelni főiskolásként, és mi volt akkoriban a beceneve.
„Majd lesz poszt az új edzőről, név szerint” bővebbenA legfontosabb nem lett kimondva egyedül, hogy: egyértelmű célunk az azonnali visszajutás
Kun Gergely hosszan nyilatkozott a klubhonlapnak, mi pedig még hosszabban darabjaira szedtük.
Kellett hozzá két és fél nap, mire a kiesés után érdemben megszólalt valaki a klubtól. Azt nem vártuk, hogy Bozó tulajdonos álljon ki a nép elé, ahogy eddig sem tette, cserébe a másik tulajdonosnak, Mendelényinek egy szavát sem hittük volna. Emlékezhetünk, tavaly, három évvel a klub átvétele után a komplett szakmai bukást a Hemingway-éra nyakába próbálta varrni. Akkora elmúltnyolcévezést tolt, hogy a Bozsikban is hallani lehetett a Rogán-féle propagandaminisztériumból kihallatszó elismerő csettintést.
Igazából Kun Gergelyre (lassan elhagynám a Kunkettőt) voltunk kíváncsiak. Nagyjából az egyetlen figura, akinek a szavára talán érdemes figyelni most Kispesten. Ha valaki nem ismerné: Kun Gergely a klub ügyvezetője, magyarán a tulajdonosok őt bízták meg azzal, hogy gondozza, fejlessze a befektetésüket. Magyar valóságra lefordítva: Állambácsi tavaly valamikor elzárhatta a pénzcsapot, tehát a tulajdonosoknak zsebből kéne beletenni a klubkasszába a hiányzó pénzt. Ezt nyilván nem akarják, tehát jött egy ember, aki rendbe teszi annyira a gazdálkodást, hogy a kipótolandó pénz a lehető kevesebb legyen.
„A legfontosabb nem lett kimondva egyedül, hogy: egyértelmű célunk az azonnali visszajutás” bővebben