Mastodon

Az őszinteség hiányánál csak a mindent átható kussolás fáj jobban

Vajon tudatos stratégia a csönd, vagy csak fogalmuk sincs, hogy mit csináljanak?

A kiesés óta eltelt két és fél napban a klub legfeljebb születésnapi köszöntőkkel* és gyakori borítóképcserékkel törte meg a méla csendet legfőbb sikerkommunikációs platformján – a Facebookon. Arra azonban valahogy nem marad sem ideje, sem kapacitása, hogy valakit kiállítson az emberek elé, aki legalább ennyit mondana:

Célunk az azonnali visszajutás.

Vagy ennyit:

Sajnáljuk.

*_ ilyen nincs: a poszt írása közben kijött a harmadik szülinap is. Az enyém három hete volt, és szinte már sértve érzem magam, hogy nem köszöntöttek fel. Trehány munka!

„Az őszinteség hiányánál csak a mindent átható kussolás fáj jobban” bővebben

Az utolsó ítélet

A bajnokság összes 2970 percéből eltelt 2963, és még mindig nem dőlt el, hogy a Vasas mellett ki lesz a másik kieső. Szolnoki ebben a pillanatban ért kézzel a labdához. A VAR-kocsiból megállították a meccset, Iványi nagyon nézte, Vad II. csak hallgatta, majd anélkül, hogy a saját szemével utánajárt volna volna, továbbot intett.

Értem, hogy nem ezen a meccsen estünk ki, viszont ezen a meccsen bentmaradhattunk volna.

Ha úgy áll a helyzet akár a Honvédnál, akár a Videotonnál, hogy egy bajnokság utolsó hét percében komolyan számít egy bírói ítélet, akkor ennél a két klubnál valamit nagyon elb*sztak. Nem kicsit, hanem nagyon. Két olyan klubnál, amit az elmúlt években Állambácsi rendesen kitömött pénzzel, és még attól sem riadt vissza, hogy a biztonság kedvérét erős hátszéllel is megtolja őket.

„Az utolsó ítélet” bővebben

Teljes listát akarunk!

A kiesés óta eltelt idő

[easy_countdowner name=”kieses” theme=”default” animation=”smooth” end_date=”2023-05-27″ end_time=”21:52:00″ day_label=”Nap” hour_label=”Óra” minute_label=”Perc” second_label=”Másodperc” day_color=”#60686F” hour_color=”#60686F” minute_color=”#60686F” second_color=”#60686F” circle_bg_color=”#E2E2E2″]

A távozók száma eddig:

7

És akik elnézést kértek nyilvánosan:

0

„Teljes listát akarunk!” bővebben

Búcsú mindenkitől

Felcsút – Honvéd 2-1

Elvettek tőlünk egy büntetőt, a felcsúti vereséggel pedig kiestünk az első osztályból

…A 83. percben az NB I-ben most debütáló, s alig nyolc perce pályán Fábiánkovits István húzott el a jobb oldalon, középre ívelt, ahol Brandon Domingues nem tudta rögtön megszelídíteni a labdát, amely eközben jól láthatóan Szolnoki Roland kezére pattant. A kézzel kapott passz után francia szélsőnk a jobb felső sarkot célozta meg, majd Markek Tamás bravúrral mentett szögletre.

De!

Felesleges szépíteni, egy nyilvánvaló tizenegyestől fosztottak meg minket.

Vad II István játékvezető percekig hallgatta, hogy mit mondanak a fülére a VAR-kocsiból, de még arra sem vette a fáradtságot, hogy kiszaladjon a monitorhoz és saját szemével nézze meg a történteket.

Az eset ráadásul nulla nullánál történt, s amennyiben megkapjuk (és értékesítjük) a jogos tizenegyest, akkor tíz perccel a lefújás előtt hatalmas lépést tettünk volna a bentmaradás felé, főleg annak tükrében, hogy a Vasas–Fehérvár mérkőzés végig döntetlenre állt és arra is végződött, így győzelmünkkel megőriztük volna az első osztályú tagságunkat!

Búcsú az NB I-től (részlet, honvedfc.hu)

Az, bazmeg, elvettek tőlünk egy büntetőt és ezért kiestünk. Még véletlenül sem arról van szó, hogy teljesen szétb*asztátok a Honvédot, és kaptatok egy utolsó utáni esélyt, mert annyira szar a Videoton, hogy az utolsó meccs utolsó perceiben egy bírói ítélet még számíthat.

„Búcsú mindenkitől” bővebben

Az új magyar futball önmaga paródiájává vált

Felcsút – Honvéd @ Felcsút, 20:00

(Nem megsértve őket, azonban) Ebben az idényben az a totálisan outsider, NB II-ből frissen feljutott Kecskemét lett simán második, ahol legfeljebb arról mernek álmodni, hogy a többiekhez képest szinte nevetséges, alig 500 millió TAO-ból a kötelező fűtött pályán túl, akár(!) a vendégcsapatok számára egy buszparkoló is elkészülhet.

Mindeközben a világ minden pénzével kitömött, rendes hátszelet élvező, fullos stadionban játszó Videoton és Kispest megy a kiesés ellen, az MLSZ elnökének klubja pedig már hetekkel ezelőtt kiesett.

Az új NB I-ben szerencsére fix helye van egy Felcsútnak, Mezőkövesdnek, Kisvárdának, Paksnak, tehát a van pénz szarásig legalább részben jól hasznosult.

Nincs itt semmi látnivaló, kérem szépen.

„Az új magyar futball önmaga paródiájává vált” bővebben