Mastodon

A bentmaradás aktuális kérdései #31 (Nem matek!)

Amikor számszakilag átnéztük a kiesés kérdését, akkor egyáltalán nem vettük figyelembe, hogy az egyes csapatoknak célja és aktuális állapota is lehet.

Baromira nem mindegy mondjuk, hogy a kiesés ellen mész, vagy a dobogóért, esetleg a minimumprogram teljesítve, és valódi, értelmes célod nem maradt az idényre.

„A bentmaradás aktuális kérdései #31 (Nem matek!)” bővebben

A bentmaradás aktuális kérdései #31

Háromszereplős lett az egyenlet.

  • DVSC – Honvéd 0-0
  • Mezőkövesd – Paks 6-1
  • Felcsút – Videoton 2-1
  • azzal, hogy nem nyertünk, az Újpest és a ZTE bentmaradt,
  • és mivel a Vasas sem nyert: kiesett.
mgydvrg-kggkpt
9Mezőkövesd31991336-41-536
10Honvéd31891431-46-1533
11Videoton317101435-43-831

A további program:

  1. Videoton – ZTE (szombat, 14:10), Honvéd – Mezőkövesd (vasárnap, 14:10)
  2. Vasas – Videoton, Felcsút – Honvéd, Mezőkövesd – FTC (mind időpont nélkül)
„A bentmaradás aktuális kérdései #31” bővebben

Egy próbát talán megért volna, de mi nem értünk a hazardírozáshoz

DVSC – Honvéd 0-0

Vajon mi járt Klafuric fejében, ha egyáltalán az ő fejéről beszélünk, amikor összerakta a kezdőt? Mutatok pár számot a kérdés jogosságának megértéséhez:

  • A meccs előtt a tabellán előállítható összes lehetséges végkimenetelek 65,21 százalékában volt bennmaradó a Honvéd.
  • Ha nyerünk Debrecenben, akkor a vasárnapi meccsek előtt(!) a nekünk kedvező esetek száma 82,79 százalékra (+17,58) ugrott volna fel,
  • döntetlen esetén némi visszaesés 62,68 (-2,53) százalékra, és
  • vereség esetén viszont valamivel nagyobb visszaesés: 53,29 (-11,92) százalékra.

Döntetlen lett.

A poszt írásakor még nem játszott sem a Videoton, sem a Mezőkövesd, a meccseik után frissítjük majd a számokat.

„Egy próbát talán megért volna, de mi nem értünk a hazardírozáshoz” bővebben

Bercinek szeretettel szülinapjára

DVSC – Honvéd @ Debrecen, 17h

A helyzet továbbra is változatlan: ahhoz, hogy értelme legyen számolgatnunk, nyernünk kell. Illetve, létezik egy speciális eset, ha hármat nyerünk, mert akkor nem kell számolgatnunk, ellenben a három győzelemhez ugyanúgy nyernünk kell Debrecenben, mint a számolgatáshoz.

Tényleg ennyire egyszerű.

Mindegy, hogy kik játszanak, mindegy, hogy mi a taktika, mindössze egyetlen cél létezhet: a győzelem. Ha kell, akkor Enninnel, bár nehezen tudom elképzelni hogyan, és ha kell, akkor Plakushchenkóval, hiába esik a játszatása kívül az ép ésszel befogható értelmezési tartományok mindegyikén.

És az sem zavarna, sőt!, ha Kerezsi harmadszor. Verjük be, és csá.

„Bercinek szeretettel szülinapjára” bővebben

Görcsösség, napok, galambok

Nyolcvanegy. A debreceni lesz sorozatban a nyolcvanegyedik tétmeccsem megszakítás nélkül a Kispest nagycsapatával. Legutóbb még 2021. február 27-én, a Covid idején hagytam ki egy Felcsút-Honvédot. Mivel egyáltalán nem meglepő módon visszautasították az akkreditációs kérelmem, le sem utaztam, mert nem értem volna haza a járvány második hulláma miatt újra bevezetett kijárási tilalom kezdete előtt. (Főszabályom ekkoriban a szabályok betartása volt, és kijárási papírt csak akkor írtam magamnak, ha volt akkreditációm egy mérkőzésre. Ha kintről be lehetett látni egy stadionba, és hazaértem megfelelő időben, akkor akkreditációt sem kértem feltétlen.)

„Görcsösség, napok, galambok” bővebben