Mastodon

Egyrészt örülünk, másrészt szintén örülünk, és harmadrészt kérdezzük csak meg: miért kellett eddig várni?

Tegnap érkezett a szomorú hír:

közös megegyezéssel szerződést bontott a klub Mitroviccsal.

Egészen mostanáig meg sem tudtunk szólalni, annyira megdöbbentünk. A csapat egyik legtapasztaltabb játékosával, az idei keret abszolút alapemberével, a csapat agyával, az edző legfontosabb emberével. Mi lesz így Klafuriccsal, előfordulhat, hogy innentől neki kell majd meghoznia a döntéseket egyes egyedül? (Basszus, pont amikor kéne, nem találom azt a képet, pedig rendre szembe szokott jönni, és Klafuric és Mitrovic van rajta, ahogy egyeztetnek a partvonal mellett. Egészen ikonikus darabja az idényünknek.)

„Egyrészt örülünk, másrészt szintén örülünk, és harmadrészt kérdezzük csak meg: miért kellett eddig várni?” bővebben

Kettő inkább érdektelen, mint bármennyire is érdekesnek tekinthető adat következik

Amennyiben Debrecenben Klafuric ül a Honvéd padján, akkor beállítja a Sannino rekordját a Metalcom-érában, és ő lesz a második edzőnk, aki egy idényen belül 19 NB I-es meccsen dirigálhatja csapatát a helyszínről.

És ha már statisztikák, akkor itt egy másik:

Szevasztok.

„Kettő inkább érdektelen, mint bármennyire is érdekesnek tekinthető adat következik” bővebben

Ahogy mostanában szokásos: saját nevelés az osztályozókönyv élén

Honvéd – Kecskemét 1-0

Egyszerűen érthetetlen, hogy ebben az idényben Kerezsi 444 percet kapott, ezalatt lőtt három gólt és kiharcolt egy tizenegyest, miközben a Komoly Igazolás Ennin 1118 perc, két gól, egy gólpassz.

Namármost. Kerezsi tavaly nyáron is kéznél volt, mégis igazoltunk három szélsőt (Domingues, Ennin, Samperio), majd látványosan nem számoltunk vele. Perceket is alig kapott, majd tavaszra, miután nem igazoltunk a télen, és miután távozott Nagy Dominik, és már láttuk, hogy mire képes Ennin, inkább lepattintottuk Siófokra – mert nem kell. Komolyan, erre mi az épelméjű magyarázat?

„Ahogy mostanában szokásos: saját nevelés az osztályozókönyv élén” bővebben

A fületekre lenne most szükségünk

A ZTE-Felcsúton az első félidőben történt, vagy nem történt valami, és ennek megállapításához kérjük most a segítségeteket. A következő az állítás:

A meccs 36. percének elején a felcsútiak színesbőrű csatárát meghuhogta a zalaegerszegi szurkolók egy része.

Egerszegen, huhogás, ráadásul hazai szektorból? Ki hallott már ilyet? Nyilván hülyeség.

„A fületekre lenne most szükségünk” bővebben

A kiesés aktuális kérdései #30

Nem alakult valami jól nekünk a forduló, ugyanis nyert a ZTE, és ezzel kiszállt a versenyből. Ráadásul pont a Felcsút ellen, és ezzel nekik is messze, vagyis négy pontra került a dobogó, így kérdés, mennyire fognak megszakadni hétvégén a Videoton ellen? (Innen két út lehetséges, ha nyernek, akkor az utolsó fordulóban is lehet számukra tétje a Honvéd elleni hazainak, ha viszont kikapnak, akkor ennyi volt a bajnokságuk, mert ötödiknél rosszabbak csak nehezen lehetnek.)

További nemjóság, hogy a Videoton nem tudta megverni a Kövesdet, pedig úgy számoltunk, hogy a sorsolását elnézve, a Videoton azért a mi szintünkön bőven szerez majd pontokat, tehát a Kövesdet kell a minimumon tartani. Erre a Kövesd pontot szerzett. A matek tehát három csapat maradt (ZTE ki, Vidi be), azonban bármennyire is szar a Videoton, továbbra is nehéz elhinni, hogy a relatíve könnyű sorsolásuk ellenére képesek legyenek kiesni.

(Zárójelbe: egy normális évben simán tudnék a kiesésüknek szurkolni, hiszen mégis a Videoton, azonban nerfociban kisvárosok és falvak vannak az nb1-ben, miközben a hagyományos klubok vagy gazdátlanul tengődnek, vagy idiótákra bízták őket. Ilyen helyzetben inkább essen ki a Kövesd.)

„A kiesés aktuális kérdései #30” bővebben