Mastodon

Lukicnak tavaszra kedve támadt futballozni, azonban a Videoton ellen mégis Gomis lett a sok nem kiugró teljesítmény között a legjobb

Osztályozókönyv vs Videoton.

  1. Gomis 1,57
  2. Lukic, 1,44
  3. Lovric 0,84

Gomis először húzott be fordulót, és úgy látszik tavasszal Lukic és Domingues mellett a szurkolók szemében ő az egyik legjobbunk.

„Lukicnak tavaszra kedve támadt futballozni, azonban a Videoton ellen mégis Gomis lett a sok nem kiugró teljesítmény között a legjobb” bővebben

ööööööö, izé, csak nem írunk le olyat, hogy a Bozsik Aréna egyenlő Románia, pedig

várj.

Az van, hogy az NSO szemlézett egy cikket a román GSP sportoldalról, amiben egy román újságíró tételesen leírja, mit irigyel a magyar futballkultúrából. (igen, futballkultúrából, sic!, meg hahaha) Ennek egyik eleme a szektorokat elválasztó kerítés hiánya:

„Gyakorlatilag, ha a 2. számú lelátóra szólt a jegyed, de a barátod a szemközti lelátón vagy a kapu mögött foglalt helyet, akkor a szünetben nyugodtan körbemehettél, hogy találkozz vele. Ezzel szemben a bukaresti Nemzeti Arénában – ahogyan a romániai stadionok többségében – a kapu mögötti szektorokat kerítések választják el a lelátó többi részétől”

„ööööööö, izé, csak nem írunk le olyat, hogy a Bozsik Aréna egyenlő Románia, pedig” bővebben

A gyűlölet nem pálya – reboot

A stadion viszont nem színház!

Amikor már azt hittük, hogy a Gyűlölet nem pálya kampány nem több a stadionok hangrendszerébe eltávolíthatatlanul beszorult cédénél, amiről pár kissrác beleordítja a meccsek körüli időbe és térbe, hogy nem pálya, nem pálya, nem páááááálya, akkor jött az MLSZ és gurított egy váratlant: tíz év után felfrissítette a képi világot, és új szereplőkkel mondatja el ugyanazt az üzenetet.

Természetesen lenne pár megjegyzésünk.

„A gyűlölet nem pálya – reboot” bővebben

Bár megígértük,

mégsem lesz külön poszt a videotonbeli sajnálatos eseményekről.

Egyrészt azért, mert maga az egyedi eset nem igényel érdemi társadalmi vitát. Ilyesmi előfordul viszonylag rendszeresen olyan helyeken, ahol sok ember van összezárva felfokozott hangulatban, és esetleg az alkohol is előkerül. Volt példa hasonlóra a Bozsik korzóján is, a különbség mindössze annyi, hogy általában nem vonul fel a szeku látványosan és a széksorokon átbucskázva.

Másrészt azért, mert az érintett felek megbeszélték egymással. A folyamatban a tábor vezetősége mediátorként és aktorként is részt vett, és mindenki arra törekszik, hogy elkerüljük a hasonló eseteket a későbbiekben.

„Bár megígértük,” bővebben

Néhány további grafikon a Honvéd éves beszámolójához

Szemezgetős poszt volt már tegnap a nemrég kijött 2022-es éves beszámolóról, és hála a közösség erejének, kifejezetten érdekes kommentek érkeztek hozzá, aminek kifejezetten örülünk, mert halvány fogalmunk sincs az ilyesféle könyvelési izékről.

Amit viszont tudunk, hogy egy gazdálkodó szervezet mozgástere általában annyi, amennyi a saját bevételeinek és a kötött felhasználású forrásainak összege, mínusz a kötelező kiadások. Nagy vonalakban: van 200 pengő bevételed, kapsz mellé 50 pengő lakhatásit, ebből ki kell fizetned fixen 60 pengő lakbért és 40 pengő rezsit, akkor a 250 pengő bevételedből kivonva a 100 pengő kötelezettséged, lesz 150 pengő mozgástered. Fontos, hogy az 50 pengődet mindenképp a lakhatásra kell fordítanod!

„Néhány további grafikon a Honvéd éves beszámolójához” bővebben