Mastodon

A végén Klafuric úgy örült a győzelemnek, mint egy igazi kisgyerek, és meg tudom érteni miért

Honvéd – Felcsút 3-1

Rohant ki a szurkolók elé, hogy srácok, izé, bazzz, nyertünk, hát végre, velünk is megtörtént! Itt vannak a játékosok, hajtottak, küzdöttek, jogos a taps, még akkor is, ha az NB I. legrosszabb formában lévő csapata ellen játszottunk. Nyertünk, és ez a lényeg, meg az, hogy nem szakadtunk le véglegesen.

Tizenegy forduló van hátra, meg kell próbálni. A különbség mínusz kettő a Videotonhoz és az Újpesthez képest, valamint mínusz egy győzelem. Ennyit kell fogni valamelyiken.

De előbb a tömény bevezető kifejtése.

„A végén Klafuric úgy örült a győzelemnek, mint egy igazi kisgyerek, és meg tudom érteni miért” bővebben

Egyáltalán nem véletlen a tabellán elfoglalt helyezésünk

Mutatom az utolsó négyet egymás ellen:

HonvédÚjpestVasasVideoton
HonvédX0-02-00-1
Újpest2-1X2-12-1
Vasas1-20-1X2-0
Videoton4-00-12-1X
„Egyáltalán nem véletlen a tabellán elfoglalt helyezésünk” bővebben

Bezzeg a magyar nemzetnek és az úttörőknek is 12 pontjuk volt, mi viszont

a kezünket összetennénk zsenge háromért. A tizenkettőhöz nekünk hosszú hónapok kellenek, szóval messze még az unió Erdéllyel.

Például, ha nyernénk a Felcsút ellen, vagyis olyasmit csinálnánk, ami tavaly november 10. óta nem sikerült, akkor a ZTE ellen már győzelmi sorozatot építhetnénk 2021. október 1. után először! Igen, tényleg az a helyzet, hogy 114 napja nem nyertünk, és 519 napja nem volt győzelmi sorozatunk.

Sőt, a 114 nappal ezelőtti hazai, Vasas elleni győzelem előtt 2022. március 5-én, vagyis napra pontosan egy éve nyertünk utoljára. Vagyis a meccs előtti napon telt el pontosan egy év úgy, hogy összesen kétszer nyertünk a Bozsikban. Tizennégy meccsből. Hazai pálya előnye, piha, mi túlléptünk rajta! A gyengék fegyvere.

„Bezzeg a magyar nemzetnek és az úttörőknek is 12 pontjuk volt, mi viszont” bővebben

Üvegzseb 2022

Frissítettük a közösségi támogatásokkal elszámoló oldalunkat, valamint közzétettük a 2022-es beszámolónkat és mérlegünket.

Ismételten szeretnénk megköszönni minden eddigi és jövőbeli támogatást.

Ha minden összejön, akkor kialakulóban van egy olyan modell, ami nem csupán a fenntartást fedezi, hanem képes lehet némi luftot is tenni a rendszerbe, hogy még szabadabban szárnyalhasson a fantáziánk a fejlesztések, beruházások terén.

„Üvegzseb 2022” bővebben

A VAR kiemeli a tiszta érzelmeket

Egy másik beszélgetésben jött elő, hogy másfél év VAR vajon hozott bármi változás a bírók és a klubok kapcsolatában? Mármint, ha valaki korábban nem szerette egyik-másik csapatot, az majd a videó hatására megváltozik, és aki korábban házibíró volt, az innentől visszafogja magát?

Nyilván, nem egyszerű a kérdés, mert olyan természetesen nem létezik, hogy házibíró, és olyan sem, hogy sérülne a pártatlanság a játékvezetésben, és az csak puszta véletlen, hogy ha egy csapatnak van egy hosszú idősoros pontátlaga, ami mondjuk 1,5 pont per meccs, akkor ugyanabban az időszakban az egyik bíróval az 1,5 csak 0,4. Mindenki mással 1,5 környékén, csak vele nem, pedig nem a rangadókat kapta, nem a kilátástalan meccseket (például esetünkben csak Kecskemétet), hanem hasonló megoszlásban bárkit, ahogy a többiek.

„A VAR kiemeli a tiszta érzelmeket” bővebben