Mastodon

A Honvéd név kötelez: erőltetett menet a rezsiharc frontvonalába

Bezárják a Bozsikot – adta hírül a klub, és ha valaki csak a címet, esetleg a leadet látta, netán ugye, hiszen Facebook, a csak a címet olvasók kommentjeit, akkor azt hihetné, vagy minden a legnagyobb rendben, hiszen máshol is hasonlók történnek, vagy akkora a baj, hogy nem lesz miből igazolni télen három újabb jobbszélsőt és két egyéb fenoménót.

A helyzet ennél valamivel összetettebb, azonban a döntés – papíron – nem nélkülözi a realitásokat.

„A Honvéd név kötelez: erőltetett menet a rezsiharc frontvonalába” bővebben

Csak a szokásos: vereség, kapus és védő a két legjobb

A Videoton ellen se törtek meg a meghatározó sorozatok:

  • az új edző nem nyert,
  • hazai pálya nem nyert,
  • az addig bénázó csapat ellenünk feltámadt (vagy legalább győzött),
  • nálunk ismét a kapus hozta, hogy ne kapjunk sokkal többet,
  • elől semmi.

Mindezek után egyáltalán nem meglepő a hétvégi osztályozókönyv végeredménye:

  1. Tujvel
  2. Klemenz (nyáron három(!) belsővédőt is igazoltunk, Klemenzet pedig el akartuk hajtani)
  3. Zsótér
„Csak a szokásos: vereség, kapus és védő a két legjobb” bővebben

Visszatértünk a megszokott helyünkre: a kiesőzónába

Honvéd – Videoton 0-1

Amikor ezeket a sorokat írom, még nem játszotta le a meccsét az Újpest a Felcsúttal, tehát eredménytől függően hamarosan lehet 12, 13 vagy akár 15 pontjuk, viszont nekünk ettől ugyanúgy 13 marad, ahogy a Mezőkövesdnek is, és alig egyetlen ponttal előzzük az utolsó Vasast.

update 1 // a 66. percben 2-1-re vezet az Újpest.
update 2 // a 78. percben egyenlített a Felcsút. 2-2
update 3 // a 83. percben ismét vezet az Újpest. 3-2
update 4 // vége: 3-3. Az Újpest ugyanúgy 13 pontos, mint mi, és csak a gólkülönbségünk (-6) nem állunk kieső helyen. (Mezőkövesd -7, Újpest -8)

Most következhetne egy-két-pár bekezdés, olyan kulcsszavakkal, mint a szánalmas, holakispest?, kifogunkesni ésatöbbi, azonban inkább nem fárasztom magam és írom le, mindenki képzelje ide magától. Sajnos menni fog.

„Visszatértünk a megszokott helyünkre: a kiesőzónába” bővebben

Nincs miben reménykedni, hiszen nem ismerjük az egyenlet ismeretlenjeit, és esélyünk sincs várható értéket mondani rájuk. Szóval ki kell szurkolni!

Honvéd – Videoton @ Bozsik, 14:15

Ikszelt tegnap a Mezőkövesd a Kisvárdával, és az elmúlt négy fordulóban 8 pontot szerezve, ugyanúgy 13 van neki, mint nekünk. 12 a Videoton, 12 az Újpest, utóbbi azonban már a kieső helyen. A Vasas 9, az sincs annyira messze.

Nagyon kéne ma nyerni, különben a sűrűsödésből könnyen rosszul jöhetünk ki. Előre egyelőre inkább ne nézegessünk, bár az ötödik ZTE alig két ponttal van előttünk, viszont a negyedik Felcsút már héttel, a Kecskemét tízzel, vagyis alakulni látszik egy élmezőny és egy resztli, aminek épp a kellős közepén tanyázunk.

„Nincs miben reménykedni, hiszen nem ismerjük az egyenlet ismeretlenjeit, és esélyünk sincs várható értéket mondani rájuk. Szóval ki kell szurkolni!” bővebben

Egyelőre nincs döntés Egerszegről

Szombaton biztos, hogy ott lehetünk a Videoton ellen a megszokott szektorainkban.

A szombaton történtek kapcsán hirtelen tele lett a magyar sajtó elképesztő hülyeségekkel, és nem egy cikk a közvélemény hergelésén túl nem igazán jó semmire, annyira csekély csekély köze van a valósághoz. Pláne, hogy a nem kevés sületlenség mellett konkrét kitalációkba, és mérhetetlen tudatlanságba is bele lehet futni.

Talán az a legkeményebb, hogy a felháborodva megszólalók többsége még egy olyan egyszerű ténynek is képtelen volt utánanézni, hogy az MLSZ fegyelmi bizottsága (a továbbiakban: feb) keddenként általában személyi ügyekben , és a bonyolultabb, hosszabb bizonyítást igénylő, több felet meghallgató lelátói dolgokról csak csütörtökön, esetleg a következő csütörtökön, és sokszor összevont eljárásban hoz döntést.

Ahogy most is történt, és nem döntöttek tegnap. Legalábbis egyelőre.

„Egyelőre nincs döntés Egerszegről” bővebben