Mastodon

Új edző, új remények

Régen volt a Bohócligának egy logikája, hogy ha új edzőt neveztél ki, akkor legyél bármilyen rossz, az első meccsedet nagy valószínűséggel megnyerted. Hogy utána mi lesz, az lényegtelen, általában marad az eredménytelenség, a lényeg az első meccsen volt.

Aztán változott valami:

  • idén hat edzőváltás (az ideiglenesen kinevezettekkel együtt) – egy győzelem, pont ellenünk a Debrecen.
  • tavaly tizenkét edzőváltás – kettő győzelem, ebből egy megint ellenünk (Fradi).

Vagyis úgy látszik, minden hatodik(!!!) edzőváltás működik csak.

„Új edző, új remények” bővebben

Két gól elég ahhoz, hogy a meccs legjobbja legyél

Az egerszegi meccset simán behúzta a duplázó Samperio, a két gólpasszt kiosztó Lukic viszont csak az ötödik lett.

A dobogósok:

  1. Samperio
  2. Klemenz (május óta először játszott bajnokin, és 2021. 10. 16. után először szerepel egy osztályozókönyv dobogóján)
  3. Tujvel
„Két gól elég ahhoz, hogy a meccs legjobbja legyél” bővebben

Rasszista szurkolás miatt levonult a Honvéd a pályáról

Csavarjuk tovább a valóságot.

Az Instagram, a Facebook, a TikTok, és úgy általában a kettő-négy kamerával felszerelt, szinte korlátlan internettel rendelkező rádiótelefonok korában könnyen előfordulhat, hogy egy eseményről hirtelen előkerülnek mindenféle videók. A felhasználók egy jelentős része ugyanis nem gondolkodik, egy lájkért, megosztásért szinte bármire képes. Pláne, ha fogalma sincs arról, hogy éppen mit csinál.

„Rasszista szurkolás miatt levonult a Honvéd a pályáról” bővebben

ZTE, Honvéd: fegyelmi vizsgálat, Moniz: egy hónap

Ricardo Aloysius Frederik Moniz vezetőedző (ZTE) 2022. október 25. napjától kezdődően minden labdarúgással kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől 1 (egy) hónapra szóló eltiltást kapott.

Eljárás indítása:

A FEB elnöke az NB I 12. fordulójában lejátszott ZTE–Bp. Honvéd mérkőzéssel kapcsolatban mindkét sportszervezettel szemben fegyelmi eljárás lefolytatását rendelte el a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért, a ZTE esetében megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása miatt, a Honvéd esetében megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása és rasszista megnyilvánulás miatt.

Az MLSZ minden diszkriminatív megnyilvánulást elítél és szankcionál. Amennyiben bizonyíthatóan voltak rasszista megnyilvánulások egy mérkőzésen, akkor a fegyelmi bizottság a legszigorúbban büntetheti a cselekményt.

“A gyűlölet nem pálya”

MLSZ fegyelmi bizottság
„ZTE, Honvéd: fegyelmi vizsgálat, Moniz: egy hónap” bővebben

A nap, amikor Moniz bejelentette, felmegy akár a királyig is

Nagyon kíváncsi vagyok az ítéletre. Ha eltiltanak, azt nem fogadom el. Akkor elmegyek az UEFA-ig vagy Orbán Viktor miniszterelnökig is.

szemlézte a Sportal Moniz NOS Voetbalnak adott nyilatkozatát.
„A nap, amikor Moniz bejelentette, felmegy akár a királyig is” bővebben