Mastodon

Baki meghúzta a váratlant és ezzel továbbfejelt minket

Kispest–ESMTK 2–0

Továbbjutottunk. Nagyjából ennyi.

A Liza egy félidőn át tartotta magát, többször a kapusuk védett nagyot, a kérdés mindössze annyi volt, hogy mikor lőjük meg az elsőt, mert onnantól vége. A másik kimenetel az lett volna, hogy hősiesen kihúzzák a tizenegyesekig, azonban a debreceni hosszabbításos móka óta az ilyesmi izgalmakat inkább elkerülnénk.

„Baki meghúzta a váratlant és ezzel továbbfejelt minket” bővebben

Nagyon kevés olyan Budafok elleni meccset játszottunk mostanában, ami valamiért ne lenne emlékezetes

Budafok–Kispest @ Budafok, 14:00

Szinte napra pontosan egy éve (2025. február 9-én) fogadtuk otthon a Budafokot. Utolsó helyen álltunk a tabellán, Feczkó debütáló meccse, piros-fekete mez, nagy reménykedések – és már a 10. percben hátrányba kerültünk. Sőt, alig telt el újabb negyedóra, és az akkor még a Budafokban játszó Zuigeber gólpasszából máris kettő oda. Ugyan a második félidő közepén egy bohózatba illő góllal visszajöttünk mínusz egyre, azonban többre sanszunk sem volt.

Rácz – Pauljevic (Ihrig-Farkas), Szabó A., Csontos – Bévárdi, Somogyi Á. (Szamosi), Sigér (Baki), Hangya – Medgyes (Holman), Farkas B. (Keresztes), Pinte

Maradt a kezdőben Szabó Alex, Csontos, Hangya és Medgyes, az akkori cserékből ma kezdő Szamosi és Baki, és manapság is szokott játszani Pauljevic és Pinte. Tizenhatból nyolc, pont a fele. Sigér sérült, Rácz és Ihrig-Farkas körön kívül, Somogyit most adtuk kölcsön, a többiek pedig eligazoltak. Amikor azt mondják „könnyű nekünk, mert régóta együtt játszik a csapat”, akkor az jó esetben a védelemre és Megyóra igaz.

„Nagyon kevés olyan Budafok elleni meccset játszottunk mostanában, ami valamiért ne lenne emlékezetes” bővebben

A matek is igazolja, hogy mennyire kellett a Videoton elleni győzelem

A történelmi tapasztalat és a tabella.

📈 16 forduló után úgy állunk, hogy a többiek teljesítményét figyelembe véve, a hátra lévő meccseken nekünk 1,5 pontos átlag is elég lehet a feljutáshoz. ℹ️ Hogy érthető legyen, az 1,5 pont per meccs jelenleg a 6. helyen álló Karcag teljesítményével azonos.

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2026-02-03T16:01:57.077Z
„A matek is igazolja, hogy mennyire kellett a Videoton elleni győzelem” bővebben

Ha akar, egy év is tud rettenetesen hosszú idő lenni

Honvéd–BVSC @ Bozsik, 17h

_egy év a padon

Az megvan, hogy ki volt az utolsó olyan edzőnk, aki egy naptári év első és utolsó bajnokiján is a kispadunkon ült?

Supka, még 2018-ban.

Azóta:

  • 2019: Supka, Sannino
  • 2020: Sannino, Pisont, Bódog, Pisont
  • 2021: Pisont, Horváth Feri
  • 2022: Horváth Feri, Vignjevic, Courts, Klafuric
  • 2023: Klafuric, Pinezits, Kamber, Csertői
  • 2024: Csertői, Kamber, Laczkó
  • 2025: Feczkó
„Ha akar, egy év is tud rettenetesen hosszú idő lenni” bővebben

Pár érdekesség a Karcag elleni meccsről

Honvéd–Karcag 5–2

Majd később lehet, hogy lesz rendes poszt, azonban most csak pár szóra és egy osztályozókönyvre van időm.

egy. // Somogyi Tamás lett a legfiatalabb akadémistánk, aki bemutatkozhatott a felnőtt csapatban. A játékjogosultság elméleti minimuma a szabályok szerint a 16. születésnap, ami a szökőnapokkal is számolva legalább 16*365+3=5843 napos életkor lehet. Eddig a rekordot Keresztes Noel tartotta a maga 5893, tehát +50 napjával, amit most az augusztus 19-én született Somogyival sikerült letornázni 5885, tehát +42 napra. Mellékesen augusztus 17-én és 24-én is játszottunk, ha a történet tisztán a rekordokról szólna. Az előbbi még nem lett volna jó, az utóbbi, vagyis a Csákvár elleni meccsel viszont a +5 napját utólag nagyon nehéz lenne megdönteni.

öszehasonlításképp. // Puskás például viszonylag idősen, 6092 vagyis +249 naposan mutatkozott be, a legfiatalabb pedig valószínűleg Jenni (Jeny) Rudolf volt, akinek az első ismert meccse 1917. március 4-én egy Fővárosi TK elleni 1:1. Az 1901. március 2-án született Jenni ekkor minddössze két nappal volt túl a 16. születésnapján (4846 nap).

„Pár érdekesség a Karcag elleni meccsről” bővebben