Mastodon

Beszámoló helyett időutazás

César Bedeco helyett félidőben Zuigeber.

Tegnap úgy indultam ki a meccsre, a félig tré idő ellenére is, hogy az egyik kedvenc pesti élmény-pályámon lássunk egy felszabadult győzelmet, ünnepeljük meg a sajnos valószínűleg ezüstszínűvé váló érmet (minősített tavaszi önsorsrontásunk eredményeként, még mindig NAGYON keserű vagyok emiatt), aztán vidáman ballagjunk haza.

Nos, lett, ami lett. Ennél „illőbb”, „tipikuskispestibb” visszajutást és búcsút az ótvar másodosztályú évektől rendezni se lehetett volna klasszikusabbat.

Így inkább az Ábelbébi úrral való lelátói eszmecserénktől megihletve, beültem az időgépbe, és elutaztam 2026 októberébe, megnézni, mi lesz akkor a helyzet nálunk, hisz jelenleg sok a kérdőjel.

Az utazástól nem lettem boldogabb.

„Beszámoló helyett időutazás” bővebben

Egy rettenetes meccs alatt és után igazán erős pillanatokkal búcsúzott el egymástól csapat és szurkoló

BVSC–Kispest 4-1

Az első 29 fordulóban egyszer se kaptunk kettőnél több gólt. Sőt! Ezen a meccsen 59 percet voltunk hátrányban, amivel megdöntöttük az éves rekordunkat (56 perc), amit a szerencsétlen kozármislenyi meccsen szedtünk össze. (Egyébként egész évben összesen 299 percet játszottunk hátrányban, ami az összes játékidő mindössze 11%-a.)

Sok minden másban is rekordot hozott ez a meccs és ez a forduló. Nyilván a tabella utolsó három helyezettje egyszerre nyer idegenben: a Budafok Videotonban, a Békéscsaba Mezőkövesden, a Szentlőrinc Tiszakécskén, miközben a 13. Soroksár otthon simázza le a bronzérmes Kecskemétet.

„Egy rettenetes meccs alatt és után igazán erős pillanatokkal búcsúzott el egymástól csapat és szurkoló” bővebben

Biztos, hogy a szakács a hibás, ha csak tojást kap és rántottát csinál belőle?

Pár szó az ún. felelősségről.

A Feczkó lehetséges távozásáról szóló posztban említés szintjén előkerült, hogy amíg a kapuban és a védelemben stabilan lehetett számolni játékosokkal, egy-egy kiesés nem okozott hatalmas problémákat (l.: a legkevesebb gólt kaptuk a bajnokságban), addig a többi poszton már döcögős volt a kezdő összerakása.

„Biztos, hogy a szakács a hibás, ha csak tojást kap és rántottát csinál belőle?” bővebben

A nehezen indokolható edzőváltások c. sorozatunkból

A pletykák szerint nem Feczkóval vágunk neki az NB I-nek.

Fórizs nem véletlenül ment be a tévébe. Mondjuk általában eleve akkor szokott előkerülni, amikor némi siker van a klubnál, és ha már ilyenkor előkerül, gyorsan a dolgok élére áll. Megmondtam, elterveztük, miazmás – személyes sikere. Ugyebár.

Szegeden, a meccs után az M4 Sport riportere megkérdezte Feczkót a jövőjéről, aki erre azt mondta, hogy a feljutással automatikusan meghosszabbodik a szerződése, és többet nem tud mondani.

Mindeközben az nb1.hu múlt héten azt írta, hogy Feczkót állítólag megkereste a Diósgyőr.

Ennyi az előtörténet.

„A nehezen indokolható edzőváltások c. sorozatunkból” bővebben

Húsz perc semmire sem elég, pláne amikor minden összeesküszik ellenünk, ráadásul, mert miért ne?, Fórizzsal is súlyosbítjuk a saját helyzetünket

Kispest–Kozármisleny 1-2

Az első húsz perc kifejezetten tetszett. Volt tempója, voltak helyzeteink, egész jól játszottunk. Még meg is jegyeztem a mellettem állónak, hogy ez jó, ez tetszik.

Aztán mintha nem is lett volna, úgy tűnt el. Fokozatosan, bár sebesen, és hirtelen azt vettük észre, hogy unatkozunk, hogy ez megint kevés.

És ahogy kell, mivel mi ismét nem lőttük meg a gólunkat, előbb jött a szokásos hatalmas Tujvel-védés, majd a semmiből kaptunk egyet (megpattant). Hiába egyenlítettünk, és hiába hittem el ekkor, hogy megfordíthatjuk, hamar jött a hideg zuhany, és a második (ez is megpattant).

„Húsz perc semmire sem elég, pláne amikor minden összeesküszik ellenünk, ráadásul, mert miért ne?, Fórizzsal is súlyosbítjuk a saját helyzetünket” bővebben