Mastodon

Napikispest 2017.03.07.

sípmesterek // Még tegnap blogot egyet az Öreg, benne egy elég jó résszel Andó-Szabó sporiról: 11 mérkőzés, nulla kispesti győzelem az elmúlt három évben vele. Statisztikusként nem is próbálok valószínűséget számolni, elég annyit látni, hogy nem mind a 11 meccset a Juventus ellen játszottuk idegenben.

miért kaptunk ki Felcsúton? // AZ ÉN HIBÁMBÓL!!! Tudtam, hogy otthon piros-kékben játszik majd a Vidi, tehát mi nem használhatjuk majd a piros-fekete mezünket. Azt is tudtam, hogy

  • fehérben // 4 meccs, 2 döntetlen, 2 vereség (Haladás 1-1, Vasas 0-2, Mezőkövesd 1-3, Paks 1-1), míg
  • sárgában // 2 meccs, 2 győzelem (Újpest 2-0, Diósgyőr 3-0, mindkettő idegenben) a mérlegünk.*

Igen, szólnom kellett volna előre, hogy egy ilyen fontos meccsen még véletlenül se e fehéret válasszuk. Bocsánat. Remélem nem az én lelkemen fog száradni a bajnokság.

jegyelővétel a Megyerire // kedd délután van, és az MLSZ rendszerébe még nincs feltöltve a meccs. Amúgy a Honvéd honlapja szerint pénteken 16-19, és szombat 12-15 között a Bozsiknál lesz elővétel. A jegyek ára 1700 forint.

új akadémia // EL-KEZD-TÉK! Ha minden igaz, akkor jövő tavasszal át is adják.

*_ pontos mezstatisztika:

szín m gy d v pontátlag
piros-fekete 15 10 2 3 2,1
fehér 5 2 3 0,4
sárga 2 2 3

Bödőcs Hemingway Hofit játszik, és jól áll neki

Tusé!

(via Sport Plusz)

Hemibá van a ma megjelent Sport Plusz kérdezős rovatában, szóval sprint a standokhoz, mert ennél viccesebbet úgysem termel ki magából ma az internet. Szöllősi György kérdésére adott válasza simán #mindenidők.

Frissítés // ha mégsem vennéd meg a lapot, akkor a honvedfc.hu bepötyögte neked az egészet.

(köszi A69W)

Napikispest 2017.01.19.

  • felkészülési // (még tegnap volt) Amkar Perm – Bp. Honvéd 0-0 @ törökben
    • a fura, hogy az oroszoknál egyelőre egy szót sem írtak a meccsről, de amint lesz valami, betoldjuk ide.
    • Villám Balázs bemutatkozott (King cseréjeként), Laczkó nem (via honvedfc.hu)
    • ami viszont érdekes // hogy ha lehet hinni a honvedfc.hu tudósításának, akkor 3-5-2-ben toltuk, vagyis Rossi válasza Botkára a három belsővédő lesz. A kérdés, hogy Lovric, Bobál mellett ki játszik majd még itt szükségből? Baráth? Hidi? Kamber? Palmes?
  • műfajteremtés a szemünk előtt // az Öreg új szemüveget vett törökben – írj a blogjában. Csodálatos műalkotás.

Szemüvegkeretem, amelyet 2008 táján vásároltam, eltört. Természetesen gyorsan egy új keretbe kellett helyezni a lencséket, és ezért el kellett látogatnom Belek belvárosába. Ott a sok optikus közül csak egy volt nyitva, aki viszont készségesen megoldotta problémámat. Őszinte bánatára az általam használt, relatíve olcsó keretfajta nem volt kapható, és csak a méregdrága Ermenegildo Zegna keretet tudta nekem ajánlani. Megjegyzem, a szezon utáni kihalt városkában más lehetőségem nem volt, és a török kapitalizmus farkastörvényei érvényesültek. De legalább a problémám megoldódott.

Napikispest 2017.01.12.

  • Deák István // egy mosonmagyaróvári védő nevét dobta be a kisalföld.hu.
  • Nyilatkoztam a rangado.hu-nak az átigazolásokról. Terjedelmi okokból tisztességgel megvágták, de a gondolatvilág azért remélem átjön belőle.
  • Blogolt az Öreg // további részletek a szokott helyen.
  • Kemenes Szabi // a Reggeli Startban rólunk is beszélt. Diplomatikus, mint mindig.
  • Ikenne-King // hosszabbított 2018 nyaráig.

„Napikispest 2017.01.12.” bővebben

Igazán szomorúak akkor leszünk, ha a tegnapi nap mögé nézünk

Bármilyen szempontból. Igen.

Nekem úgy mostanáig tartott a lehiggadás, kábé, tegnap még csak permanensen fröcsögtem Öcsémnek, Faternak, Hantának, Ábelnek meg Viktornak, este meg otthon a falnak. Nyilván ezzel nem voltam egyedül.

És mondom, a legrosszabb az, ha túl az első fölinduláson elkezdünk egy kicsit gondolkodni hogy mi miért történt… „Igazán szomorúak akkor leszünk, ha a tegnapi nap mögé nézünk” bővebben