Mastodon

A keret változásának nyers adatai [2024/07/02]

Bobál távozott, Ene érkezett, Holman marad.

A legutóbbi változások:

  • Bobálnak lejárt a szerződése – távozott. (via honvedfc)
  • Ene – aláírt. (via honvedfc)
  • Holman – hosszabbított (via honvedfc)
„A keret változásának nyers adatai [2024/07/02]” bővebben

Napikispest 2024/07/02

Ene, Steaua

Ene is aláírt // (via honvedfc)

  • 31 éves, belső védő.
  • nem közölték, hogy menny időre írt alá.
  • azt írja a Honvéd honlapja, hogy a 13-as mezben fog játszani, ami azért is érdekes, mert múlt héten ugyanezt a számot írták Csilus Tamáshoz is. És még mondják, hogy a 13-as nem szerencsétlen szám. || frissítés // Javították az elírást a honlapon: Ene 14-es lesz.
  • tavalyelőtt játszott pár meccset Csertőinél Gyirmóton (623 perc, 21%), majd a román első osztályba igazolt a Miovenihez, majd télen a Hermannstadhoz (összesen 973 perc, 27,7%). Megragadni egyik helyen sem tudott, ezért tavaly nyáron a Haladáshoz igazolt (1426 perc, 46,6%).
  • szép dolog a pedigréjében a kolozsvári CFR, azonban mindössze hat (öt) bajnokit játszott, és kolozsvári informátorunk szerint azt is alapvetően az arrafelé kötelező U21-es korosztályú játékos szerepeltetetése miatt.
  • adatai // MLSZ adatbankHLSZ adatbanktransfermarkt
„Napikispest 2024/07/02” bővebben

Holman Dávid hosszabbított

Az xG az új xD.

Játsszuk el, hogy nem olvastátok a poszt címét és a leadet, és a következő idézetet ennek tükrében értelmezzétek:

Kvalitásairól sokat elmond az, hogy az előző idényben a várható gólok (xG) tekintetében ő volt a csapat legjobbja, sőt a Merkantil Bank Liga egészét tekintve is az élmezőnyhöz tartozott.

Kun Gergely csapatunk egyik játékosáról.

Találós kérdés: vajon kire gondolhatott a költő? Annyit segítünk, hogy

  • tudjuk, a várható gólokban a csapat legjobbja volt (xG),
  • miközben a csapatból Kerezsi lőtte a legtöbb gól (G), szám szerint 11-et,
  • utána következik Bobál 6-tal és Lőrinczy 5-tel, bár ebből csak 2 nem tizenegyesből.
  • a csapat legjobbja (xG) 4 gólig jutott, ebből 2 volt tizenegyes.

Szabad a gazda?

„Holman Dávid hosszabbított” bővebben

A keret változásának nyers adatai [2024/07/01]

Újabb öt távozó.

A Honvéd újabb öt távozót jelentett be:

  • visszavonult // Adorján
  • izé // Kálnoki-Kis
  • nem vált be // Pukhtieiev
  • „A távozókkal két fiatalabb akadémistánk is búcsúzik a csapattól, a megállapodásuk meghosszabbítása a korábban kötött szerződéses feltételek okán a lehetőségeinknél nagyobb gazdasági terhet róttak volna a klubra, a számunkra kedvezőbb feltételek mentén pedig nem tudtunk megállapodni velük.” (via Kun Gergő) // Bocskay, Eördögh

Az utolsó pont két olvasata:

  1. 2022 nyarán Kun1 és Docherty szerződést hosszabbított hét akadémistával: Bocskay, Dúzs, Eördögh, Keresztes, Kerezsi, Kocsis Dominik, Szabó Alex. Valószínűleg nem filléres alapfizetésben, bónuszokban, és úgy általában nem a maihoz hasonló feltételekben gondolkodtak akkoriban. Ráadásul ha a szerződések mindenféle növekedési pontokat is tartalmaztak, akkor most nem lehet olcsó egyik-másik játékos a klubnak.
  2. Egy 21-22 éves, véleményes tapasztalattal rendelkező játékos nem fogadta el az új ajánlatot, mert az neki kevés. Sebaj, Kisvárda vagy Mezőkövesd szintén világváros, a piaci lángosos se rosszabb a Trattoriánál, és amúgy is gyerekkorunk óta Navratil akartunk lenni, mert nagypapán legendákat mesélt a Nagy Csapatról. Egy Paks pedig szinte a zsíros külföldi lehetőség. (Az előző mondatban nem pletykát olvashattatok!)
„A keret változásának nyers adatai [2024/07/01]” bővebben

Napikispest 2024/06/29

Hosszabbítás, mezszámok, játékpercek, digitális jegy

Sigér Ákos aláírt (via honvedfc.hu) //

  • 29 éves, védekező középpályás.
  • nem közölték, hogy mennyi időre írt alá.
  • mondhatnánk, hogy az elmúlt években folyamatosan játékban volt, azonban nem lenne igaz, mert az előző szezonban kiszorította az NB II-ben bajnok Nyíregyházából az isteni Kesztyűs Barna.
  • a Honvéd előtt a pályafutásában egyértelműen a Nyíregyháza volt a csúcs, azonban az ott töltött három év alatt egyetlen szezonban számított alapembernek: amikor majdnem kiestek. Konkrétan ha eljutott az NB II-ig, akkor vagy bajnok lett (1 alkalom), vagy kiesett/megszűnt (3 alkalom) a csapata, esetleg osztályozóval bent maradt. A nyíregyházi 10. hely mellett a legsimább idénye 2018-ban volt a Kazincbarcikával, amikor az igen előkelő 17. helyen végeztek.
  • adatai // MLSZ adatbank, HLSZ adatbank, transfermarkt
„Napikispest 2024/06/29” bővebben