Mastodon

Osztályozók, Dzsudzsák, Videoton

Napikispest 2025/05/27

_osztályozók

Szurkoltam azért, hogy a Nagykanizsa és a Karcag (utóbbi egyben új helyszínként) jöjjön fel az NB II-be. Mivel egymással játszanak, legalább az egyiknek sikerülni fog. És sajnos a másik kettőből is egynek.

A futball kis játékelmélete:

  • ha egymással sorsolják össze a kívántakat, akkor biztosan feljut 1 kívánt és 1 nem kívánt.
  • ha a kívántakat nem kívántakkal sorsolják össze, akkor benne van a lehetőség, hogy mindkettő feljusson, ahogy az is, hogy egyik se.

Ilyenkor hogyan gondolkodik egy szurkoló? A biztosra menni, vagy jöhet a bizonytalan, és az attól remélt nagyobb jó?

„Osztályozók, Dzsudzsák, Videoton” bővebben

Egyszerű helyzetek a bajnokságokban

Legalább nekünk is osztottak lapot.

Az utolsó hétvégére is maradtak viszonylag fontos és egyéb eldöntendő kérdések. A Fradi vagy Felcsút talán a legnyomasztóbb, de mégis mit vártunk a NER tizenötödik évétől? Piaci viszonyokat, versenysemlegességet, sportszerűséget? Még az MLSZ is elismeri a legújabb stratégiai programjában, hogy az ilyesminél mi sem áll távolabb a magyar labdarúgástól.

A másik számunkra érdekes az NB II. feljutója, mert a franc se szeretné végignézni, hogy az a párszáz Vasas-drukker előttünk örül a sikernek.

  • szombat, 17:30 – eldől az NB I. kiesője: Videoton vagy DVSC?
  • szombat, 20:00 – eldől az NB I. bajnoka: Fradi vagy Felcsút?
  • vasárnap, 17:00 – eldől az NB II. kiesője: Gyirmót vagy Ajka?
  • vasárnap, 17:00 – eldől az utolsó osztályozós hely az NB III-ban: Karcag vagy DEAC?
  • vasárnap, 17:45 – eldől az NB II. másik feljutója: Kazincbarcika vagy Vasas?
„Egyszerű helyzetek a bajnokságokban” bővebben

Az idei talán minden idők leggyengébb enbékettője

Rettenetesen sikerült időzítenünk.

Ha a 26 forduló után egyaránt 45 pontos Vasas vagy Kazincbarcika, esetleg mindkettő megnyerné mind a négy hátra lévő meccsét (mindkettő játszik még velünk!), akkor is legfeljebb 57 pontjuk lehet, ami 30 meccsen egész pontosan 1,9 pontos átlagot jelentene. Ilyen alacsony pontátlaggal legutóbb 2015-16-ban jutott fel csapat, mégpedig a Mezőkövesd (1,9) a Gyirmót mögött (2,17).

Innentől tehát minden egyes vesztett pont azt jelenti, hogy az elmúlt évek, de talán minden idők leggyengébb NB II-es feljutója lehet a végül a második helyen végző csapat.

„Az idei talán minden idők leggyengébb enbékettője” bővebben

Hétvégikispest 2024/09/24

Pár apróság, amit a Honvédtól valószínűleg sose tudnál meg.

_nb2

2024.09.22., 7. forduló
Csákvár–Honvéd 3–1 (2–0)
Csákvár, 600 néző
v: Antal Péter
Honvéd: Dúzs – Pauljevic, Pekár, Szabó A., Szabó T., Hangya (Benczenleitner, 57.) – Sigér (Csilus, 80.) Holman (Kulbachuk, 64.), Keresztes (Lőrinczy, 57.) – Farkas B. (Simon B., 80.), Medgyes.
gól: 7. 1-0 Szalai, 39. 2-0 Nagy Z., 54. 3-0 Haragos, 65. 3-1 Farkas B. (Szabó A.)
kiállítva: 20. Pekár, 67. Paulik (pályaedző)

A Csákvár összefoglalója

A mi posztunkat és az osztályozókönyvet itt találod, a Honvéd nem is tudom micsodáját, mert cikknek nem merném nevezni, szóval a Honvéd valamijét pedig itt. Érdemes megfigyelni, hogy a legelemibb hibákat, vagyis a rosszul közölt eredményt, az ellenfél csapatának elírt nevét, vagy az egyetlen gólunkról szóló mondatocskát (fejes és nem lövés) még mindig nem javították ki. Ahogy az összeállításunkat se hajlandóak közölni.

„Hétvégikispest 2024/09/24” bővebben

Hurrá, tegnap nem játszottunk, és rögtön egy helyet léptünk előre a tabellán!

Mezőkövesd – Szeged 1-2, ami egész pontosan azt jelenti, hogy a Honvéd már nem utolsó az NB II-ben!

Pontelőnnyel Gólkülönbséggel Több lőtt góllal előzzük a közelmúltban még kupadöntős, tavaly élvonalbeli Mezőkövesdet, mindössze két pontra vagyunk lemaradva a nemrég még a legmagasabb osztályban ezüstérmes Kisvárdától, és a hatszoros magyar bajnok, a Bajnokcsapatok Európa Kupájában elődöntőig jutó Vasas is mindössze egy meccsnyi, azaz három pont távolságban.

Az ország 12+16=28 profi csapatából jelenleg a 27. legjobbak vagyunk, vagyis simán befértünk az első ötvenbe, sőt, harmincba!

„Hurrá, tegnap nem játszottunk, és rögtön egy helyet léptünk előre a tabellán!” bővebben