Mastodon

Kijött a kormányrendelet: lehet edzeni és zártkapus meccset rendezni

forrás: Magyar Közlöny 2020.04.30./96

Ha jól értem a 3. § (1) pontját, akkor szó sincs olyasmiről, hogy más szabályok vonatkoznának Budapestre és a vidékre, hanem május 4-től bármilyen edzés és nézők nélküli mérkőzés engedélyezett.

Innentől tehát az MLSZ-nél pattog a labda, hogy egyrészt a bajnokság folytatása mellett döntsön, másrészt, hogy mennyi időt hagy a csapatoknak a felkészülésre az első zártkapus fordulóig. Amennyiben tartják magukat egy korábbi vállalásukhoz, akkor a május negyedikét követő huszadik naphoz legközelebbi szerda vagy szombat lehet az újraindulás legkorábbi időpontja, vagyis: május 27., szerda.

Apró megjegyzés: az MLSZ a hivatkozott közleményében a következőképp fogalmaz: „a kormányrendelet megjelenésétől számított 20. napot követő első szerdától vagy szombattól”, vagyis ha mégis így számolnak, és nem a kormányrendeletben megjelölt első naptól, akkor akár május 23., szombat is lehet ez első forduló.

Napikispest 2019.03.18.

Filipes pletyka // először tegnap jött a hír, hogy Holender Svájcba, ahhoz a Luganóhoz igazolhat, ahol Vécsei is játszik. Ma már a csakfoci is lehozta.

edzőmeccs // ahogy az szokásos a válogatottas szünetben, ismét ezdőmeccst játszunk. Ezúttal a Győr melletti Lipóton fogadjuk az osztrák Mattersburgot pénteken délután háromkor, zárt kapuk mögött. (via honvedfc.hu)

osztályozókönyv // itt a hétvégi sorrend: Holender, N’Gog, Mezghrani, Lovric, Ben-Hatira. További részletek a szokott helyen: itt.

Nagyjából ez volt az elvárható (minimum)

Bp. Honvéd – FK Rabotnicki 4-0

A beharangozóban még azt írtam, hogy bár nem tudom hogyan lesz meg meg, de azért elvárom a két-háromgólos győzelmet, mert annyi legalább van a két csapat között. Persze, bele lehet, és kell is rúgni az igazoláspolitikánkba, mert egyszerűen nem létezhet olyan rózsaszín köd, ami kitakarná a gondokat, azonban ezt a Rabotnickit még a fakóval felhigítva is illenék kiejteni. Szóval lehetett reménykedni.

Őszintén, nem is értem azokat a felhangokat, akik egy szaftos kis kiesésről álmodoztak. Gondolom nem látták a kinti meccset, mert akkor nagyjából képben lettek volna az ellenfél játékerejével, valamint azzal az egyszerű ténnyel, hogy Budapesten legfejlebb meleg lesz, és közel sem elviselhetetlen forróság.

„Nagyjából ez volt az elvárható (minimum)” bővebben

A kerítés sem mindig átlátszó

Beitar Jerusalem – Bp. Honvéd 1-0 @ Telki, zárt kapuk

A legtisztább kilátás és egyben a legkényelmesebb belátás az edzőpálya sarkából, a hátsó kiskapun keresztülnézve érhető el. Ilyenkor a pálya mintegy kétharmada tárul a szemünk elé, ami elégséges lehet a brusztolós csapatok ellen, ahol a középpályák dominálnak, azonban elég rossz, ha a futballt véletlenül gólokra játszanák, mert egyik kapu sem látható ebből a szögből.

„A kerítés sem mindig átlátszó” bővebben

A kispesti duplagondol szerint duplapluszjó volt a hangulat, minden mást gondolni pedig gondolatbűn

Ne légy gondolatbűnöző!

Igen, ezzel az arcpirító mondattal sikerült lezárni a honvedfc.hu-n annak az MTK-Honvéd meccsnek a szöveges közvetítését, amelyik az Illovszky stadionban kezdődött, de már a Hidegkutiban fújták le. Ismételjük magunkban:

érdemes kijárni felkészülési mérkőzésekre,
érdemes kijárni felkészülési mérkőzésekre,
érdemes kijárni felkészülési mérkőzésekre,
érdemes kijárni felkészülési mérkőzésekre,
érdemes kijárni felkészülési mérkőzésekre

Vagy inkább ne.

„A kispesti duplagondol szerint duplapluszjó volt a hangulat, minden mást gondolni pedig gondolatbűn” bővebben