Mastodon

Je suis Jesuis

Véleménycikk egy szóhoz való viszonyról.

Kezdjük a közepéről.

A magyarfoci hétköznapjaihoz szorosan kapcsolódó témában szólalt meg a miniszterelnök a Trollfoci Instagram-oldalára kommentelve. Nem mintha nem férne hozzá más felülethez, azonban most ezt választotta. A sajtó természetesen lehozta.

A Nemzeti Sport jótollú szerzői, ahogy a 2022. október 22-i ZTE-Honvédon történteket, egyelőre a miniszterelnök szavait sem véleményezték. Akkoriban sokkal fontosabb téma volt a Ciprusról hazatérő Kisbognár, a Honvéd edzőváltása, valami zagyvaság Malonyaitól a monarchiákról, a Forma 1-ről és a fociról, valamint Thury Gábor írása a Fradiról, bár ebben az anyagban véleményt nyomokban sem találni.

Mielőtt azt gondolnánk, hogy az NS jótollú szerzőgárdája valójában csak megvárta a központi direktívát, vagy legalább az MLSZ döntését, csalódnunk kell. Az MLSZ hiába tiltotta el Monizt és büntette meg a Honvédot, a jótollú zsurnaliszták újfent csöndben maradtak: Somogyi Zsolt írt még egyet a Honvéd edzőiről, Thury valami előrelépésről beszélt a magyar fociban, Malonyait pedig továbbra sem érteni.

Nem volt, vagy nem volt egyértelmű a direktíva, és az MLSZ ítéletét önmagában nem tartotta a lap elégségesnek ahhoz, hogy az elmúlt évek egyik legnagyobb meccsidőben történt botrányát véleményezze.

„Je suis Jesuis” bővebben

Azabaj

Az a baj, azabaj, az a baj.

Ha nem mondanak semmit, az a baj, ha pedig mégis mondanak valamit, akkor az a baj.

Ha kijönnek pacsizni az a baj, ha nem jönnek ki, mert elsunnyognak, akkor az a baj.

Ha nem nyilatkozik senki az a baj, ha pedig megszólal, akkor a mondandója a baj.

Ha van tulaj az a baj, ha nincs tulaj, akkor az a baj.

Ha nálunk játszik, nem kell, minek van, ha eladjuk, miért adtuk el?

Ha fiatal az a baj, ha öreg, akkor meg az a baj.

Ha Honvéd az a baj, ha meg Kispest, akkor az a baj.

„Azabaj” bővebben

Cirkovic és Klafuric pipa

A jog és az erkölcs találkozása sűrű bazdmegezés közepette.

A Honvéd közleménye egyértelműen fogalmaz:

(…) rendezte a tartozását Lazar Cirkovic felé, így Dean Klafuric után a szerb védő is megkapta a neki megítélt összeget (…)

Vagyis nem átütemezés vagy egyéb megegyezés történt, hanem fizettek. A két összegből Klafuricé nyilvános (a FIFA oldalán elérhető). Esetében valamivel több, mint 40.000 euróról, vagyis mintegy 16 millió forintról van szó. Amennyiben a Sportalban leközölt számok valósak, úgy Cirkovic felé ennek nagyjából a négyszeresével tartozhattak.

„Cirkovic és Klafuric pipa” bővebben

Vasas-Hikomat vagy Haladás-Velorex? Netán MTK-Ortopédárugyár? Esetleg Metalcom-Honvéd?

Roncsderbivé tőkésített magyarfoci.

Egyetlen kétharmad másodosztályú idényünk alapján nehéz megítélni, hogy hol a helyünk a melyik hagyományosan NB I-es fellegvár nevezhető a legnagyobb balf*sznak a modern magyar foci történetében című vetélkedőben. Annyi viszont biztos, erős versenyzőként érkeztünk meg a mezőnybe.

  • a ZTE még az elején, 2013-ban esett ki, 2017/18-ban majdnem az NB II-ből is, majd a következő évben simán feljutott. Hét év másodosztály.
  • a Haladás 2020 óta a negyedik évét tapossa, és marad jövőre is. Legalább öt év másodosztály.
  • a Vasas a 2010/11-es, tehát az első teljesen NER-ben rendezett bajnokság óta a tizennégy idényből nyolcat az NB II-ben töltött. Jelenleg egy pontra van a feljutástól. A leghosszabb sorozata három év fent, négy év lent.
  • az MTK négyszer esett ki – és négyszer jutott vissza azonnal. Idén páros év van, tehát NB I-es.
  • a Diósgyőr az NB II-ből indult, azonnal feljutott, majd a klub történetében a leghosszabb ideig folyamatosan NB I-es csapatnak számított. Aztán kiesett, és csak másodikra jött vissza.
  • az ETO a rendszert a dobogón kezdte, 2013-ban bajnok volt, majd 2015-ben bukott Tarsoly és a Questor. Az ETO-t visszasorolták a harmadosztályba, ahonnan csak másodikra tudott feljutni. Az NB II-ben ez a hetedik idénye, és jelenleg egy pont előnye van a nem feljutó helyekhez képest. Ha idén nem jutnak fel a világ összes légiósával, akkor nehéz lesz megszorítani őket balf*szsági versenyben.
  • a Pécs szintén 2015-ben dőlt be, és repült a negyedosztályba, ahonnan lassan lépkedett előre. Ez a negyedik szezonja az NB II-ben. Érdekesség, hogy a Pécs az egyetlen nagy, ahol nem épült és nem épül új stadion. Vajon miért?
  • a Debrecen, ami a NER előtti évek és az átmenet kirakatcsapatától jutott el szorgos munkával az NB II-ig. Igaz, azonnal vissza is került. A játékgépek betiltása nem tett jót a klubnak, azonban hamar egymásra találtak az önkormányzattal, és a legújabb váltást már maga Kósa Lajos jelentette be.
  • a Kaposvár, Nyíregyháza, Siófok, Szeged szereplők az NB I. szempontjából marginálisak, bár mindegyiknek lenne története.
„Vasas-Hikomat vagy Haladás-Velorex? Netán MTK-Ortopédárugyár? Esetleg Metalcom-Honvéd?” bővebben