Mastodon

Távozók 2023-ban

Azért egy jó féregválogatottat össze lehetne rakni belőlük. Ja, várjatok: tavaly megcsináltuk Honvéd néven.

  • Luka Capan – AE Kifisias, Görögország.
  • Lazar Cirkovicnincs csapata, lelépési pénzt fizettünk neki.
  • Brandon Domingues – Debrecen, ingyen valamennyi pénzért, plusz százalék az esetleges eladásából.
  • Albi Doka – FK Tirana, Albánia, osztott tulajdonban a Honvéddal.
  • Richlord Enninnincs csapata, illetve van, a lett Spartaks Jurmala, ahonnan kölcsönbe érkezett, azonban ezt a klubot a lett szövetség idény előtt kizárta a bajnokságból, és azóta gyakorlatilag nem létezik.
  • Christian Gomis – szerződésbontás, majd pár napja aláírt Mezőkövesdre.
  • Vidar Ari Jonsson – Hafnarfjördur, Izland.
  • Lukas Kelmenz – Gornik Leczna, Lengyelország.
  • Nenad Lukic – Kína, valami apróért.
  • Nikola Mitrovic – BVSC, NB II.
  • Marko Petkovic – még januárban szabadultunk meg tőle, ráadásul nem kevés pénzért. Azóta sincs csapata.
  • Maxim Plakushchenko – Ligat ha’Al, Izrael.
  • Herdi Prenga – RFS, Lettország, ingyen.
  • Joao Samperionincs csapata.
  • Szappanos Péter – Paks, valami apróért.
  • Tamás Krisztián – Újpest.
  • Zsótér Donát – nincs csapata.
„Távozók 2023-ban” bővebben

Kundrák @ Honvéd

Bármit is mondtak, külön kiemelve a nem szeretnénk és/vagy nincs lehetőségünk többet igazolni részt, azt a vak is látta, hogy legalább egy középcsatárra szükségünk lesz. Egyszerűen mert nincs olyan játékosunk, aki célemberként lenne használható az ellenfél védősorában. Hiába mondták az ankéton, hogy az a stílus nem illene a játékunkba, ami igaz lehet hosszú távon, azonban a valóságban az NB II-ben játszunk, és most kell eredményeket elérnünk. Ehhez pedig reálpolitika kell, engedni valamennyit az elvekből, és berakni előre egy legalább 180 centis, 80 kilós, vagy nagyobb valamit.

Talán nem véletlenül pörgött pár lehetséges név az elmúlt hetekben:

  • Futács Márkó, 33 év, 196 cm, 96 kg
  • Bobál Gergely, 27 év, 188 cm, 83 kg – az nb1.hu-nak pár napja elismerte, hogy volt/van iránta érdeklődés.
  • Daru Bence, 29 év, 195 cm, 85 kg – a BVSC elleni felkészülésit a helyszínen nézte meg.

Akárhogy nézzük, mindegyik név a profilunkba vág, hiszen megfelel a méretbeli kritériumoknak, valamint a karrierje is megfeküdni látszott, tehát beleférhet neki akár a nem kiemelkedően fizető Honvéd ajánlata is.

„Kundrák @ Honvéd” bővebben

Gyula egyszer elsütötte a „Holman már a szép világ” c. rettenetet, és akkor megígértem magamnak, én soha nem fogom

Osztályozókönyv @ Bp. Honvéd – Kozármisleny 1-2

Mondjuk a Gut, Besser, Prosserre sokáig nagyon büszke voltam, kár, hogy egyszer sem tudtuk használni, és lett belőle végül egy közepesen kínos Gut, Besser, Eppel. Egyetlen jónak gondolt mondatot se hagyunk az út szélén.

A címben megidézett poszt hamarosan tíz éves lesz. Tartalmilag az U21-es válogatott egy 2013-as Bosznia-Hercegovina elleni 4-1-es győzelméről szól, ahol a gólszerzőket úgy hívták, hogy: Holman (kettő), Adorján és Baráth Boti. A csapat pedig így állt fel:

  • Jova (FTC)
  • Szolnoki (Videoton)
  • Otigba (Heerenveen)
  • Kelemen (MTK)
  • Baráth (Honvéd)
  • Vécsei (Honvéd)
  • Windecker (Paks)
  • Kleinheisler (Videoton) -> Adorján (Groningen)
  • Kovács I. (Videoton) -> Bacsa (Diósgyőr)
  • Bese (MTK) -> Holman (FTC)
  • Radó (Haladás)
„Gyula egyszer elsütötte a „Holman már a szép világ” c. rettenetet, és akkor megígértem magamnak, én soha nem fogom” bővebben

Elhunyt Török Péter

Kamaszkorunk edzője volt.

Pont egy átmeneti, forrongó világban érkezett Kispestre. A valódi nagyság évtizede már elmúlt, egy-két játékos maradt mutatóba, és ők is inkább visszatérők voltak. A rendszerváltás teremtette új feltételekhez először remekül alkalmazkodni látszó klubról fokozatosan derült ki, hogy nincs valódi tulajdonosa, hogy releváns tudás nélkül nem lehet fejest ugrani a profi futballba, hogy képtelen fenntartani az itthon sztárnak számító játékosokra alapozott működést. 1995-ben szinte az összes piacképes játékosa elhagyta, és bár sikerült közben pár jónak mondható nevet igazolni, az új keret többségét saját nevelésű fiatalok, illetve néhány légiós alkották.

1995 májusában, még a bajnokság alatt lemondott az edző, Kozma Mihály. Komora a régi harcostársat, az amúgy is Kispesten dolgozó Török Pétert nevezte ki idény végéig. Ekkor még bíztak De Vriesben, hátha lesz pénz.

Nem lett.

„Elhunyt Török Péter” bővebben

Megingó tervek?

Bp. Honvéd – Kozármisleny 1-2

A hétvégének két tervvel futottam neki, ahogyan a klub is: ebből egy közös metszet is volt – relatíve simán nyerni a Kozármisleny ellen, vagy ha csak nyögvenyelősen, amúgy csákvári módra sikerül, akkor úgy. A klub emellett szülinapot akart volna ülni vasárnap délután, én magam grillezni a srácokkal ugyanakkor. Ez három tervezett célkitűzés volt, amiből majdnem 0, végül egy darab valósult meg többé-kevésbé. Olvasóink számára a legnagyobb fájdalom, hogy ez a grillezés lett.

„Megingó tervek?” bővebben