Mastodon

Metalcom, vihar, NB II – vajon ki lehet az apokalipszis negyedik lovasasa?

Honvéd – Kozármisleny @ Bozsik, 17:30

Egészen csodálatos, és annyira #tipikuskispest módon megyünk neki az első hazai NB II-es meccsünknek, hogy engedjétek meg, elismerésem jeléül most elengedjem kicsit a billentyűzetet, és felállva tapsoljam meg az Életet, aki nem csak iskolát üzemeltet, hanem mellékállásban egy hatalmas rendező!

Eleve a stadion első meccse egy MTK-Fradi női bajnoki lett volna zárt kapukkal, és úgy kellett kisírni, hogy ne, ne alázzatok meg minket ennyire. Ha más nem, akkor legalább a fakó Szekszárd elleni bajnokija legyen, az mégiscsak Honvéd. Végül a fakó játszott, az akkor érvényben lévő Covid-szabályok teljes mellőzésével. Mintegy ötszáz ember a tribünön, amikor ötven nem lehetett együtt egy temetésen. Mindez persze a nyilvánosság teljesen kizárásával. A tesztmeccset rögtön egy zártkapus tétmeccs követte: Románia-Hollandia a szlovénokkal közösen rendezett U21-es Európa-bajnokságon.

Pár hónappal később, a hivatalos stadionnyitót a meccset megelőző napon mondta le az ellenfél, és játszunk helyette félhomályban egy tartalékcsapattal, mert a villanyhálózat nem működött teljes kapacitáson.

„Metalcom, vihar, NB II – vajon ki lehet az apokalipszis negyedik lovasasa?” bővebben

Nehéz helyzet, de vállalható célok, jó hangulat: ez az ankét tanulsága

Vannak olyan napok, amik munkában és egyebekben is remekül sülnek el, amikor mindennel hasítasz, jön az ihlet, ütemesen tudsz dolgozni, délután/este pedig valami program még meg is koronázza az addigi erőfeszítéseket; máskor viszont nyűglődés, szenvelgés, nem jön az isteni szikra, borzasztó. Szerencsére tegnap az első változatot éltem meg: kivételesen otthondolgozást nyertem csütörtökre, egész délelőtt készítettem elő háttér-olvasásokkal a délutáni elemző kört, mindezt a Kiserdő egy padján ülve vagy a telepen sétálgatva-jegyzetelve, délután aztán magamat is meglepő hatékonysággal mindezt gépre is vittem, egy pofás dolgozat formájában. Szóval a 17.45-kor bekapkodott uzsonnadinnye (az is remek volt) után teljes megelégedettséggel a szívemben rohanhattam ki a Bozsikba. (Nem egészen teljes elégedettséggel azért: sajnos a nagy jegyzetelés-írás közepette, hiába kezdtem reggel fél 8-kor, futásra nem maradt időm. Majd hétvégén.)

„Nehéz helyzet, de vállalható célok, jó hangulat: ez az ankét tanulsága” bővebben

Lesz majd poszt az ankétról, de

egész biztos nem tőlem, mert nem voltam ott. Konkrétan azért, mert semmilyen szinten nem érdekelt. Miután végiggondoltam, hogy Budó örökbecsű „megb*sszuk őket” mondatát leszámítva, valamint Mendelényi ormótlan surmóságát Lacival szemben, amire kellemetlenül rákontráztak többen a közönségből, történt bármi valóban érdekes dolog valaha egy ankéton? Nem – válaszoltam határozottan magamnak. Nyilván

  • az aktuális témák fognak pörögni: bírók, durvaság, Felcsút, óvni kéne, kártérítést kérni, és a többi elképesztő badarság. Még azon sem lepődnék meg, ha évtizedek óta meccsre járó emberek tennének fel ebbe a témakörbe sorolható kérdéseket. Mintha láttak volna már hasonlót korábban.
  • kit igazolunk, lesz még igazolás? A kérdések, amikre ankéttól és klubtól függetlenül mindenhol ugyanaz a válasz: Szeretnénk, lehetőségek, kivárunk, vannak páran talonban, ha mégis azonnal kéne valaki, bla, bla, bla.
  • aztán jönnek az emberek, akik három-öt perc hosszan tesznek fel egy kérdésnek látszó valamit, onnan kezdve, hogy együtt ultizott Tichyékkel, látta hajjal Bodonyi Bélát, majd pár további felesleges kurfli után, amikor leül, mindenki bambán néz: mégis mit kérdezhetett?
  • stb.
„Lesz majd poszt az ankétról, de” bővebben

Az idény első osztályozókönyvét kényelmesen húzta be a bravúrokat bemutató Dúzs

Osztályozókönyv @ Csákvár – Bp. Honvéd 1-2

A mérkőzés osztályzata (1-5)2,76
Helyezés idény végén (1-18, várakozás)2,43

A mérkőzést közepesnek értékeltétek, egy egyelőre fogalmunk sincs, hogy ez mit jelent. Majd ha látunk még meccset, és lesz hozzá pár osztályzat, akkor talán merünk bármifélét mondani.

A tavaly Hangulat-o-meternek nevezett helyezésre tippelésnél 2,43-at mondtatok most a végére, ami esetünkben inkább feljutót jelent, mint sem, viszont bajnokot egyértelműen nem.

„Az idény első osztályozókönyvét kényelmesen húzta be a bravúrokat bemutató Dúzs” bővebben

🐈 Eldurvult 🧶 az 🐾 értelmetlen 🐈‍⬛ cicaharc 🐱

A Honvéd oldalán egy egészen meglepő anyag jelent meg tegnap „A durvaság nem pálya” címmel. Benne a klub szóvá tette a csákváriak durvaságait, videós bizonyítékot villantott, miközben arra hivatkozott, hogy hét U21-es válogatott játékosa, és több fiatal tehetsége van, akiknek egy sérülés akár ketté is törheti a pályafutását. Jó lenne, ha a bírók jobban figyelnének, és védenék a játékosokat! A videót természetesen elküldték az MLSZ-nek is.

Miközben próbálja erős kiállásnak eladni magát, pár apróságon azért nagyvonalúan átlépett a Honvéd:

  • a meccsen valóban nyolc sárga villant, azonban ebből négyet mi kaptunk, és csak Dúzs időhúzásért,
  • valóban hét U21-es válogatott van a keretünkben, azonban Horváth Milán a padon talán nem volt komoly veszélyben,
  • és a többi.
„🐈 Eldurvult 🧶 az 🐾 értelmetlen 🐈‍⬛ cicaharc 🐱” bővebben