Mastodon

Horváth Dezső kifejelgetett bombáitól Hercegfalvi késeléssel felérő tizenegyeséig minden volt Újpesten, minden (is)

A Bozsik után valószínűleg Újpesten voltam a legtöbbször meccsen életemben. Ennek részben oka a válogatott, amely rendszeresen játszott ott a 2000-es években, és engem úgy általában a Honvéd mellett a válogatott érdekelt a legjobban nem a Tottenham Hotspurs, ezért rendszeresen jártam Újpestre válogatott meccsre (is)

Ez volt az egyik. Az időpont 2006. szeptember másodika, az ellenfél Norvégia, éppen megint ki volt mondva, hogy a kijutás a cél, de kaptunk egy négyest, elég azt a részt megnézni, amikor a második félidőben a Torghelle Sanyika beáll, és azonnal ki is harcol egy tizenegyest, mert a Sanyika az nem ilyen plázapicsa, hanem Kispest.

„Horváth Dezső kifejelgetett bombáitól Hercegfalvi késeléssel felérő tizenegyeséig minden volt Újpesten, minden (is)” bővebben

Napikispest 2017.11.17.

  • szezonzáró // a Honvéd meghirdette a Paks elleni őszi szezonzáró facebookos eseményét, ami önmagában még nem lenne hírérték, minden meccset meg szoktak hirdetni, azonban az már igen, hogy ebben egy szó sincs arról, hogy azon a meccsen búcsúzna a Bozsik. Úgy néz ki, itt egy újabb közvetett bizonyíték arra, hogy a tavaszt még otthon kezdjük.

Tizenegy éve

Ma tizenegy éve, hogy Öcsibácsi nincs közöttünk. Nehéz, és talán felesleges is bármit írni róla, annyira központi figurája, igazodási pontja az életünknek, a szurkolásunknak, a kispestiségünknek.

A mindenféle kötelező megemlékezés helyett inkább megmutatnám az egyik kedvenc képemet: a bárpultot támasztó Puskás Ferenc. 1982-ben készült a régi Budapest Sportcsarnokban, ahol valami rendezvényen lépett fel, a riporter Déri János. Egy évvel a hazatérése után, mint ha mi sem történt volna, a bal könyök hanyagul a pulton, és megy a duma.

Nekem ő Puskás.

A 2006-os szomorú nap krónikáját itt olvashatjátok, a fotó pedig a Fortepan remek gyűjteményéből van és Urbán Tamás képe.

Napikispest 2017.11.16.

  • micsoda véletlen // kémeink jelentették, hogy az egyik munkaügyi bíróságon egész véletlenül belefutottak egy másodfokú tárgyalásba, és ha jól értették, akkor a téma egy pár évvel ezelőtti „felmondás jogellenessége” volt. A felperes egy külföldi állampolgár, foglalkozását tekintve edző, az alperes pedig egy budapesti futballklub, és a tárgyalás vége állítólag az lett, hatályon kívül helyezték az elsőfokú döntést.
    • egyelőre ennyit tudunk, és nyomozunk tovább. Például azt, hogy az ilyen tárgyalásokról hol van adatbázis? Mármint létezik olyan weben is elérhető, kereshető valami, ahol beírom, hogy bíróság, nap és kidobja, hogy milyen nyilvános tárgyalás volt?
  • bíróküldés // Bognár Tamás fúj szombaton az Újpest ellen. A taccsbírók: Buzás Balázs és Georgiu Theodoros, az alapvonalon Molnár Attila és Gaál Gyöngyi, tarcsiban pedig Király Krisztián.
    • Bognár legutóbb Felcsúton, a Videoton ellen vezetett nekünk, ami után mi büntetést kaptunk a bíró szidalmazásáért, a bírót pedig valószínűleg elmeszelték, mert a következő fordulóban még az alapvonalra sem jelölték.
  • születésnap // Latifu ma 28. Boldogat.

„Napikispest 2017.11.16.” bővebben