Mastodon

Feljutás: első esély

Szeged–Kispest @ Szeged, vasárnap 17:00

Nagyon egyszerű a helyzet: először van matematikai esélyünk feljutni, tehát b*sszuk tele a szegedi vendéget, és szurkoljuk ki. A matekról itt olvashatsz részletesen, bár felesleges kattintanod, mert a lényeg egy mondat: legalább annyi pontot kell szereznünk, mint a Kecskemétnek Kozármislenyben. Ennyi.

Minket most egyedül az érdekeljen, hogy vasárnap keljünk útra, autóval, vonattal, vagy akár felőlem bringó hintóval (mondjuk ahhoz elég korán kell indulni), a lényeg, hogy minél többen legyünk ott, mert szükség lesz ránk.

„Feljutás: első esély” bővebben

Amennyiben a tabellán az egyes klubokhoz tartozó pontszámokat számtani sorozatokként fogjuk fel, akkor: megvan a feljutás!

Karcag–Kispest 0-1

_semmit sem látni, azonban néha nem hátrány

Szimpatikus hely a karcagi stadion. Nem néz ki rosszul, arányos, nincs vele semmi gond. Egy ilyen beruházásnak több értelmét látni, mint a közeli, közel 5 milliárd forintba fájó, de legalább teljesen kihasználatlan sámándobnak.

Nincs vele semmi gond, egészen addig, amíg nem a kapu mögötti vendégszektorból tervezed megnézni a meccset. Onnan ugyanis konkrétan lószart se látni. Ha nem szerzel a lelátó felső két sorának egyikén helyet, akkor gyakorlatilag szintben vagy a pályával, és mivel a stadion multifunkciós, így lesz előtted egy futókör valamint egy kerítés, a játékosok is kitakarnak, szóval el lehet képzelni, hogy a túloldali kapunál történtekből mennyit fogtunk fel a meccsen.

„Amennyiben a tabellán az egyes klubokhoz tartozó pontszámokat számtani sorozatokként fogjuk fel, akkor: megvan a feljutás!” bővebben

Tanmese a feljutásról, valamint a bajnoki rendszer értelmetlenségéről

A kulcs az alsóház.

_elvették április 12-t :(

Nem szép dolog elvenni a szurkolóktól a dupla eredményvárót. És ezt nem csak én gondolom így, hanem az Elnök úr is.

„Tanmese a feljutásról, valamint a bajnoki rendszer értelmetlenségéről” bővebben

Újabb hatalmas lépést tettünk a minimális cél felé, miközben figyelembe vettük a maximális célokat is

Csákvár–Kispest 0-2

Abban a pillanatban, ahogy megláttuk a kezdőt egyértelmű volt: Feczkó bevállalja, és rápihentet kulcsembereket a csütörtöki, Diósgyőr elleni hazai kupameccsre. Ahol a négy közé lehetne jutni.

  • Szabó Alex helyett Pauljevic,
  • Hangya helyett – a nyáron pont Csákvárról igazolt – Varga Bence,
  • Szabó Tibor/Kesztyűs helyett visszatért Pekár,
  • Szamosi helyett Kállai Kevin,
  • Kántor helyett Nyers,
  • Medgyes helyett Gyurcsó,
  • és november eleje után végre újra kezdett egy bajnokin Zuigeber.

Bevállalós, pláne úgy, hogy Szamosi, Szabó Tibor és Pinte a padon sem volt, vélhetően velük egyéb probléma lehetett. Reméljük semmi komoly.

„Újabb hatalmas lépést tettünk a minimális cél felé, miközben figyelembe vettük a maximális célokat is” bővebben

A matek is igazolja, hogy mennyire kellett a Videoton elleni győzelem

A történelmi tapasztalat és a tabella.

📈 16 forduló után úgy állunk, hogy a többiek teljesítményét figyelembe véve, a hátra lévő meccseken nekünk 1,5 pontos átlag is elég lehet a feljutáshoz. ℹ️ Hogy érthető legyen, az 1,5 pont per meccs jelenleg a 6. helyen álló Karcag teljesítményével azonos.

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2026-02-03T16:01:57.077Z
„A matek is igazolja, hogy mennyire kellett a Videoton elleni győzelem” bővebben