Mastodon

Ismét sima volt

Honvéd–Budafok 3–0

Eddig minden a terveim szerint alakul. Idézném magamat július elejéről:

Az első pillanattól dominálni kell, már az első ellenfelet mind játékkal, mind fizikummal, mind erőszakossággal a földbe kell döngölni, legyen az bármilyen szimpatikus kiscsapat. Aztán a másodikat, harmadikat, negyediket is, hogy meglegyen a tekintély. Szeptember elejére nagyjából 15/15 ponttal és 20-3-as gólkülönbséggel kell állni.

A Videoton sima hármas volt, a Budafok megúszta hárommal, a Videoton ellen négy sárga és egy kétsárgás piros, a Budafok ellen öt sárga. Van közte pofázás, szükségtelen durvaság, és sima fault is. A fizikumra sem lehet panasz, és mindkét ellenfél edzője kimelte, hogy mennyivel előttük járunk.

Elégedett vagyok.

„Ismét sima volt” bővebben

Idén bravúr volt nem feljutni, jövőre viszont kötelező (mármint nekünk)

Mindenféle NB II.

Tegnap lejátszották az osztályozók első meccsét, vagyis még egy visszavágó, és kialakul a következő idény mezőnye:

  • Nagykanizsa–Karcag 2-2 // két exkispesti (László Dávid, Nagy Mihály Krisztián) góljaival hamar vezetett 2–0-ra a Nagykanizsa, azonban az utolsó percekben egyenlített a Karcag. További exkispestiek: Szűcs Kristóf és Constantinescu a Karcagnál, valamint Gabala Krisztián a Kanizsa padján.
  • Mosonmagyaróvár–Tiszakécske 0–3 // Exkispestiek: Deák István (játékos), Gera Zalán (akadémia) és Kitl Miklós (preakadémia) a Mosonmagyaróvárnál, és meglepő módon senki a Tiszakécskénél.

A Nagykanizsának örülnék, a Karcag új helyszín lenne, a Mosonmagyaróvár–Tiszakécskéből viszont inkább az utóbbi, mert legalább közelebb van. 110 km és 75 perc vs 191 km és 135 perc.

„Idén bravúr volt nem feljutni, jövőre viszont kötelező (mármint nekünk)” bővebben

Egyszerű helyzetek a bajnokságokban

Legalább nekünk is osztottak lapot.

Az utolsó hétvégére is maradtak viszonylag fontos és egyéb eldöntendő kérdések. A Fradi vagy Felcsút talán a legnyomasztóbb, de mégis mit vártunk a NER tizenötödik évétől? Piaci viszonyokat, versenysemlegességet, sportszerűséget? Még az MLSZ is elismeri a legújabb stratégiai programjában, hogy az ilyesminél mi sem áll távolabb a magyar labdarúgástól.

A másik számunkra érdekes az NB II. feljutója, mert a franc se szeretné végignézni, hogy az a párszáz Vasas-drukker előttünk örül a sikernek.

  • szombat, 17:30 – eldől az NB I. kiesője: Videoton vagy DVSC?
  • szombat, 20:00 – eldől az NB I. bajnoka: Fradi vagy Felcsút?
  • vasárnap, 17:00 – eldől az NB II. kiesője: Gyirmót vagy Ajka?
  • vasárnap, 17:00 – eldől az utolsó osztályozós hely az NB III-ban: Karcag vagy DEAC?
  • vasárnap, 17:45 – eldől az NB II. másik feljutója: Kazincbarcika vagy Vasas?
„Egyszerű helyzetek a bajnokságokban” bővebben

Majdnem hivatalos: jövőre is másodosztály

Szeged–Honvéd 0–0

A Kazincbarcika győzelmével és a szegedi pontvesztésünkkel idén (is) lemondhatunk a feljutásról. Három forduló alatt lehetetlen 12 pontot behozni.

A Gyirmót megtette a szívességet, hogy nem nyert, ahogy a Békéscsaba is, azonban mivel nekünk csak döntetlenre futotta, a bentmaradás még nem dőlt el, vagyis az osztályváltás kérdése egyelőre csak felfelé zárt előttünk, lefelé még mindig nyitott. Három forduló, nyolc pont előny. (Nyilván meglesz, viszont rögzítsük a tényeket: egyelőre még nincs.)

További történések: a Szeged és a Mezőkövesd bentmaradt, a Kisvárda feljutott.

„Majdnem hivatalos: jövőre is másodosztály” bővebben

Az idei talán minden idők leggyengébb enbékettője

Rettenetesen sikerült időzítenünk.

Ha a 26 forduló után egyaránt 45 pontos Vasas vagy Kazincbarcika, esetleg mindkettő megnyerné mind a négy hátra lévő meccsét (mindkettő játszik még velünk!), akkor is legfeljebb 57 pontjuk lehet, ami 30 meccsen egész pontosan 1,9 pontos átlagot jelentene. Ilyen alacsony pontátlaggal legutóbb 2015-16-ban jutott fel csapat, mégpedig a Mezőkövesd (1,9) a Gyirmót mögött (2,17).

Innentől tehát minden egyes vesztett pont azt jelenti, hogy az elmúlt évek, de talán minden idők leggyengébb NB II-es feljutója lehet a végül a második helyen végző csapat.

„Az idei talán minden idők leggyengébb enbékettője” bővebben