Mastodon

Tavaly ilyenkor azt sem tudtuk mit jelent az enbékettő, viszont egy év alatt annyira kiismertük, hogy már a saját feljutásunkban sem bízunk

Pedig valahol azt gondolná az ember, egy ilyen klub mindenkori tulajdonosa mindent megtesz azért, hogy meglegyen a feljutás.

Vasárnap kezdődik a szezon. Egyelőre lehetetlen bármit mondani, hiszen esetünkben egy lobbiban, sőt egy purgatóriumban rekedt klubról beszélünk, és most arra várunk, hogy a fejesek eldöntsék, a pokol melyik bugyra nyíljon meg előttünk.

Értitek, egy olyan klub, ahol papíron van tulaj, de azok szarnak bele, miközben állítólag lenne helyettük új résztulaj, gondolom a hitelező banktól függő mértékben, azonban ő pénzt egyelőre nem, viszont dirigáló-ordibáló embert már küldött helytartónak. Közben az egyik játékosunk visszavonult, mert jobban érdekli fiatal harmincasként a vaníliafagyi, mint a labdarúgás. A liverpooli akadémia az életre készít fel.

Legalább Brockhauser visszatér kapusedzőnek. Ami önmagában talán nem lenne érdekes, volt nálunk korábban (Pascal Borel, Rabóczki, Németh Gábor, Tóth Iván, Kemenes), azonban ránézve kicsit a pályafutására, most fogtam fel, hogy bakker, már Brockhauser is hatvan éves. Mondjuk simán lehet, hiszen fater 77 lenne, és ennyi korkülönbség általában szokott lenni egy érettségiző diák és az egyik tanára között. Nagyon repül az idő, bzmg.

Ilyenkor feltűnő, mennyire furcsa dolog a perspektíva, hiszen innen nézve hirtelen semminek tűnhet az a röpke huszonnégy év, amennyit vártunk a legutóbbi bajnoki címre, pedig pontosan tudjuk, hogy hosszú volt, nagyon hosszú. 1993-ban a bajnokcsapat kapusa, a most hatvan Broki zsenge huszonkilenc volt. Valahol eltűnt cirka húsz év.

„Tavaly ilyenkor azt sem tudtuk mit jelent az enbékettő, viszont egy év alatt annyira kiismertük, hogy már a saját feljutásunkban sem bízunk” bővebben

A következő két vasárnap rendezik az osztályozókat

A Békéscsaba elég valószínű, a többi majd kiderül.

Az NB II. létszáma a következő idényre 18-ról 16 csapatra csökken. Ez úgy néz ki, hogy:

  • feljutott innen a Nyíregyháza és az ETO -2
  • kiesett ide a Kisvárda és a Mezőkövesd +2
  • kiesett innen a Pécs, Siófok, Tiszakécske és Mosonmagyaróvár -4
  • nem kapott licencet a Haladás -1
  • feljut a négy NB III-as csoport csoportgyőzteseiből kettő osztályozóval +2
  • és az MLSZ eldönti, hogy a versenyszabályzat szerint ki a legjobb nem feljutó, és neki felajánlják a feljutást +1
  • összesen: -2, tehát marad 16
„A következő két vasárnap rendezik az osztályozókat” bővebben

Pár apróság még nem dőlt ez a NB II-ben: például a feljutás, a kiesés – és a mi helyzetünk

A legjobb helyezésünk a bajnokságban a harmadik volt, rögtön az első fordulót követően. Utána gyorsan megzuhantunk, viszont legalább egész évben bravúrosan tartottuk az alsóház közepét, az ún mocsarat. Feljutó helyen egyetlen pillanatig sem álltunk, és ha ez számít bármit, akkor kieső helyen sem.

Az idény döntő többségét, szám szerint a 33-ból 27 fordulót a 9-12. helyeken töltöttük. Erre mondjuk testvérek között a masszív alsóházat, és a világ vicce, hogy a csillagok végtelenül szerencsés együttállása esetén nemhogy a felsőház, de még a hatodik hely is meglehet idén.

„Pár apróság még nem dőlt ez a NB II-ben: például a feljutás, a kiesés – és a mi helyzetünk” bővebben

Idén nem szóltunk bele a feljutásba (pedig kétszer vertük az ETO-t és kétszer kikaptunk a Vasastól), azonban nagyon sok tapasztalatot szereztünk, és fontos dolgokat láttunk magunk körül

Ha ebből az idényből nem tanulunk, akkor tényleg megérdemeljük a sorsunkat.

A lényeg viszont az, hogy beszari focival nem lehet feljutni az NB II-ből. Hiába van kevés veresége a Vasasnak és a Szegednek, ha a többi meccsükön nem üzembiztos a győzelem. A kevés vereség nem a többieknél jobbság bizonyítéka, hanem a kockázatkerülésé egy jó kerettel.

„Idén nem szóltunk bele a feljutásba (pedig kétszer vertük az ETO-t és kétszer kikaptunk a Vasastól), azonban nagyon sok tapasztalatot szereztünk, és fontos dolgokat láttunk magunk körül” bővebben

Hivatalos: jövőre is másodosztály (legfeljebb)

Honvéd – Szeged 0-1

_feljutómatek

A Szeged elleni vereséggel, és az ETO győzelmével ebben az évben hivatalosan is elúszott a feljutás. 21 ponttal mennek előttünk, amit hét forduló alatt pontszámban ugyan be lehetne érni, azonban nekünk mindössze 8 győzelmünk van, az ETO-nak pedig 17, és holtversenynél a több győzelem számít. Ráadásul az utolsó előtti fordulóban ETO-Vasast rendeznek, ahol valamelyik csapat biztosan szerez pontot, tehát abban sem bízhatunk, hogy mind az ETO, mind a Vasas kinullázza magát a továbbiakban.

Gratulálunk, srácok, gratulálnunk, kedves Honvéd, huszonhét (27!) fordulón át élt a matematikai remény. A másodosztályból az elsőbe. Mi ez, ha nem dicséretre, a klub történelméhez méltó cselekedet?

„Hivatalos: jövőre is másodosztály (legfeljebb)” bővebben