Mastodon

Napikispest 2024/06/23

Állítólag aláírtak valami előszerződést a klub eladásáról – írja az NSO. Bla, bla, bla, semmi új infó nincs benne. Az nb1.hu szerint viszont 500 milliós lehet a következő idény költségvetése, ami azért is nevetséges, mert egyrészt nevetségesen kevés, másrészt a döntő többségét (300+ milliót) az MLSZ fiatalkvótájából is ki lehet szedni, tehát valójában egy nullás befektetéssel terveznek. Az ilyen megoldások általában nem a feljutásról szólnak.

Állítólag a válogatottnál dolgozó Laczkó Zsoltot szeretné a Honvéd az NB III-as csapata edzőjének. (via csakfoci)

Aztán bedobták Herjeczki Krisu nevét is, mint aki visszatérhet Kispestre. Legutóbb a Nyíregyházával jutott fel az NB I-be, előtte pedig Gyirmóton játszott Csertőinél.

Kilenctől Magyarország – Skócia. Nyerni kell, hogy egyáltalán számolgathassuk a továbbjutási esélyeket. Ugyanitt: Botka lehet a 100. válogatottsága az akadémiának. A 99. Gazdag volt a németek ellen.

„Napikispest 2024/06/23” bővebben

Elsőfokon nem kapott licencet a Haladás, de ez nem jelenti azt, hogy emiatt bentmaradunk

Május 10-én az MLSZ Elsőfokú Licencadó Bizottsága a hiánypótlást követően is elutasította a Haladás licenckérelmét. Az elutasítás azt jelenti, hogy a Haladás még fellebbezhet, azonban fontos tudni, hogy másodfokra új dokumentum már nem nyújtható be, és a másodfokon eljáró bizottság ugyanabból fog dolgozni, mint az elsőfokú. Magyarán a másodfok arra jó, ha az elsőn tévedés vagy formai hiba történt.

Ha a Haladás nem fellebbez, vagy másodfokon is elutasítják a licenckérelmét, akkor NB III-as amatőr licencet kérhet, viszont az NB II-be akkor sem nevezhet, ha a pályán elért eredménye alapján erre jogosult lenne.

Rögtön felmerül a kérdés: akkor most bentmaradt a Honvéd, ha az utolsó három már nem előzhet meg minket, és a Haladás nem indulhat jövőre?

A válasz egyszerű: nem.

„Elsőfokon nem kapott licencet a Haladás, de ez nem jelenti azt, hogy emiatt bentmaradunk” bővebben

Córesz van a fakónál is

Szerencsére a női és az öregfiúk csapat menetel.

A 2023/24. évi NB III. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság négy csoportjának két legrosszabb 13. helyezett csapata ( 2 csapat ) és a 14-16. helyezett csapata ( 12 csapat ) kiesik a 2024/25. évi Megyei-Budapesti I. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságokba.

via A 2023/24. évi NB III. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság versenykiírása

Jelenleg így állunk a tabellán (győzelem, gólkülönbség, pont):

  1. Honvéd, 7, -13, 27
  2. Kecskemét, 6, -4, 25
  3. Szeged, 6, -4, 25
  4. Füzesgyarmat, 5, -50, 18
  5. Cegléd, 3, -51, 13
„Córesz van a fakónál is” bővebben

Bakker, jól elcseszték október elsejét

Pedig mennyire jól indult. Az eredeti tervek szerint tizenegytől játszott volna a fakó, majd ugyanott öttől a nagycsapat a Szeged ellen Szegeden.

Erre a fakót áttették szeptember 30. (szombat) tizenegyre.

Francba. Ennyit az egésznapos szegedi programról.

„Bakker, jól elcseszték október elsejét” bővebben

Négytől ESMTK-Honvéd (kiscsapat)

A meccs Erzsébeten lesz, a beugró ezerötszáz, tessék jönni.

Minden tiszteletem a különböző felületeken a fiatalokról okoskodó szakértőké, azonban tisztelettel kérdem, mikor látták őket játszani egyáltalán? Mert a fakó meccsein alig-alig lézengenek a népek.

„Négytől ESMTK-Honvéd (kiscsapat)” bővebben