| idény | km | db | átlag |
|---|---|---|---|
| 2017-18 | 1886 | 13 | 145 |
| 2018-19 | 2165 | 13 | 167 |
| 2019-20 | 2094 | 13 | 161 |
| 2020-21 | 1715 | 11 | 156 |
| 2021-22 | 1779 | 12 | 148 |
| 2022-23 | 1868 | 12 | 156 |
| 2023-24 nb2* | 2094 | 13 | 161 |
Címke: NB II
A legfontosabb nem lett kimondva egyedül, hogy: egyértelmű célunk az azonnali visszajutás
Kun Gergely hosszan nyilatkozott a klubhonlapnak, mi pedig még hosszabban darabjaira szedtük.
Kellett hozzá két és fél nap, mire a kiesés után érdemben megszólalt valaki a klubtól. Azt nem vártuk, hogy Bozó tulajdonos álljon ki a nép elé, ahogy eddig sem tette, cserébe a másik tulajdonosnak, Mendelényinek egy szavát sem hittük volna. Emlékezhetünk, tavaly, három évvel a klub átvétele után a komplett szakmai bukást a Hemingway-éra nyakába próbálta varrni. Akkora elmúltnyolcévezést tolt, hogy a Bozsikban is hallani lehetett a Rogán-féle propagandaminisztériumból kihallatszó elismerő csettintést.
Igazából Kun Gergelyre (lassan elhagynám a Kunkettőt) voltunk kíváncsiak. Nagyjából az egyetlen figura, akinek a szavára talán érdemes figyelni most Kispesten. Ha valaki nem ismerné: Kun Gergely a klub ügyvezetője, magyarán a tulajdonosok őt bízták meg azzal, hogy gondozza, fejlessze a befektetésüket. Magyar valóságra lefordítva: Állambácsi tavaly valamikor elzárhatta a pénzcsapot, tehát a tulajdonosoknak zsebből kéne beletenni a klubkasszába a hiányzó pénzt. Ezt nyilván nem akarják, tehát jött egy ember, aki rendbe teszi annyira a gazdálkodást, hogy a kipótolandó pénz a lehető kevesebb legyen.
„A legfontosabb nem lett kimondva egyedül, hogy: egyértelmű célunk az azonnali visszajutás” bővebbenDélczeg feliratos Ceolin mez van?
Honvéd – Mezőkövesd 0-0
tette fel a kérdést pár évvel ezelőtt egy elkeseredett szurkoló az ajándékboltban. Hiába, ún. középcsapatként könnyen viccel az ember.
Aztán megjöttek Nagytudásúék, idehozták a Haverokat, majd a haverok haverjait, mi lettünk a Dunakeszi Honvéd, vagy a Kinizsi Külügy, a fene tudja melyik, és nekiálltak dolgozni.
Kellett egy jó három év, mire eljutottunk idáig. Konkrétan a kiesés szélére, amikor bár úgy tűnik, még mindig rajtunk múlik, hiszen pontelőnyünk van, az igazság azonban az, hogy morálisan teljesen szétestünk.
Ennek a klubnak, így, ebben a formában vége.
Mindegy mi lesz a bajnokság eredménye, mindegy, hogy hol végzünk, ennek itt vége kell legyen. Semmi létjogosultsága nincs.
Többnapiholtszezon 2022/01/14
Összefoglaló poszt a dolgok lassú történéséről.
2022/01/11
marad a tizenkétcsapatos NB I // jelentette be az MLSZ, vagyis ennyit arról a népszerűen terjedő elméletről, hogy idén minden mindegy, úgyis létszámot emelnek.
- ellenben // az NB II két lépésben 16 csapatra szűkül, és egészen döbbenetes módon nem a következő szezontól, ahogy szokták volt bevezetni a módosításokat, hanem a következő utánitól, hogy legyen idő felkészülni rá.
- a bejelentés legjobb rész pedig ez volt // idézem: Az MLSZ elnöksége továbbra sem tett le az OTP Bank Liga létszámának növeléséről. Ennek feltétele a már végbement infrastrukturális fejlődés és pénzügyi stabilitás mellett az akadémiai munka, az utánpótlás-nevelés színvonalának, továbbá a magyar játékosok arányának jelentős növekedése. Ezek megvalósulásáig a jelenlegi lebonyolítási forma marad érvényben.
- tehát // akkor lehet több csapat, ha több lesz a magyar játékos és a fiatal, de pont a létszám miatt nem lesznek többen, hiszen ki a fene akarna kockáztatni?
- ja, és a pénzügyi stabilitásról // egyértelműen Bánki Erik jut eszembe, aki nagyjából az idei évre jósolta, hogy az NB I-es és NB II-es klubok piaci alapon lesznek képesek a saját lábukon létezni. Évek óta vinnyogok a röhögéstől, ha visszanézem a fejét, ahogy kimondja ezeket a szavakat. És értitek, ő a parlament gazdasági bizottságának az elnöke, valamint tagja az MLSZ elnökségének. A valóság mindeközben vígan hullahoppozik tüllszoknyában és jól bebaszva a hátsókertben. Gurgulázószmájli.
Mindenegyéb 2020.07.20.
- gondolom csak számomra értelmezhetetlen, hogy //
- az NB I. gólkirály-várományosa (Feczesin) télen az NB II-es Vasasba igazol,
- az NB I-ben negyedik, kupában ezüstérmes Mezőkövesd alapembere (Pekár) az NB II-es Vasasba igazol,
- az Újpest csapatkapitánya (Litauszki) az NB II-es Vasasba igazol.
- a Fradiból Kövesden kölcsönben játszó, és a posztján kimagasló idényt záró Silye az NB II-es Vasasba igazol,
- az NB I. gólkirálya (Radó) az NB II-es Vasasba igazol.
- Tischler, Zöldesi, Poór Patrik az NB II-es Debrecenben igazol.
bazz // még a végén tényleg érdekesebb lesz jövőre a másodosztályt követni.