Mastodon

Ha le kell menni kutyába, akkor legyünk a kutyák királyai

Csákvár – Kispest @ Csákvár, 19:00

Kattintás: új bejegyzés. Kezdjük.

  • új idény,
  • új liga,
  • új csapat,
  • új edző,
  • új mez,
  • új ellenfél,
  • új stadion,

annyi minden új.

Igazából nem szeretem a változást, és nehezen viselem, ha ki kell mozdulni a megszokottból. Nem a lehetőségektől, a bizonytalanságtól félek, hanem azt a munkát sajnálom legtöbbször beletenni a változásba, ami az új megszokásához kellene, és inkább beleteszek jóval többet, hogy maradjon minden még egy kicsit a régiben. Igen, az elv és működés nagyon hasonlít a kisgyerekek toporzékolására.

Viszont ez a változás most kellett. Az elmúlt évek Honvédjának (értsd: Metalcom-Honvéd) mennie kellett, hogy megtalálhassuk a mélyén a Kispestet.

„Ha le kell menni kutyába, akkor legyünk a kutyák királyai” bővebben

Vasárnap elrajtol az NB II., ez pedig egy kérdezz-felelek hozzá

Pár technikai apróság, mert sok minden szokatlan lesz nekünk.

a fő meccsnap // vasárnap. Kivéve, ha a vasárnap valamilyen komolyabb ünnepnap, mert akkor lehet szombat. További kivéve, ha a tévé kijelöl közvetítésre, mert akkor hétfő este játszol.

a tévé // nem sieti el a dolgokat. Amíg az NB I-ben pár hétre előre lehetett tudni a menetrendet (jelenleg az első két forduló van meg ott is), addig az NB II-ben megvan egész őszre, és ezt módosítja a tévé azzal, ha közvetíteni akar valamit. Simán előfordulhat, hogy a hetet még úgy kezdjük, hogy vasárnap játszunk, aztán szerdára kiderül, hogy inkább hétfőn. (A Csákvár és a Kozármisleny ellen nem kell félni, mert mindkét héten NB I. lesz a hétfői tévés programban.)

meccsnaptár // ide kattintva tudsz rá feliratkozni.

„Vasárnap elrajtol az NB II., ez pedig egy kérdezz-felelek hozzá” bővebben

Fogalmam sincs mit jelent egy BVSC elleni 6-1

Dúzs – Kovács N., Szabó A. (Horváth M., 38.), Kálnoki-Kis (Kocsis G., 66), Benczenleitner – Adorján, Eördögh [csk], Keresztes – Kocsis D. (Krajcsovics, 80.), Kerezsi, Átrok

gól: Kerezsi (9., Átrok), Kocsis D. (12., Kerezsi), Kerezsi (41.), Kovács N. (47.), Adorján (80. — tizenegyesből), Keresztes (89.)

Tizennégy játékossal, mindössze három csere, és abból egy Szabó Alex orrtörése miatt. Csupa K-vezetékneves akciógól, és csupa K-keresztneves büntető. Pinezits mester is érezhette a flowt, hiszen a végén behozta a kis Klagenfurtot, Krajcsovicsot, hátha. (Kicsit hiányoltam Kálnoki-Kistől egy duplázást!)

Ellenben azon túl, hogy remek meccsélmény volt a vasárnap délelőtt, tartom a címben megfogalmazott állítást: fogalmam sincs mit jelent egy BVSC elleni 6-1.

disclaimer: a poszt már megvolt hétfő reggel, azonban egyrészt RW is oda időzítette a saját posztját, valamint utána beesett egy nem várt leállás. Ja, és a többi gólpasszt még vissza kéne néznem. Majd alkalomadtán frissítem az anyagot.

„Fogalmam sincs mit jelent egy BVSC elleni 6-1” bővebben

Annyira nincs pénz, hogy kénytelenek vagyunk azt a keveset is égetni, ami van

Egyszerű matematika következik.

Az elsőhöz hasonlóan a másodosztályban is kapsz a központi bevételekből egy fix részt, amennyiben megfelelsz a szövetség ajánlásainak. Nagyon leegyszerűsítve: ha nem játszatsz külföldit, akkor megkaphatod a tőled elvont jogok (tévéközvetítés, szerencsejáték, marketing) után járó pénzek rád eső részét, nagyjából évi 250 millió forintot.

Az NB I-ben ugyanez a pénz elérheti az évi 7-900 millió forintot is.

Számoljunk.

„Annyira nincs pénz, hogy kénytelenek vagyunk azt a keveset is égetni, ami van” bővebben

Megvan a sorsolás: Csákváron kezdünk

Nem lesz egyszerű fogadni minket egy köhögve kétezres stadionban.

Viszont összejött a Siófok nyárra: augusztus 19. környékén, vagyis még egy pontot kihúzhatunk pipával.

Vasas – Kispest: november 5. környékén.

Ha minden jól megy, akkor jövő májusban, nagyjából a kiesés évfordulóján, a Szőnyi úton búcsúzhatunk az NB II-től. És remélhetőleg már ünnepelhetünk valamivel korábban Ajkán, Kazincbarcikán, esetleg Mosonmagyaróváron. De az sem baj, ha csak a Vasas ellen otthon.

„Megvan a sorsolás: Csákváron kezdünk” bővebben