Mastodon

Kéthetikispest #2023/12/30

Ha jövőre is ilyen lesz a karácsony, akkor már most tűkön ülve várjuk.

Igen, belefeledkeztünk a bejgli, töltöttkáposzta, halászlé, szénsavas üdítő, hashajtó verklibe, miközben a délutánokat és estéket mindenféle évzáró eseményeken töltöttük aktív sörözéssel. Mintha januártól, vagyis holnaputántól nem ugyanaz a verkli menne, mint a mögöttünk hagyott óévben. Cserébe viszont nemigen volt poszt, pedig bőven lett volna miről írni a szépemlékű labdabiztostól („Magyar Futball és Egyéb Más Varázslatos Dolgok”) eredeztetett mottónk mentén:

Független szurkolói blog a Bp. Honvéd múltjáról, jelenéről, jövőjéről, a csapatról, a klubról, a kispestiségről, Puskásról, Hidi Patrikról, utánpótlásról, túrákról és úgy általában mindenről, valamint az életérzésről.

A napló kedvéért most mégis bedobálunk pár keresetlen hivatkozást egy posztba, és próbáljuk nem kommentálni őket.

„Kéthetikispest #2023/12/30” bővebben

Nem tudom egyelőre kinek, de: viszlát

Szeged – Honvéd 1-0

Eredetileg ide egy üres posztot terveztem, mert részemről elfogytak az értelmes szavak. A klub történelmi mélyponton, az NB II. 12. helyén, ami összesítésben az országos 24. Száztíz éve nem jártunk ilyen mélyen. 1913-ban megnyertük a harmadosztályt (országos 23. helyezett), azonban a budapesti klubok összezártak, és nem engedtek indulni minket a másodosztályban, helyette besoroltak a semmit sem érő Pestkörnyéki Serleg I. osztályába.

Szóval száz éve nem voltunk ilyen lent, ráadásul az akkori helyezésünk még véletlenül sem nevezhető valamiféle mélypontnak, hiszen egy alig négy éve létező klub, óriási sikert elérve, épp a másodosztályba jutott volna fel.

Szeged tehát egyelőre maga a klubtörténeti mélypont. Köszönjük!

„Nem tudom egyelőre kinek, de: viszlát” bővebben

A Kispest-Honvéd mégis elmegy Szegedre

Szeged – Honvéd @ Szeged, 17:00

Utoljára szinte napra pontosan húsz éve játszott bajnokit a nagycsapatunk Szegeden. Alig pár évvel, de már épp a rezsimen túl, azt követően, hogy megszületett a

Kispest-Honvéd soha nem megy Szegedre,
Itt maradunk ezer éven át, (…)

kezdetű dal.

Akkoriban az ISM névre hallgató sportminisztérium élén Deutsch Tamás tolta túl a Rákosi Mátyást, és azt gondolta, hogy az Újpesti MTK, vagy a Szegedi Kispest milyen jó ötlet. Hát, nem az.

Végül azért sikerült a Kispestet annyira ellehetetleníteni a többiekhez képest, amihez vaskosan hozzátett a klubházunk is, hogy 2003-ban, történetünk során először kiestünk az NB I-ből – és mehettünk mégis Szegedre, a valamelyik Szegedhez.

„A Kispest-Honvéd mégis elmegy Szegedre” bővebben

Bakker, jól elcseszték október elsejét

Pedig mennyire jól indult. Az eredeti tervek szerint tizenegytől játszott volna a fakó, majd ugyanott öttől a nagycsapat a Szeged ellen Szegeden.

Erre a fakót áttették szeptember 30. (szombat) tizenegyre.

Francba. Ennyit az egésznapos szegedi programról.

„Bakker, jól elcseszték október elsejét” bővebben

Többen kérdeztétek, miért nem játszik a Felcsúton bemutatkozó Fábiánkovits a felkészülési meccseken?

Most megtudtuk, hogy azért, mert Szegedre igazolt – derül ki a Szeged honlapjáról.

Mondjuk pont centert játszott, és jelenleg ott küzdünk talán a legnagyobb kihívásokkal, szóval minden érthető.

címlapkép: Fábiánkovits pályára lép Felcsúton. fotó: Honvéd/Balogh Dávid. Amúgy hatalmas mázli, hogy meglett, mert a vesztes meccsek után általában nem volt galéria a Facebookon, viszont a holnapról már eltűntek az idei nyár előtti képek, tehát a felcsúti meccs a purgatóriumban ragadt volna, ha nem tesznek ki külön pár képet a bemutatkozó Fábiánkovitsról.

„Többen kérdeztétek, miért nem játszik a Felcsúton bemutatkozó Fábiánkovits a felkészülési meccseken?” bővebben