Mastodon

Semmi különös: megint egy komoly potenciállal bíró játékosunk igazolt fiatalon az MTK-hoz

Nyers @ MTK.

Napok óta lehetett hallani, hogy a 18 éves Nyers Ádám az MTK-ba igazolhat. Ma hivatalosan is bejelentették, hogy négy évre írt alá. Abszurd esetben akár már a második fordulóban egy Kerezsi–Átrok-Nyers támadóhármassal is felállhatnak a kékek ellenünk.

Az MTK azt írja, hogy négy évet írtak alá, a Kispest pedig azt, hogy bár a szerződése jövőre járt volna le, és a klub szerette volna megtartani, a játékos mégis távozni akart.

„Semmi különös: megint egy komoly potenciállal bíró játékosunk igazolt fiatalon az MTK-hoz” bővebben

Napikispest 2026/06/24

Nyers, mobtabella, edzőmeccs

Nyers @ MTK

Nyers állítólag MTK. #játékoskeringő

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2026-06-23T14:04:21.061Z

Több helyen is megjelent, hogy Nyers az MTK-ba igazol. Ha minden igaz, akkor nagyon szerettük volna megtartani, azonban nem sikerült megegyezni velük. Jelentsen ebben az esetben a velük bármit, értve alatta a játékost és menedzserét.

Annyi biztos, hogy az MTK egy komoly gyűjtőhelye lett az exkispestieknek, főleg a fiatal exkispestieknek. Molnár Rajmundot tavaly adták el Lengyelországba, és azóta Rossi már a válogatott keretébe is behívta, valamint jelenleg is ott játszik Átrok és Kerezsi.

„Napikispest 2026/06/24” bővebben

A bajnokság versenykiírásába van kódolva, hogy nem feltétlenül elég a saját teljesítményed, mert a szerencse aránytalanul kiemelt szerepet kaphat

Nyertesek és vesztesek.

Nyilván a kutyát se érdekli, hogy mennyit utaznak a pesti csapatok, azonban ha már tegnap kiszámoltam, hogy mi 4364 kilométert fogunk menni, akkor kíváncsi voltam, helyi összehasonlításban ez sok vagy kevés?

Pár alaptétel:

  • mivel 7 vidéki klub van, így legfeljebb 14 alkalommal lehet utazni,
  • amennyiben normál eloszlást követne a sorsolás, akkor a várható utazásszám 10,5 körül van,
  • az utazások maximális távolsága 5300 km (minden vidéki stadiont a Bozsiktól mértem, emiatt a valóságban pár kilométer eltérés lehet, mivel a többi budapesti csapatot is ezekkel a távolságokkal számoltam),
  • amennyiben minden teljesen átlagos, úgy egy budapesti klubra ilyen leosztás mellett 3975 km utazás várna.
„A bajnokság versenykiírásába van kódolva, hogy nem feltétlenül elég a saját teljesítményed, mert a szerencse aránytalanul kiemelt szerepet kaphat” bővebben

Hiába a sok pesti csapat, rég utaztunk annyit, mint a következő szezonban fogunk

Kétszer megyünk Kisvárdára és Nyíregyházára.

Kijött az NB I. 2026/27-es idényének a sorsolása: (via MLSZ adatbank)

  • a Kisvárdával kezdünk – Kisvárdán.
  • az első hazaink az MTK, vagy zártkapuval, vagy nem, azt majd eldönti a fegyelmi bizottság.
  • megúsztuk a dupla Zalaegerszeget és Debrecent,
  • de beszoptuk a dupla Nyíregyházát és Kisvárdát.
  • a Fradihoz kétszer megyünk, a többi pesti viszont kétszer jön.
  • kivételesen nem Felcsúton zárunk, hanem itthon a Debrecennel.
  • kezdés a július 25-i hétvégén,
  • az utolsó őszi meccs a december 19-i hétvégén lesz,
  • az első tavaszi pedig január 30-i hétvégén.
  • a bajnokságot május 22-i hétvégén zárjuk.
  • a kiadott sorsolás alapján nem lesz hétközi meccsünk, viszont a Fradival és az ETO-val olyan időszakban találkozunk, hogy simán kérhetik a halasztást a nemzetközi kötelezettségeikre hivatkozva.

Az NB I. mezőnyének 12 csapatra szűkítése óta a Kispest és a Felcsút hét bajnokságban szerepelt együtt, és kivétel nélkül mi utaztunk kétszer hozzájuk. Természetesen most, nyolcadikra is ezt dobta a gép. Vannak még véletlenek. (megjegyzés: Részletes kimutatás a poszt végén.)

„Hiába a sok pesti csapat, rég utaztunk annyit, mint a következő szezonban fogunk” bővebben

Az egykori kispesti Godoy pályára lépett a világbajnokságon

Sűrű pár perc jutott neki.

Az angol-horvát egyértelműen várós meccs volt a világbajnokságon, ritka kivételként a csoportmeccsek sorában, ráadásul még csalódást sem okozott. Viszont számunkra a legérdekesebb meccset hajnalban játszotta Ghána és Panama, ugyanis utóbbinál kerettag, és egyben válogatottsági rekorder Anibal Godoy, aki 2013 nyarán Rossi bronzérmes csapatába érkezett, majd 2015 nyarán az Egyesült Államok bajnokságában (MLS) szereplő San José Earthquakes csapatának adtuk el. Godoy azóta is az MLS-ben játszik.

„Az egykori kispesti Godoy pályára lépett a világbajnokságon” bővebben